Walther P1

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


hanijak
Příspěvky: 28

Příspěvek#1 » úte 16. úno 2010, 20:22

Zdravím,chtěl bych vědět,jak se dají u p1 vyjmout vratné pružiny i s vodítky,případně další postupy rozborky,vím jak vypadají jednotlivé díly,jak jsou v sobě,ale nevím přesný postup,jak něco nepokazit :o .Proto bych Vás chtěl,ty co mají zkušenosti s důkladnější rozborkou :idea: (ne jenom základní) požádat o radu.Děkuji 8-)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » úte 16. úno 2010, 21:20

Poměrně obsáhlý článek Martina Hesslera o P1 Jak jsem si koupil walthera

Základní rozborka na Youtube



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » stř 17. úno 2010, 22:11

Nějaké manuály ke stažení.
http://www.carl-walther.de/files/pdf/P38%202224071.pdf
http://www.whog.org/p38manual/P38Manual.pdf

Jestli se můžu zeptat, co tě vede k tomu ji rozebrat celou?



hanijak
Příspěvky: 28

Příspěvek#4 » čtv 18. úno 2010, 19:42

Díky za odpovědi,co mě vede je to,že jsem ji koupil samozdřejmě použitou,a při natahování tam ty pružiny trochu skřípou-jako slyšet to moc není,ale jde poznat,že by to mohlo jít líp,a potom do budoucna kompletní vyčištění,a případné zaleštění spoutového mechanismu.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » čtv 18. úno 2010, 20:58

Myslím, že než shánět někde potom vystřelené pružinky aj. součástky je lepší to zanést nějakému puškaři, nehledě na to, že pokud se v tom nevyznáš tak lze na spouštáku dost pokazit.

Uživatelský avatar
Zoufalec
Příspěvky: 223
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 19. úno 2010, 18:50

Přesně tak. Do spoušťáku se můžou pustit jen ti kdo tomu opravdu rozumí! I leštěním můžeš udělat zbraň životu nebezpečnou.

Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 35

Příspěvek#7 » ned 14. bře 2010, 21:29

Navážu na téma..Walther P38/P1
Je to týden co jsem si tuto pistoli koupil.V podstatě top stav.R.V. 80.
Tak jsem byl dnes na střelnici.Klídek,pohoda a hlavně zvědavost jak bude střílet nová zbraň.
Dva roky jsem nebyl na střelnici ..bo s 6.35 se mě tam opravdu nechtělo.
Měl jsem málo nábojů.Tak jsem střílel po 5 kouskách..6x5..+ 2 x 5 dva kamarádi,kteří 99% střílejí jen do černého.
Použil jsem střelivo Barnaul + jeden náboj přebíjený + jeden poloplášť.
Nebyl jediný problém..vše šlo jak po másle.Až na ten hnusný větřík.
Pistole střílá dobře.Pravda..trošku tvrdší spoušť a pistole trochu cuká ,ale nemůžu chtít zázraky,když jsem dva roky pořádně nestřílel.
Dávám odkaz na jednu fotku,kterou jsem pořídil hned po první pětce.
Na to že jsem dva roky nebyl na střelnici a a střílel z této zbraně poprvé a nevěděl jak vůbec střílí ..jsem spokojený.
První dvě rány byli ty 5..vždy jsem kukl dalekohledem.
Ještě jsem si střelil 5 ran od kamaráda.ze 44..No nechtěl bych to doma.i když jsem jednu do černého dal.

http://www.rajce.net/a3200334
Naposledy upravil(a) cortes dne pát 2. dub 2010, 17:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » ned 14. bře 2010, 22:39

Bez uvedení vzdálenosti to moc vypovídající hodnotu nemá ;)

Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 35

Příspěvek#9 » ned 14. bře 2010, 22:53

Omlouvám se ;) První focená 5tka..na 20 metrů.
Chtěl jsem na postavu..čísla mě za těch 13 let co sem tam střílám nikdy moc nebrala --)),ale nebyla k mání.



hanijak
Příspěvky: 28

Příspěvek#10 » pát 2. dub 2010, 16:31

Tak jsem to zjistil:
Rozeberte zbraň na základní celky (jako k čištění), pak malým šroubovákem (nebo i nehtem palce, máte-li je silné, jinak si ho můžete zlomit) stlačte pružinu za první závit směrem dozadu (ke hřbetu rukojeti) asi o 15-20 mm. Uchopte osazený konec vodicího čepu a vykývněte ho mírně směrem ven z drážky v těle pistole. V této poloze jde čep vytáhnout a pak už snadno vyjmete i pružinu - jen pozor, aby vám nevystřelila do prostoru :-)
Zpětná montáž probíhá opačně, pružinu můžete vložit do drážky libovolným koncem, ale nedoporučuje se je mezi sebou zaměňovat (je to v manuálu zbrojíře, proč, to nevím).
Toto mi odpověděl v emailu Martin Hessler.
Jinak,na youtube o takovéto podrobné rozborce není celkem nic,jenom buď je to už vytažený,nebo s tím nic nedělají...



Tomm
Příspěvky: 9

Příspěvek#11 » pon 19. dub 2010, 07:20

Zdravím, mohl by mi prosím někdo popsat jak vypadá německá tormentační značka na pistoli P1 a kde bych ji měl hledat? Je nějak ohraničena platnost tormentace např. na xxx let, nebo platí tak dlouho, jak policie uzná za vhodné a pak mě pošle se zbraní na zkušebnu? Předem děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pon 19. dub 2010, 10:29




Tomm
Příspěvky: 9

Příspěvek#13 » pon 19. dub 2010, 14:25

Necituj přímo předcházející příspěvek! MarK

Díky, teď už aspoň zhruba vím, co mám hledat, ale ještě kdyby tak někdo z majitelů P38/P1 napsal kam se podívat... :-) Ale i tak, aspoň nějaké vodítko. Přeji pěkný den



rreznick
Příspěvky: 1

Příspěvek#14 » pon 19. dub 2010, 15:18

Já mám na své P-1 německou značku vyraženu do rámu pod záchytkou hlavně. Jde to špatně rozpoznat, je dobré mít lupu.



hanijak
Příspěvky: 28

Příspěvek#15 » čtv 22. dub 2010, 10:28

Tomme,nevím,jak u tvojí pistole,ale já mám tu značku přímo pod demontážní páčkou,musím ji vyklopit,a pod ní je vyražená,ale je teda dost malinká,lepší je vzít si lupu,a myslím,že ta značka platí neomezeně,ele jistý si nejsem,každopádně nikde není napsaný,že se s pistolí musí na zkušebnu-teda aspoň v těch papírech-ten průkaz zbraně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů