Kapesní palné zbraně - historické i moderní

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1 » čtv 13. říj 2016, 08:58

Zakládám tohle téma, protože má jiné zaměření než "Moderní jednořadé subkompakty". Tady se bude jednat o zbraně, u nichž je jediným kritériem velikost a hmotnost - musí se vejít do běžné přední kapsy u kalhot a nesmí tu kapsu utrhnout:) Neřeší se účinnost náboje pro sebeobranné účely, cena střeliva, atd. To vše je tady OT! Spíš se jedná o takový přehled zkušeností s těmito zábavnými pistolemi/revolvery/derringery, klidně obskurních ráží. DUO, Z, španělské, německé a italské kapesní pistolky, atd. Rád bych je probral i s hlediska bezpečnosti nošení s nábojem v komoře u daných modelů - jen tak v kapse buď v malém pouzdře nebo s trigger guardem.

Mám zkušenosti s následujícími (chronologicky):

CZ92, starší provedení: Vystřeleno asi 200 nábojů ráže 6,35. Z funkčního hlediska nemá chybu, DAO spoušť se dá snést, jednoruční střelba naprosto v pohodě, do deseti metrů přesnost dostačující i s mířidly na závěru. Obrovská nevýhoda je, že je rám je z bláta a závěr mi vymlátil otřepy na kolejnicích. Začištěno pilníkem z multitoolu a prodáno člověku, který z ní neměl v plánu tolik střílet. Na nošení s nábojem v komoře (dle mého názoru) absolutně bezpečná.

NAA mini revolver (22 WMR, 22LR, dva válce): Provedení naprosto excelentní, švýcarské hodinky:) Střelba relativně příjemná i s WMR, do deseti metrů přesnost odpovídající, s trochou cviku se dá trefovat i na delší vzdálenost - hlavně díky SA spoušti. Kromě toho má pět ran a nejde rychle přebít. Nositelnost se sklopnou pažbou naprosto úžasná a bezpečná, kohout je spuštěný do výřezu mezi komorami. Kdo neschová tohle, tak už nic:) Moc z něj nestřílím, ale ne proto, že by mě to nebavilo. Záznamy o počtu výstřelů jsem ztratil, orientačně to bylo několik krabiček WMR a asi dvě krabičky LR. Doporučuji.

Taurus PT-22 (22LR): Tahle pistole inspirovaná Berettou je naprosto super a začínám se pídit po některém z původních modelů od B. Rozměry a hmotnost jsou akorát do kapsy a přitom má skoro plnohodnotný úchop. Výklopná hlaveň je výborná věc, ani časté nabíjení a vybíjení náboj nepoškodí, není třeba náboj natahovat ze zásobníku jako obvykle. Dokáže (po jedné ráně) střílet i flobertky a shortky. Není to na velkou střelbu, ale na vybouchání starých zásob v pohodě - přesnost srovnatelná s LR. Dlouhá DAO spoušť nejde zmáčknout náhodou a tak bych se vůbec nebál nosit s nábojem v komoře. U téhle pistole si lidé často stěžují na spolehlivost. Můj kus začne mít problémy až v době, kdy jde náboj do komory zasunout jen ztuha vlivem bordelu ze střel SB standard:). A i tak jsem měl ze sta ran pouze 3 FTF (střela se zasekla o hořejší okraj komory), kdy stačilo trochu potáhnout závěr a pistole fungovala dál. Dovedu si představit stejnou pistoli v 6,35 neb 7,65 Br:)



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#2 » čtv 1. bře 2018, 16:12

Trocha exotiky:
Historia.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#3 » čtv 1. bře 2018, 19:47

Mam Walther TPH 22LR.Moc krasna hracka ktera se vejde do dlane.Je to SA/DA a vejde se 6+1.Nosim s nabojem v komore vetsinou jen v kapse bez pouzdra.Nema to rado SB odpad.Cim vykonnejsi naboje tim to chodi lip.Vyrabel se i jako 6,35Br.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů