Walther PPK

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#121 » pát 27. zář 2013, 10:21

Střílel jsi z ní? Dá se to k něčemu přirovnat... :roll: :?:

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#122 » ned 29. zář 2013, 16:15

Silnější náboj, vyšší zdvih hlavně, silnější zpětný ráz. Podobný rozdíl jako .38 x 357.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#123 » ned 29. zář 2013, 18:00

Vzhledem k tomu, že teprve čekám na vydání ZP, tak mi to nic neřekne, to srovnání ;)

Nicméně předpokládám, že PPK v 9 mm Br. váží stejně jako v 7,65 mm, takže při stejné hmotnosti je nutno zvládat "větší energii" a asi se s tím bude hůře mířit než s 7,65 mm...

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#124 » ned 29. zář 2013, 18:42

Pokud vím, úsťová kinetická energie náboje 9 mm Br (pro PPK výrobce uvádí 180 J) je nižší než 7,65 Br (220 J). Nejsem fyzik, ale vždycky jsem si myslel, že zpětný ráz je daný právě kinetickou energií. Nemám vyzkoušené PPK v 9 mm Br., místo něj jsem v očekávání objednaného Siga 232. V této ráži již nosím Berettu 84. Míří to a střílí skoro samo, i když systém brždění závěru je jiný. S PPK v 7,65 Br. se dá užít spousta legrace, zvláště s rychlou střelbou, skvěle štěká dvoj a trojstřely. Na nošení je ho škoda, je to nádherný veterán, ale občas provětrat, na to je ideální.

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#125 » ned 29. zář 2013, 18:58

S tím, že na nošení je ho škoda máš pravdu. Taky bych časem rád pořídil nějaký kousek (nejlépe válečný) do sbírky. Na nošení mám Makarov, to je spolehlivej dělník :mrgreen:



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#126 » ned 29. zář 2013, 19:26

Taky se na něj chystám a právě řeším, po jaké ráži koukat. Proto se taky ptám jak který kope.

Nosit zatím neplánuju, ale kdybych se rozhodl, tak proč ne PPK...je malý, relativně spolehlivý a dobře vypadá :mrgreen: taková elegantnější alternativa k Makarovovi. Navíc těch PPK je na trhu daleko víc než Makarovů. Ovšem těch válečných tolik není a když jsou, stav nic moc a když stav OK, tak stojej majlant. Jinak poválečné uloženky jsou cca od 7k nahoru...



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#127 » ned 29. zář 2013, 19:34

Jsou, ale v 7,65. V 9Br jich je jako šafránu. A Ty sojej majlant. I ty poválečný uloženky pod desítku jsou v 7,65.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#128 » ned 29. zář 2013, 19:38

Ano, je to tak...od těch 7 do 10k jsou uloženky v 7,65 mm. Uloženku v 9 mm Br. jsem viděl mezi 13 a 16k...a to je prostě strašně moc :x

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#129 » ned 29. zář 2013, 19:39

Popravdě řečeno, nosit PPK mi nepříjde jako žádné zvěrstvo, pokud to je 7,65 a poválečný... sám mám jednoho, kterého jsem slušně šoupnul (teď ho prodávám a přecházím na nošení .45) - ono, nosit by se měly hlavně ošoupané kousky a ne kazit ty krásné. Takže na nošení kupovat jen hnusáky :D
Mě ta střelba s ním přišla vždycky taková neslaná nemastná, mám rád hladší, ale pořádnou ránu (takže knedlíkomet to jistí) a druhým problémem je, že se mi na něj nevejde malíček a část prsteníku, holt mám velké pracky

Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 216

Příspěvek#130 » ned 29. zář 2013, 19:40

Je pravda, že PPK by byl na nošení ideální, ale mě osobně by to asi bylo líto ho každej den tahat, kdybych vlastnil opravdu nějakej pěknej kousek. Mě je líto tahat i toho Makarova :mrgreen: ještě je to takový pěkný, skoro nový :)
Asi bych si musel na nošení pořídit Glock nebo něco takovýho aby mi toho nebylo líto :mrgreen:



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#131 » ned 29. zář 2013, 19:52

Ikewoo píše: Takže na nošení kupovat jen hnusáky :D

No jasně...na nošení hnusáka...ti se nechají pořídit kolem 5k...ovšem je otázka, jak je to s kvalitou. A pak do sbírky nějakou tu uloženku 8-)

Ikewoo píše:a druhým problémem je, že se mi na něj nevejde malíček a část prsteníku, holt mám velké pracky

Ani zásobník s patkou to neřeší?

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#132 » ned 29. zář 2013, 20:20

Moje jeté PPK žere všechno krásně, střílí tak přesně, jako ruce, které ho drží, nic nevaklá, jenom ta povrchovka.
Patka to nevyřeší, jenom vrazit tam zásobník z PP s botkou, ale to je zase šeredné a ta nenavazující botka se furt někde zachytává



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#133 » ned 29. zář 2013, 20:22

Design (snad to píšu správně) neřešte. Správná bouchačka má mít oleštěnou povrchovku, aby vypadala, že něco zažila. Padouch při pohledu na zbraň (samozřejmě z té správné strany hlavně) si má říct - kua, ta musela zabít hodně padouchů :lol:
K věci - co říkáte na PPKáčka s duralovým rámem ? Je to o něco lehčí, ale co životnost tak měkkého materiálu (třecí plochy) ?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#134 » ned 29. zář 2013, 20:36

Já mám verzi "L" s duralovým rámem. Váhově je to znát, hlavně při rozborce po sejmutí závěru :) . Nosím ho asi 7 let, střílím s ním občas abych nevyšel ze cviku (mám řadu jiných hraček). Opotřebení rámu mi přijde nevýznamné a troufnu si hádat, že mi ještě pěkných pár let vydrží. Osobně bych to neřešil.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#135 » pon 30. zář 2013, 00:01

Har.Megido píše:Nejsem fyzik, ale vždycky jsem si myslel, že zpětný ráz je daný právě kinetickou energií.

Hybnosti a dalsimi podminkami.
Mirit se s tim bude stejne.
Na zasobnik z PP lze pouzit "navazujici" botku X-Grip.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů