Walther PPK

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií
Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#61 » sob 15. pro 2012, 09:25

Takže ještě jednou:
- mám už pár let PPK 7,65Br Ulm, nikdy jsem neměl závadu, a věřte, že mám něco odstříleno
- rám má tloušťku 2,2mm (měřeno šuplérou na mém kusu, přiměli jste mě to rozebrat), žlábek pod táhlem spouště má hloubku 1,3mm, takže materiálu tam zbývá 0,9mm (což mi přijde docela dostatečné)
-žádná prasklina se nekoná, a to mám prosím lehký (duralový rám (PPK-L)

Podle mého názoru Bruno příliš zobecnil a dramatizoval několik málo známých problémů, které se na foru ventilovaly. Z toho počtu PPK a PP, které byly vyrobeny a jsou v užívání je to zlomek. Pokud se navíc týkaly problémů s vývodkami u některých zásobníků, nebo ještě tuhou pružinou, považuji to za banalitu. Problémy u ráže .22 jsou kapitola sama pro sebe.

Na konec bych dodal, že nejsem skalní fanda PPK a chovám povícero různých zbraní. Střelectví se věnuji cca 20 let a rukama mi už prošlo ledacos. PPK nosím už pár let a jeví se mi jako jedna z nejlepších konstrukcí co znám.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#62 » sob 15. pro 2012, 10:15

magnum píše:A když už, tak porovnávej porovnatelné- Makarova a Walther PP! A i zde musím přimouřit obě oči.


:cry: Mhouřit oči můžeš.fakt je ten že Makarov je Mercedes a Walther Trabant.
Já Ti Waltříka přeji,proč ne.Sám bych ho zkrátka nechtěl. ;)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#63 » sob 15. pro 2012, 10:27

... Makarov je Mercedes a Walther Trabant ...


Tak to je hodně odvážné tvrzení :lol: .

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#64 » sob 15. pro 2012, 10:32

Já se jen divím že od tý doby co ultratajné informace o pistoletu Makarova prosákly ze CCCP přes železnou oponu to ještě ostatní zbrojovky nezabalily a znovua znovu se pokoušejí o konkurenci. :roll: Jooo počkat, že prý ten zázrak vychází z Waltrovy konstrukce? Kdepak, sověti ho vyráběli o moc dřív a dařilo se jim ho tak dlouho tajit. ;)

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#65 » sob 15. pro 2012, 10:42

Měl jsem 2 PPk a 1 PP a nikdy se mi nevyskytla jediná zde e teď popisovaná závada. Je pravda, že během vlády komančů vše vymysleli první a nejlépe v SSSR a pak teprve v ostatním světě Jinak souhlasím s názorem peggy a sideda.



Bruno
Příspěvky: 373

Příspěvek#66 » sob 15. pro 2012, 10:47

Je všeobecně známé že Makarov je kopie Waltra.To není žádné tajemství,aspoň myslím.
Rusové ho vylepšili.Desítky let bezchybně sloužil v různých armádách a ozbrojených složkách,někde slouží ještě dnes.A co chudáček Pepek ? ;)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#67 » sob 15. pro 2012, 11:25

No tak PP a PPK sloužily také desítky let v řadě armád a u policie, já sám mám PPK s přejímacími značkami Bundeswehru. O jiných typech Walthra nemluvě (P38, P1). A ruské vylepšení ( i když některá řešení jsou velmi dobrá) m.j. spočívá třeba ve zrušení tlačítka na vypouštění zásobníku, což mi moc dobré nepřipadá.

Ale tato diskuse se již stává iracionální.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#68 » úte 25. pro 2012, 20:05

Řešil někdo z vás posun hledí na PP/PPK? Chtěl jsem si na svém PP posunout hledí, protože je z nějakého důvodu asi o 0,3 mm vyosené (už jsem to tak koupil). Zkoušel jsem to klasicky poklepáním ze strany přes mosaznou tyčinku, ale vůbec jsem s hledím nemohl pohnout, je úplně zatuhlé. Ani aplikovat WD40 nepomohlo. Má někdo tip jak na to?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#69 » úte 25. pro 2012, 20:19

Už jsi zkoušel střílet? Třeba je to tak schválně.

Uživatelský avatar
1N4148
Příspěvky: 33

Příspěvek#70 » úte 25. pro 2012, 20:27

Jo zkoušel, odchylka středního zásahu přesně odpovídá tomu posunutí.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#71 » čtv 3. led 2013, 03:29

peggy píše:No tak PP a PPK sloužily také desítky let v řadě armád a u policie, já sám mám PPK s přejímacími značkami Bundeswehru. O jiných typech Walthra nemluvě (P38, P1). A ruské vylepšení ( i když některá řešení jsou velmi dobrá) m.j. spočívá třeba ve zrušení tlačítka na vypouštění zásobníku, což mi moc dobré nepřipadá.

Ale tato diskuse se již stává iracionální.



zachyt zasobniku na spodku rukojeti ma spousta armadnich pistoli, tipuju to na zadani vojaku

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#72 » čtv 3. led 2013, 12:03

Pochopitelně, že pokud je záchyt "alá Makarov" zásobník se hůře mění, ale naopak je podstatně snížena jeho ztráta.
Tlačítko na boku pistole je jaksi přímo předurčeno ke stisknutí a to jak v pouzdře tak i v boji.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#73 » čtv 3. led 2013, 12:13

To by ale tlačítko nesmělo být zapuštěné. Kdo tvrdí něco o náhodném stisknutí , nikdy asi neměl PPK v ruce. Ano, řada armádních špiček byla vždy extrémně konzervativní a vyžadovala ledacos. Moderních pistolí se starým typem záchytu zásobníku podle mě až tak moc nebude.

Ale pozor! Tento typ diskuse (Makarov x PPK) bude opět směřovat kamsi ... řešme zde jen PPK, prosím.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#74 » čtv 3. led 2013, 12:21

Abychom se drželi tématu:
1N4148 píše:Řešil někdo z vás posun hledí na PP/PPK? Chtěl jsem si na svém PP posunout hledí, protože je z nějakého důvodu asi o 0,3 mm vyosené (už jsem to tak koupil). Zkoušel jsem to klasicky poklepáním ze strany přes mosaznou tyčinku, ale vůbec jsem s hledím nemohl pohnout, je úplně zatuhlé. Ani aplikovat WD40 nepomohlo. Má někdo tip jak na to?


Existují přípravky na posun pomocí šroubu, na obrázcích jsou nějaké složitější profesionální, ale jde to napodobit (hlavně ten poslední):

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) peggy dne čtv 3. led 2013, 12:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#75 » čtv 3. led 2013, 12:22

:D tak tedy k PP/PPK, zapuštěné, no nebudu se hádat, ale je pouze "kryté" ze dvou stran a nechtěně zmáčknout jde.
Ostatně nejen u PP/PPK, i u jiných a modernějších zbraní se to stává....
Uvedl jsem jasný a pochopitelný důvod, rozebírat zde nemá cenu, je to prostě tak.
A střílel a nejen z PPK ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů