Makarov vs. P1

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#16 » ned 18. pro 2016, 11:10

To je moc těžká otázka..
Ale z hlediska počtu součástek tedy pravděpodobnosti potenciální poruchy je jasná volba mak. Je kouzelně jednoduchej!

No a zpracování? Rusové ať sou jaký sou, zbraně uměj a neodflakujou je... Walther je Walther. Dobrá, tiše pípnu: Mak...



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#17 » ned 18. pro 2016, 12:01

Záleží na tom kolik toho chceš prostřílet. Pod rekreační střelbou si představuju 2-3 krabičky měsíčně. V tomhle množství je rozdíl v ceně střeliva 9Luger vs. 9Mak minimální. A co se týká nositelnosti, spolehlivosti a výdrže bych rozhodně volil Maka.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#18 » ned 25. pro 2016, 12:17

Já mám oboje jak P38 originál tak Makarov rusáka.
A známej měl dilema jestli tu P1 a nebo Maka. P1 nevlastním tak jsem nevěděl
Děkuju všem za názory :)



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#19 » ned 25. pro 2016, 15:07

Já jsem P1 prodal, bylo to strašně nepřesný, v té době jsem měl i Maka za stejné peníze.
Na nošení, jednoznačně Makarov, proto jsem si ho nechal.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#20 » pon 26. pro 2016, 13:35

mikymoto píše:... na celé pistoli jen 2 šrouby...


tyjo, kde je ten druhý? Já našel jen jeden.

Za mě na nošení a obranu Makarov. Nemám představu o hmotnosti P1, ale tvarově mi na skryté nošení P38 nesedí, zavazí mi hlaveň na prdeli, o Makovi ani nevím.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#21 » pon 26. pro 2016, 14:13

Kaju se, kaju! Su sklerotik - myslel jsem, že pažbičku drží jeden šroubek a pak je druhej ještě na pojistce listové pružiny - on je ale jenom jeden jedinej šroubek co drží oboje. Geniální konstruktér ten Ivan. Beztak je tam ten šroubek jen na rozkaz, aby měla šroubárna co dělat a nemuseli propouštět dělníky.



murdoch
Příspěvky: 75

Příspěvek#22 » pon 26. pro 2016, 17:25

Tak P1 se nosit dá, ve vnitřním pouzdře od Dasty (212-1 nebo 212-2) to pod trochu volnějším trikem nebo košilí není problém.
Na léto jsem to řešíval ledvinkou Aegis, ale jelikož mi začala připadat ledvinka trapná až teple vypadající, momentálně vymýšlím nějakou vhodnou opaskovou brašničku nebo sumku.
Makarón je rozhodně menší, placatější a na nošení tedy sofistikovanější, o tom žádná.
Cenu střeliva bych v tomhle případě neřešil, rozdíl je zanedbatelný a kvéry jsou to oba kvalitní.
Spíš jde o to, jestli chceš spíš vyšší výkon nebo se spokojíš s nižším a je pro tebe důležitější komfort pro nošení.
Já kdysi pořídil P1 za 3500,- a i když jsem ho chtěl prodat, nakonec si ho nechávám.
Shrnutí? Kup co se ti víc líbí, chybu neuděláš ani v jednom případě:)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů