Walther P1

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#106 » pát 27. říj 2017, 13:32

ren píše:Tak mám od včerejška taky jeden Walther P1, vypadá, že téměř nestřílel. Než jsem ho koupil, tak jsem prolezl spoustu stránek o P38 a P1, přečetl si spoustu negativ o krátké životnosti, praskajících rámech, závěrech, vystřelených vytahovačích atd. a mimo jiné jsem našel pěknou stránku o vývoji této pistole včetně výpisu všech změn, kterými firma Walther reagovala na hlášené problémy.

http://www.vffwts.de/en/articles/57-artikel/160-die-pistole-p-1-der-bundeswehr-teil-1.html

Moje P1 má vyražené datum 04/85, má výztuž v rámu a má nový zesílený závěr, což je poznat podle je vzhledu a vyražené čtyřcípé hvězdy. Je tak pěkná, že mám skoro chuť z ní udělat uloženku, ale asi mi to nedá, a až bude průkaz zbraně, půjdu si z ní bouchnout. Chtěl jsem se zeptat, má někdo ze zdejších střelců zkušenost s životností?

Walther P1.png


Ten článek je zajímavý, našel jsem v něm hodně nových informací. Píše se v něm, že P1 se pro Bundeswehr vyráběla výhradně ve firmě WALTHER, ale že od nějakých vojáků slyšel, že ji vyráběla i francouzská firma Manuhrin. Že se ale ta zpráva nedá potvrdit, jelikož prý pro důkaz pravdivosti neexistují pistole. Já jsem před dvěma lety koupil pistoli P1, která byla vyrobena ve firmě Manurhin ve Francii a dodnes ji mám .... Tak teď nevím, zda je v článku nepřesnost anebo zda vlastním takovou vzácnost...



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#107 » pát 27. říj 2017, 15:13

Tak tu svoji vyfoť a napiš jim, třeba budou rádi a článek doplní...



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#108 » pát 27. říj 2017, 20:38

Hned v pondělí jím pošlu fotku...



Pítrs
Příspěvky: 27

Příspěvek#109 » ned 5. lis 2017, 09:48

To Střelec: Vážně? To by mne zajímaly podrobnosti tedy. Pokud máš problém se bavit veřejně, tak zkus SZ. Mě by velmi zajímaly okolnosti, protože na internetu kolují fotky jedné a téže zbraně. Není vyloučeno, že se to nemůže stát... třeba vada materiálu, nebo něco podobného. Spíš mne irituje přístup mnohých, že si někde něco přečtou, bez ohledu na zdroj, jeho spolehlivost, ověřenost atp. a šíří dál bludy. A není to, bohužel, jen co se střelných zbraní týče...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#110 » stř 8. lis 2017, 08:47

Posílám SZ

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů