Výběr první (železné?) pistole

Pistole, které nepatří do žádné z ostatních kategorií


Caesar
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » sob 9. čer 2018, 18:49

Nazdar vespolek,
ptám se na otázku, kterou si kladl asi každý, kdo získal ZP, tedy jakou vybrat první pistoli? (Nebo revolver?)
Na začátku roku jsem si udělal zbroják a následně poslechul pár zkušených: vyzkoušej co nejvíc zbraní a pak se rozhodni. Projel jsem pár střelnic - Timpo Olomouc, Corrado Ostrava, Trigger Brno, Templář Znojmo aj, abych si vyzkoušel střelbu z kde čeho: 9 mm: CZ 75, CZ P10, vytuněnou XDS 3,3,XDM, Beretta 92, Glock 17 a 43, H&K SFP9; 22lr: Walter PPK; revolvery: Alfa Proj, Kobra, Ruger. Z revolverů mě střelba bavila víc, ale včeličky jsou kapánek dražší i to nošení asi nebude to pravé ořechové. Vystřílel jsem všehovšudy kolem 600 ran, ale nemohu říct, že by mě nějaká zbraň vyloženě nadchla nebo bych řekl, ano to je ta pravá… Prostě jsem začátečník a nepoznám moc rozdíl… Obecně se mi líbí víc železo, plasťáky – byť ergonomie je suprová – mě prostě neoslovily. Třebas žádný Glock mi vyloženě něseděl…
Kladu si v zásadě 4 otázky:
1) „Dětská“ nebo „dospělá“ ráže (22lr X 9mm luger)
2) Na co si zbraň pořizuji
3) Nová nebo bazarová
4) Velikost
Všechny otázky spolu souvisí.
ad 1) 22lr střílím za pár korun, ale zastavovací efekt nic moc (otázka, na co to chci)
ad 2) pořád nevím, na co si zbraň pořídit. Na obranu nebo na vyblnutí se na střelnici a relax? K ZP mě víceméně motivovalo to, že nejsem žádný hromotluk, a když chodím s rodinou venku či po lese, často narážíme na nezodpovědné pejskaře, kteří svá telata nechávají pobíhat na volno bez koše. Není to nic příjemného, když máte malé dítě a řítí se na vás rotvajler nebo doga. Na druhou stranu si říkám, že člověk bez pravidelného tréningu stejně moc šanci nemá; není to jen o dovednostech, ale i o hlavě. Kde už je ta hranice, že šáhnu po kvéru? Udělat si kurz obranné střelby jednou v životě asi nepomůže. Cvičit, cvičit, cvičit. Možná má člověk pocit psychologické výhody. Alespoň kamarádka mi říkala, že když chodí s Glockem 17 u pasu a s Kevinem na noze v noci přes Cejl, tak se cítí bezpečně. :lol:
ad 3) Nechci ve zbrani utopit majlant; strop mám 20k, ale když to bude míň, zlobit se nebudu. Alespoň mohu dát peníze, když ne do přebíjení, tak do včeliček, sluchadel, pouzdra, střelnice atd.
ad 4) XDS 3,3 na skryté nošení naprosto perfektní, byť je to plasťák… Ale na střelnici i jinde mi říkají: pořiď si nejprve full size nebo compact, nauč se střílet a pak si kup něco malého na skryté nošení. Jiní zase říkají, co nosíš, z toho střílej na střelnici, z čeho střílíš, to nos.
Osobně se mi líbí Alfa Iron Defender 9mm; přemýšlím i o CZ 75 compact, ale když pročítám vlákna, pořád se u CZ objevuje otázka, zda chci střílet nebo reklamovat předražený šmejd, jehož kvalita se odvíjí od toho, zda měli zaměstnanci 20 minut do konce směny… Jinak jsem levák.
Díky všem za rady a komentář.



haito
Příspěvky: 112

Příspěvek#2 » sob 9. čer 2018, 19:10

Já to člověče nevím. Už jsi přečetl tohle celé?
https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=33&t=119&hilit=Prvni+pistole
Jinak zkoušet a rozmyslet. Stejně zjistíš že nic není ideální...já už mám 3. pistoli a bude další a bude to revolver:-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#3 » sob 9. čer 2018, 19:12

Z textu mi plyne, že ještě nevíš, k čemu pistol chceš. Až to budeš vědět, ozvi se zde.

Nosit... malá
Střílet... velká
Střílet co nosím... malá
Peníze jen na jednu pistol co nosím ... Malá
Peníze Na dvě... malá a velká, máš čas a peníze střílet obě.

Osobně jako malou doporučuji single stack (ten xd-s apod) kvůli placatosti. Double stack byť kompakt u mě výrazně méně pohodlné ve vnitřním pouzdře, na hranicici s nenosenim.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#4 » sob 9. čer 2018, 19:40

Ahoj, tak to jsem na tom úplně stejně a taky levák. Akorát jsem zkoušel jen pár zbraní a vystřelil asi třetinu co ty. ZP mám asi 3/4 roku.
Na nošení jsem se extra necejtil, tak byla priorita střelnice a to, že velkou bouchačku stejně schovám bez problémů. Chtěl jsem něco univerzálního (malorážku na obranu ne a pidi zase bude naprd na střlenici). Za asi 8k jsem koupil CZ 75 s tormentací z roku 1998. Údajně od policisty a nestřílená, jen značně ošoupaná. Jak jsem trochu porozuměl tomu co a jak, tak se zbraň ukázala skutečně jako nová. Jen to lítalo všude možně a já zkoumal co vylepšit, protože mnou to určitě není. Jednou jsem na střlenici bavil s dalším střelcem, ten si ji vzal do ruky a nastřílel neuvěřitelně dobře. Tak jsem věděl kde je chyba.

Až moc toho co jsem vydělal šlo na střelivo a všechno možný od pouzdra, přes sluchátka po menší střenky. Měl jsem z toho super pocit, opravdu mě to chytlo, trénoval jsem střelbu na terč, úchop, tasení, bezpečnou manipulaci atd. V chladnějším počasí jsem občas bez problémů skrytě nosil a za pár měsíců jsem začal nosit vždycky když to šlo, protože proč ne když můžu. Jenomže se teď oteplilo a se svojí postavou a oblečením jsem se rozhodně necejtil tak, že nikdo nebude mít tušení co mám u pasu (zkoušel jsem vnitřní a vnější levný Dasta pouzdro). Takže byl s nošením konec. Mimo to se mi vždycky hrozně líbil Mosin, tak jsem ho ke konci roku koupil taky v bazaru a na střelnici mě to bavilo mnohem víc než s pistolí. Nakonec jsem ještě na jaře koupil zase v bazaru značně upravenej VZ 58 a s tim je teprve sranda.

Takže jsem měl CZ 75 se kterou nebyla taková sranda a nošení nepřipadalo v úvahu. CZ 75 jsem teda prodal asi za 2 dny se ztrátou 500 Kč (nepočítám papírování) a koupil první novou zbraň - Glock 43. Není vidět ani pod relativně přiléhavym tričkem, vůbec nepřekáží, nosim furt a na střelnici chodim abych se s nim sžil + samozřejmě trochu potrénovat. Teď furt vymejšlim co a jak vylepšim a zase je o zábavu postaráno.

Abych to shrnul. Jako první bych určitě doporučil koupit něco jako CZ 75 a nejlépe z bazaru za zlomek ceny nový. Peníze nacpat do střeliva a trénovat. Zjistíš trochu co a jak a nejspíš ozkoušíš další zbraně. CZ 75 dost možná prodáš, ale nic extra neztratíš a koupíš co ti bude vyhovovat. Případně se to bude opakovat i s další zbraní.

// Ještě s tim levákem, u CZ 75 jsem se naučil vypouštět zásobník ukazováčkem levý ruky (takže to vůbec není problém) a teď palcem u Glocku 43 je to podivně jednoduchý.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#5 » sob 9. čer 2018, 20:13

ojete pistole nejsou za zlomek ceny. Jestliže nová Glock apod stojí 16 k, použitá 10 - 13 k. Za 8 to byla výhodná koupě, ale furt to je půlka. ne čtvrtka. občas se prodává Norinco za 5 - 7 k, nebo jednou za měsíc vídávám něco méně oblíbeného menšího za 4 - 5 k v rázi 9 luger. Celkově nabídka malá.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#6 » sob 9. čer 2018, 20:20

Proto jsem psal něco jako CZ 75, kde je po bazarech cena minimálně za poslední rok menší než poloviční nové (výrobce uvádí 19990 Kč) a málo jich není. No a pro mě je teda půlka docela dobrej zlomek.
Ale tohle je ve finále jedno, jde o to, že jsem ji za 2 dny prodal za víceméně stejnou cenu. Což snad není problém ani pro ostatní.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » sob 9. čer 2018, 20:25

dubluješ téma

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů

cron