Walther PPK

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#136 » pon 30. zář 2013, 07:52

Kublajchán píše:K věci - co říkáte na PPKáčka s duralovým rámem ? Je to o něco lehčí, ale co životnost tak měkkého materiálu (třecí plochy) ?

Já nevím, četl jsem o něm různé věci (jak pozitivní, tak negativní), ale pokud ho budu někdy kupovat, tak jedině celokovový. Jednak proto, že mi to přijde klasičtější a druhak proto, že pro mně když pistole, tak ocelová 8-)

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#137 » pon 30. zář 2013, 13:50

Jindro, správně, bouchačka musí být ocelová a to, že je trošku těžší, znamená, že o ní na opasku víš a to je taky nutné. Žádné slitiny ani petflašky mně nesmí do baráku, jen poctivé železo !

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#138 » pon 30. zář 2013, 16:48

jo, o X-gripu vím, ale pro mě prostě pepek není srdcovka, abych do něj investoval, to raději přejdu jinam

Pokud jde o lehké, tak jsem sice četl leccos, ale dva známí, kteří je mají nikdy nemluvili o problémech a ani když jsem ty pistole zkoušel, tak se nic neprojevilo... osobně bych ale radši šel (a taky jsem to udělal) do železa, jenom pro ten pocit a těch pár gramů na pásku tě už nezachrání



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#139 » pon 30. zář 2013, 19:01

Bonanza píše:Jindro, správně, bouchačka musí být ocelová a to, že je trošku těžší, znamená, že o ní na opasku víš a to je taky nutné. Žádné slitiny ani petflašky mně nesmí do baráku, jen poctivé železo !

No a taky se z ocelové lépe střílí, protože je těžší a je tak milosrdnější k volšovejm prackám, jako mám já :mrgreen:



snakemann
Příspěvky: 2

Příspěvek#140 » úte 10. pro 2013, 19:33

Zdarec chlapi, před chvílou jsem se sem zaregistroval a rád bych se na něco optal, při pročítání jsem o otm tady moc informací nenašel.
Mám v plánu nákup pistole, něčeho levnýho (kolem 4000) komisního, zbraň si pořizuju na rekreační střílení jednou za čas pustit pár včeliček do terče.
V téhle ceně jsem koukal po CZ 83, ale v poslední době, mi padl do oka Walther PP, přesněji jeho kopie, madarská, francouzská, který se dají taky sehnat v téhle ceně. Má s nimi někdo zkušenosti, nebo může někdo porovnat PP(K) s Cz 83 ? a jaká ráže lepší 7,65 nebo 9 ? osobně bych asi raději 9 Br.

Uživatelský avatar
Ikewoo
Příspěvky: 75

Příspěvek#141 » úte 10. pro 2013, 22:34

Jsme tu částí otázky trochu OT, tohle je klasická otázka, která se tu řeší jinde...
Doporučuji spočítat si koliv vystřílíš a vážně se zamyslet nad tím, jestli nepřidat pár Palackých a nekoupit něco v 9Lug... na střelivu to docela brzo ušetříš.

A k těm PP(K)čkům - francouze bych se nebál, střílel jsem jednoho a choval se jako němec, navíc po válce to stejně pro walther tuším dělali frantíci. Do maďara bych nešel, to už radši CZ70, kterou seženeš levněji a šmejd je to dosti podobný

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#142 » stř 11. pro 2013, 02:10

Až takové odborné posouzení/odsouzení.... hmm
FEG je OK, přijde na to, kolik toho ustřílí majitel, máte osobní zkušenosti, nebo máte načteno? FEG není vysloveně šmejd, jde jen o to co člověk koupí, tady zrovna jeden je: http://www.zlata-puska.cz/products/feg- ... -3-700-kc/ Případně v ZS zakoupit již jinde zmíněnou Polskou P64 v Makarovu.
No a CZ70, to je přeci 7,65 a když tohle tak raději PP/PPK, nebo dobrou CZ50, jenže není jich moc.
CZ83 je oproti PP/PPK, FEG, nebo P64 ale i CZ50/70 velká bouchačka, která ne každému sedne do ruky.
Asi jsem OT.



snakemann
Příspěvky: 2

Příspěvek#143 » čtv 12. pro 2013, 14:44

A k čemu byste se teda chlapi rači přiklonily k CZ 83 nebo PP od Fégu ? Obě zbraně za stejnou cenu i ve stejných rážích.



Návštěvník

Příspěvek#144 » čtv 12. pro 2013, 15:51

Na střílení je pohodlnější větší 83, na nošení menší PP. Ráže 7,65 kvůli nákladům edit: a příjemné střelbě, 9 Br. ještě jde, Mak už mi nepřijde příjemný (ale to je subjektivní).

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#145 » čtv 12. pro 2013, 19:14

Měl jsem Fég v r. 9 Br, myslím model PR9, celoocelový (jako Walther PP), byl dobrý, ten bych doporučil.(zato P9R´klon FN HP-35 byl šmejd).

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#146 » stř 7. kvě 2014, 20:04

Nikde se mi nepodařilo najít kloudné informace k novovýrobě PPK/E, jak je na tom s kvalitou? Dělá se i v 7,65?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#147 » stř 11. čer 2014, 23:18

Mala hloupa otázka: jak se cisti hlaven - zpredu?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#148 » čtv 12. čer 2014, 03:56

Ne, normálně od komory.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#149 » čtv 12. čer 2014, 06:39

To jsem zkusil, ale vytěrák mi tam nejde vodorovne (PP 7,65), mam strach, abych hlaven neposkodil (ano, ocel proti nejakemu mekkemu kovu, ale prece...). Az se dostanu na rychlejsi Net, zkouknu nejaka videa.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#150 » čtv 12. čer 2014, 07:06

Jaktože ne, máš natažený kohout?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů