Pravidla - diskuse

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)
Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#496 » čtv 27. led 2022, 19:15

Mám dotaz k viewtopic.php?f=57&t=14277&start=30

Jak může moderátor říct, že špatná odpověď je správná? Tazatel se ptal sice na lesní stráž, ale na skupinu a zbraň k ochraně života, zdraví a majetku. Takže odpověď, kterou moderátor posvětil, je zcela jasně v rozporu se zákonem. Myslel jsem, že ZK chce lidem pomáhat, ne je uvádět v omyl. Mimochodem, dostane sided varování za napadání? :)



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#497 » čtv 27. led 2022, 19:18

Jako, ze bychom se ted sli na tema lesni straz hadat sem, do tohoto topicu?

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#498 » pát 28. led 2022, 15:12

Lynx píše:Mám dotaz k viewtopic.php?f=57&t=14277&start=30

...... Mimochodem, dostane sided varování za napadání? :)


Pěkně prosím.....kde se to napadání událo????



milanvpg
Příspěvky: 87

Příspěvek#499 » pát 28. led 2022, 18:57

Lynx píše:
Jak může moderátor říct, že špatná odpověď je správná?

:shock: No stejně jako to může říct jakýkoliv jiný user, pokud je to jeho názor… Že je zároveň i mod s tím přece nemá nic společného :D :D



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#500 » pát 28. led 2022, 20:35

Nemá s tím nic společného, kromě toho, že pak diskusi utnul a ukončil.

Taky se mi to moc nelíbí, ale jsem tu na návštěvě a pravidla určuje pan domácí.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#501 » sob 29. led 2022, 08:25

Dobrá tedy, takže to rozebereme:
jardao píše:Dobrý den, mám dotaz, může člen lesní stráže jako veřejný činitel, který vlastní oprávnění nosit zbraň pro svou ochranu, při výkonu své funkce nosit tuto zbraň viditelně ?
Děkuji za odpověď.

a na to se mu dostalo poněkud stručné nicméně přesné odpovědi:
skagerak píše:Ne (ale mas to napsane ne uplne stastne)

a v zápětí upřesnění:
JirkaCV píše:Ne. Neskrytě může nosit zbraň pouze příslušník městské policie a ochranka České národní banky. Nově i člen Stanovené zálohy při výkonu služby na povolení PČR. Jinak nikdo.
EDIT: Podle jiného zákona ještě bezpečnostní sbory (PČR, ...)


následovala stránka chaosu a poté upřesnění dotazu, byť někým jiným než původní tazatel ale celkem k věci:
JirkaCV píše:OK. Upravím otázku.

Smí člen lesní stráže nejenom v uzavřeném prostoru (obora), ale i jinde, kde lze vykonávat právo myslivecké nosit (ve smyslu zákona) krátkou kulovou zbraň kategorie B neskrytě?
To si myslím, že je princip původní otázky.

Pořád si myslím, že nikoliv.

a opět stručná s spávná odpověď:
skagerak píše:Z titulu sve funkce clena LS ne.


Zbtek na těch třech stránkách jsou nepřesnosti, fabulace, kreativita a nezdolná ntouha některých si pokecat na téma o kterém toho moc neví. Plus oblíbený mix nošení x držení, co je ještě skryté, kategorie zbraní atd.... chvílemi poutavé čtení nicméně naprosto od věci.

P.S. jestli se tu "někdo" chystá rozpotat ten shitstorm znovu tak rovnou letí ;-)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#502 » sob 29. led 2022, 12:22

Já nerozporuju, že z titulu LS nemá právo nosit zbraň viditelně. Jenže na to se tazatel neptá, ptá se na nošení soukromé zbraň. Takže ta údajně správná opdověď je naprosto irelevantní a tím pádem chybná.

A jestli mě chceš banovat za to, že jsem upozornit tvou chybu, víc to vypovídá o tobě než o mně. A jestli nechápeš zákony, asi bys měl zvážit, jestli se k nim vyjadřovat při zamykání tématu.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#503 » sob 29. led 2022, 12:39

Když už se tu tak svěřujeme, tak mě je líto tomaska, nevím jestli to bylo na trvalej ban, byl proste nas ireporter, a psal i jinde nez v udalostech...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#504 » sob 29. led 2022, 12:48

Tomášek byl zdrojem bulváru a postoval kde jaký... Ctrlc a v tvořilo 50% jeho aktivity..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#505 » pon 31. led 2022, 18:59

A jaké pravidlo porušil? Postovat události přece není proti pravidlům, když neduplikuje. A to nedělal.

Je smutné, jak se ZK proměnily. Dřív jsem je dával za příklad, že s dobrými moderátory jde udržet diskusi věcnou. Dnes... Moderátoři už jen vyhrožují nebo rovnou bezdůvodně banují a ze zbraně kvalitně se stalo zbraně pofiderně kvalitně. Člověk by se skoro chtěl zeptat majitele, co se stalo. Ale když už ten nejeví o své fórum zájem (poslední aktivita opět před čtyřmi měsíci), odpověď je asi nasnadě. Pak není divu, že jeden moderátor si ohýbá pravidla, druhý dokonce zákony.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#506 » pon 31. led 2022, 20:44

Tak to mam opacny nazor. Prislo hromada Nicku, co plevelej cernou kronikou, blbostma, nebo vladtni blbosti. Lidi co maj pocit, ze jejich nazor je jediny spravny a za kazdou cenu musej ke vsemu pindat. Nejsou schopni akceptovat, ze jsou v cizim prostoru a co rekne nekdo jiny proste plati. Modi jsou jeste dost benevolentni.



LDK
Příspěvky: 112

Příspěvek#507 » pon 31. led 2022, 21:55

Rozhodně souhlasím s Blackym. ZK forum je opravdu relativně věcné a fajn, modi jsou možná až příliš benevolentní k lidem, co tu plevelí vlákna nesmyslnými počty hloupých příspěvků, nebo k těm, co se musí mermomocí vyjádřit ke všemu (byť vědí prd), či se snaží rozpoutávat flame.

Když to tu srovnám s jinými fory, kde modi buď nejsou, nebo nic moc nedělají, tak tady si opravdu není moc na co stěžovat.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#508 » úte 1. úno 2022, 08:00

Blacky píše:Tak to mam opacny nazor. Prislo hromada Nicku, co plevelej cernou kronikou, blbostma, nebo vladtni blbosti. Lidi co maj pocit, ze jejich nazor je jediny spravny a za kazdou cenu musej ke vsemu pindat. Nejsou schopni akceptovat, ze jsou v cizim prostoru a co rekne nekdo jiny proste plati. Modi jsou jeste dost benevolentni.

Tomasek žádné pravidlo neporušil a byl zabanován. Hm, jistě, je možné akceptovat, že moderátor banuje i bez porušení pravidel. Někdo to vítá, někomu se to nelíbí.

A jestli tím jediným správným názorem míříš na mne, pak zákon hovoří o dané situaci naprosto jasně, tam není absolutně žádná možnost jiného výkladu, nehledě na to, že na tom panuje všeobecná shoda i zde na fóru. Jen se najdou tací, např. sided, kteří nemají dost odvahy uznat, že si nepřečetli pořádně otázku. A protože vlákno zamknou s nějakým vyjádřením, každý to vyjádření potom bere jako správné. A v reálné situaci může na to i doplatit.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#509 » úte 1. úno 2022, 08:14

Milý Lynx-i vyjádření jsi dostal...
Ale že jsi to Ty:

Pravidla pro Off-Topic ( viewtopic.php?t=614 )
- I v tomto subfóru platí povinnost dodržovat pravidla fóra! Mimo jiné také pravidlo o dodržování zákonů ČR a EU.
- Opravdu je nutné pro každou zprávu z Novinek, iDnes apod. zakládat nové téma? Pokud si myslíte, že je daná zpráva opravdu hodná diskuse, podívejte se nejprve, zda zde podobné téma již existuje.
- V tématech jako Videa, Střelecké fotky, Něžné pohlaví a zbraně, Vtipy a srandičky apod. omezte přebytečnou diskusi na minimum.


Krom toho : viewtopic.php?f=2&t=601 bod 9 který vlastně už nějakou dobu porušuješ a přesto Tě žádný z těch zlých modů ještě nepotrestal..

Vím, že si řekneš, že jsem bůhví jaký idiot, ale proč sem tedy chodíš? Je tu ranec uživatelů a nejde se zavděčit každému, protože jsme každý jiný. Ale pokud se mi někde nelíbí a nejsem ochoten to prostředí a jeho podmínky akceptovat, zváště když ostatním vyhovuje, tak proč bych tam pobýval? Z nudy? Nebo jako provokatér? Revolucionář?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#510 » úte 1. úno 2022, 08:35

No já myslím že tady je to ještě zlaté narozdíl od sousedního fóra ze kterého se, stala v podstatě pouze burza protože většina lidí už nemá chuť tam něco psát díky jednomu konkrétnímu módovi (modří vědí) a jeho bazírování na úplném a bezpodmínečném držení se témat. Ono se totiž nelze úplně držet jednoho tématu jelikož věci mají souvislosti a přesahy. Takže myslím že můžeme být rádi za místní módy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti