Walther PP vs. Beretta 70 32.ACP

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#1 » sob 18. lis 2017, 19:48

Zdravím,
Kterou je lepší z hlediska:
- Nošení tj. ergonomie, skladnost
- Střelby tj. přesnost, pohodlnost
- Spolehlivost
- Kvalita zpracovaní
- Dostupnost dílu (hlavně zásobníku) U PP funguje druhovýroba, ale u Berettky jsem slyšel problémy.

Díky za vaše postřehy



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#2 » sob 18. lis 2017, 20:31

Pardon, že nepotěším či budu OT, ale na nošení bych po vlastní zkušenosti volil novou a nesběratelskou (hledisko opatrnosti a hýčkání - brynýr apod.) zbraň, rozměry bych si nejprve zkusil aby bylo jasno co je pohodlné a co ne - to určí, zda pořídit subcompact nebo kapesní.

//U PP (sic 9 mm kurz) mám potíže se spolehlivostí, a také je pro mne příliš velká na vnitřní pouzdro. Proto jsem nakonec skončil u Kevina a jsem spokojen. Jinak, pokud to jde, beru tašku s větším PPQ nebo PP.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#3 » sob 18. lis 2017, 22:23

Sloužil jsem a sloužím SNB/PCR skoro 30 let a do služby nám dávali takové šroty a taky to stačilo. Jako, pokud to není úplnej šrot tak je to v pohodě. Měl jsem objoe ty zbraně, ale nějak nemám srovnání. Stavy jsou parádní ,ale nemohu se rozhodnout kterou vybrat.



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#4 » stř 10. led 2018, 13:27

Beretta 70 v oceli, rv 78. Nosím ve vnitřní dastě a nezavazí. Za tu cenu (4.000) neřeším, jestli povrchovka bude trpět. Zpracování skvělé, ergonomie super, akorát botka trochu vyčuhuje, ale nezavazí to. Bez botky už nemá tak krásný úchop. Zásobník se dá sehnat za 700, střenky Klinský za 1.400 a ostatní - asi je lepší koupit druhou. Mnoho dílů (šroubky, střenky) je společných s Berettou M71, nejde zaměnit rám, závěr a pružiny. Srovnání střelby s Waltrem nemůžu posloužit.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#5 » stř 10. led 2018, 14:07

Slezman píše:....
U PP (sic 9 mm kurz) mám potíže se spolehlivostí .....


Já mám naopak s PP/PPK v 7,65Br (Ulm) jen ty nejlepší zkušenosti - nikdy neselhal.

Pavluso:
Troufnu si tvrdit, že kvalita a spolehlivost PP/PPK vůči CZ50/70 (někdejším policejním) je daleko vyšší.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#6 » stř 10. led 2018, 19:29

jj, na tu 7.65 mm u PP/PPK jsou určitě lepší ohlasy, holt se projevilo, na co ta konstrukce byla původně dělaná. Počty vyrobených kusů též hovoří pro 7.65.
Já volil 9 mm kurz Ulm s ohledem na obranný účinnek a nebylo to tedy úplně šťastné rozhodnutí, i kvůli dostupnosti dílů, byť s Mambou jsem po ladění a výměně dílů zatím neměl závadu ....

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#7 » pát 12. led 2018, 09:27

Mně na nošení tyhle dvě zbraně připadají už jako trochu překonané, ale každému soudruhovi podle jeho gusta. Asi bych to rozhodnutí postavil na tom, jestli chceš nosit v komoře. S Berettou bych si to netroufl a ani na to není dělaná. Takže pokud tě obtěžuje nutnost natáhnout při tasení, volil bych Walthera.



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#8 » pát 12. led 2018, 11:16

Za víc než půl století vznikli určitě lepší zbraně, to je pravda. Proč by jsi s Berettou nenosil v komoře? Ptám se protože nosím v komoře s kohoutem na ozubu, tak ať vím co dělám špatně. Ve srovnání s M71 má M70 mnohem tvrdší pružiny, nemyslím, že bych oděvem dokázal natáhnout kohout.

Uživatelský avatar
Beast
Příspěvky: 7

Příspěvek#9 » čtv 7. čer 2018, 15:00

Pro skryté nošení mám Walther PPK-L v 7,65 mm B a Berettu 71 v .22 LR. Používám na ně stejné vnitřní pouzdro Dasta, hmotnostně i rozměrově jsou na tom přibližně stejně, Walther má o něco užší rokojeť a je nepatrně kratší (v řádech mm - viz obrázek pod textem). V tom případě mi ale ve srovnání s celoocelovou Berettou 70 vychází PPK-L, který má, stejně jako 71, duralový rám zbraně a je o poznání lehčí, lépe. Z Beretty 70 jsem nestřílel, PPK-L je v mých rukou celkem přesná zbraň, na 15 m mám srovnatelné výsledky se svou ČZ 83 7,65 mm B i Norincem NP22/PX-3 7,62 mm Tokarev (u všech rozptyl do 20 cm). Na 25 m už je to o něco horší, ale pořád vhodné pro obranu.

PPK-L vs. 71.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#10 » pon 11. čer 2018, 18:00

Ocelovou Berettu jsem volil proto, že hlaveň není v rámu přivařená, ale při rozborce vyjede z čepu společně se závěrem. Při střelbě ten čep dostane dost zabrat, takže selsky jsem předpokládal, že ocel bude pro větší ráži lepší volba než slitina. Na opasku těch pár deka rozdílu není poznat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů