Walther PP

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#16 » úte 4. srp 2020, 19:41

@Donato: myslíš tu díru, nebo to hrubé frézování okolo?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#17 » stř 5. srp 2020, 13:37

Myslí stopy po fréze, to je snad jasné.

Naopak mi není jasné, jak by se zmíněná díra mohla vytvořit používáním zbraně "během času"? V daném místě přece není zbraň nijak a ničím namáhána, tedy je nesmysl, aby to vzniklo používáním, spíš se tedy jedná jen o neojehlenou díru z výroby (pokud do toho někdo vrtal, tak těžko říct, ale proč by to dělal? Nemám PP, tak nemůžu porovnat).

PS: Ty střenky jsou hnusné, chtělo by to bakelit, co tam patří.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#18 » stř 5. srp 2020, 16:29

já bych řekl, že je jasné, že myslí tu díru :)
ta tam podle mne právě nepatří (sám PP nemám, ale podle fotek z netu), takže nejde jen o neodjehlení, ale spíše tu vyosenou díru, která prorvala bok... ale protože to na funkci nemá vliv, nikdo to neřešil



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#19 » stř 5. srp 2020, 17:57

Přikláním se k Mac.42.
Koukal jsem na fotky poválečného PP a tam sice díra na této straně rámu není vidět, ale má tendenci se "prodírat"(není to skrz, ale materiál už je jen vypouklá šlupička). takže tady jim to asi ujelo nebo je díra z nějakého důvodu většího průměru než u poválečného

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#20 » stř 5. srp 2020, 21:34

Mám na mysli tu díru. Prostě mi přijde, že tam nemá být. Tak mě zajimalo, jestli se to objevilo i u někoho jiného nebo jestli to někdo už někdy viděl.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#21 » čtv 6. srp 2020, 08:38

No nemám PPčko, ale pár fotek z internetu.
https://www.gunauction.com/buy/4698070
vypadá to, že tvůj rám vzal někdo frézkou, kde má ta fotka z internetu vyraženou seriovku. (a přejel moc a prorazil díru).

zde také není tolik ubráno https://www.warrelics.eu/forum/attachme ... aed7c5a143

a na sborce a rozborce na videu to také není https://www.youtube.com/watch?v=hCKzparxRQU

Za mne je to buď chyba při výrobě, nebo dodatečné odstranění nějakého čísla, kdy soustružníkovi ujela ruka šáhnul moc daleko frézou a ještě to vzal pěkně nahrubo.



vrbodol
Příspěvky: 13

Příspěvek#22 » pon 10. srp 2020, 13:36

Měl jsem Ppčka asi 3 a myslim že to žádný nemělo. Je ta díra průchozí z obou stran nebo ne? Za mě to je taky zmetkovitost z výroby. Já osobně bych akorát zahladil otřepy zevnitř aby nedrhla bicí pružina jestl itam teda nějaké jsou a neřešil bych to. Na tuhost rámu to vliv mít nebude a na přesnost už vůbec né.

Uživatelský avatar
Václaf
Příspěvky: 67

Příspěvek#23 » stř 12. srp 2020, 17:59

Tak asi chyba obráběče...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#24 » stř 28. dub 2021, 15:10

Zdravím koupil jsem úplne nové PPcko. Ulm 1971. Krabice všechno původní. Nestrilene. Když jsem vyrazil na střelnici čekalo mne trosku zklamanáni. Soustřel spis nic než moc , jsem zvykli na berettu 84. Tady nevím ani jakým článkem prstu spouštět jak je to ploché. Navíc při po 50 raných mám rozhryzanou kůži. Po týdnu se to už táhlo, ale crčela krev. Jak to řešit jiné strenky?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#25 » stř 28. dub 2021, 17:49

Úchop zbraně těžko člověk vyřeší, jedině se smířit nebo prodat a koupit něco jiného. Mě takto kdysi pokousala CZ27, když jsem z ní zkoušel střílet.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#26 » stř 28. dub 2021, 19:08

Mě kousne jen když úchop nějak pokazím, zatím se mi to stalo tak dvakrát z 1000 ran, ale podle fotek budu mít menší ruku než ty. Tahle pistole větší ruce takhle bohužel "trestá". Jak psal Střelec, na úchopu není moc co vymýšlet, ale přesto zkus nějaké vyzkoušet (palec víc dolu, při obouruč si můžeš pomoct druhým) a okem se dívej, při kterém ten závěr bude kolidovat s rukou. No ale dá se čekat, že i bez krve to nebude moc pohodlí, když člověk pujde proti zvyku. Ona je to stejně sváteční zbraň.
Btw. máš to v 7.65 nebo 9 mm?



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#27 » stř 28. dub 2021, 19:19

Díky za postřehy :) 7,65br klasika !nechal jsem si ho dotáhnout z Německa. Jako funglovku za 13.500… vždycky člověk chtěl bejt trosku Bondem :lol: jinak na nošení mám Berettu 81FS 7,65br nebo občas vezmu 85 9mmbr. Jinak jsem čistokrevny 7,65 :)



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#28 » stř 28. dub 2021, 19:53

Je pěkná, aspoň co vidím z jedné fotky.
Pečlivě nasazuj při montáži závěr, ať ti drážky najedou rovně do sebe bez toho, aby sis je otlačil, lučík si zajišťuj tužkou, aby ti při manipulaci se závěrem nepadal (pokud tedy nepoužíváš chvat, kdy ho zároveň držíš a zároveň sundaváš/nandaváš závěr, jak jsem taky někde viděl).



flex
Příspěvky: 11

Příspěvek#29 » čtv 6. kvě 2021, 16:09

Zdravím
Neví někdo kde by se dala koupit vratná vzpruha závěru na PP 7.65 br ?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#30 » čtv 6. kvě 2021, 17:06

flex píše:Zdravím
Neví někdo kde by se dala koupit vratná vzpruha závěru na PP 7.65 br ?


snad funguje ještě toto:

rumburak18 píše:
http://www.asamnet.de/%7Eehrenred/ersatzt/waltherp.htm

Napíšeš mail na info(zavináč)cds-ehrenreich.de

=českej mail přeloženej google translatorem, například (zdatní němčináři prominou):

Sehr geehrte Frau Ehrenreich,

Ich möchte folgende Ersatzteile für mein Walther PP kaufen:

17 Vorholfeder PP .7,65 9 €
..... případně další díly.......


Summe XXX €, -

Vielen Dank im Voraus für die Vorabrechnung mit Informationen zu Versandkosten und Zahlungsmethoden.

Mit freundlichen Grüßen

XXX XXX

adresa



Ona ti pošle fakturu a tu zaplatíš přes internetbanking, a pak čekáš až ti to dojde poštou.
POkud do toho pudeš, kup si víc věcí (minimálně vratnou pružinu, zápalníks pružinkou atd atd), ať to má cenu.

//v bankingu nezapomenout dat variabilni symbol cislo faktury a zaskrtnout, ze hradis naklady prevodu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů