Pravidla - diskuse

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#391 » pát 25. srp 2017, 08:41

Hockeista: Nic z toho co píšeš, sem za několik let co jsem tady nezaznamenal. Možná by do 10-100 měli počítat především ti co tady pláčou. Chybu udělá každej, to je jasný. Takže možná po upozornění polknout ego, že má někdo větší postavení, přijmout že svět není uplně spravedlivej a nerejpat se v tom.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#392 » pát 25. srp 2017, 09:15

Je to tak. Driv to tu nebylo jak na strelectvi. Precitlivelost na ot zabiji jakoukoliv zajimavou diskuzi, protoze treba vlakno je o x a ne o reseni pitomych miridel na x a tak to rychle zariznout. To je jen imaginarni priklad,ale je to tak. Vsiml jsem si, ze lidi z oblasti zbrani trpi mindrakama o neco vic, nez bezna populace, tak se neni cemu divit. Nastesti s prilivem nove krve se to redi a tak lidi jako celek zacinaji vic brblat nad nedokonalosti systemu.
Mozna by nebylo od veci si uvedomit, kdo tvori forum, pro koho je. Mala napoveda... nejsou to admini.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#393 » pát 25. srp 2017, 11:32

Fobie z OT mne tu trkla hned jak jsem přišel, ale zdá se mi, že to povolilo. Možná modi a admini trochu ubrali, protože se mi to teď zdá v pohodě. V pár vláknech bych to umravnil dokonce i já :-D



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#394 » pát 25. srp 2017, 11:48

K OT - spíš bych řekl, že se správně rozhodli nechat lidi žvanit u neodborných témat. A přímo založili žvanírnu.

U striktně definovaných STŘELECKÝCH témat si myslím, že jsou poměrně ostří a jsem za to popravdě rád a někdy i obdivuju, že místo smazání oddělili kus diskuse do zvláštního vlákna a tak... že se jim s tím chtělo drbat. Za to jim dík.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#395 » pát 25. srp 2017, 11:50

Ona je OT diskuse, OT diskuse a OT diskuse. Jedna věc je, když je původní téma stále "na dohled", třeba se diskuse o ladění spouště stočí na strhávání. Dost to spolu souvisí, příčina původního dotazu může být jinde a kdo hledá informace, pravděpodobně projde i toto vlákno. Tady jsem problémy nezaznamenal (ale zdaleka nesleduju všechna témata a vlákna).

Jiná věc je, když se debata stočí z CZ75 na Glock. Tam by bylo vhodné debatu přenést do správného vlákna, ale nemusí to být vždy jednoduché. Příspěvky mohou být k oběma tématům a vytrhnout jiné z kontextu by nemuselo dopadnout dobře. nabízí se nepřesouvat, ale zkopírovat, ale ani to není čisté řešení.

A úplně jiná věc je dotaz Uživatele A: Jaké máte zkušenosti s 1911?
Uživatel B: Je super, ale Tokareva mám radši. A je nezničitelný, jako pyramidy.
C: Pyramidy znám jen z Mexika a tam teda... Hele, čím to, že je stavěli všichni stejně?
D: Jen Slováci ji postavili obráceně.
E: 1911 je na skryté nošení velká, ale lidi si pochvalují zpracování, spoušť a ráži.
F: "D:Ty kokot čehúnský! Len dočkaj, až ťa potkám."
G: To mi připomnělo vtip o té slovenské atomovce, znáte ho?
H: Atomovka - znám. Vtip - znám. Ale Slovensko? Co to je, to neznám, dá se to pít?

Taková diskuse fakt není konstruktivní a i když obsahuje požadovanou informaci, po několika stranách balastu ji stejně nikdo nenajde. Když část smažeš, riskuješ, že smažeš i relevantní příspěvek, protože ho prostě v té záplavě přehlédneš. Ale když to utneš v zárodku, nevzniká balast a relevantní příspěvky jsou hned vidět.

Asi je to na majiteli, jakou formu zde chce mít - odbornou s pár příspěvky denně, nebo mraky tlachajících uživatelů, ale vysoký příjem z reklam, a podle toho asi i instruuje moderátory. Vzhledem k množství reklam soudím, že je mu bližší to první.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#396 » pon 28. srp 2017, 08:11

Typický příklad vlákna, kde promazání off-toppic zrušilo spoustu odkazů k věci, které ale neodpovídaly nadpisu vlákna :-(

http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=8977

Byly tam informace o stalkingu, o tom, jak zpravidla probíhá řešení situací o nebezpečném vyhrožování a další.

Úvodní příspěvek jasně popisuje situace, které se následně řešily. Tak proč to násilně zúžit na problematiku rozšíření skupin ZP, když odpovědí souvisely se situací, kterou tazatel řeší ?

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#397 » pon 28. srp 2017, 08:34

Kolombo: Souhlas. Navíc téma v nadpisu vlákna bylo vyčerpáno/zodpovězeno během 2-3 příspěvků, takže taky nechápu, proč by se dál nemohly řešit jiné související (a informačně hodnotné) věci z tazatelova příspěvku. Tenhle rigidní přístup admina zabíjí nejen diskusi, ale celé fórum. A když už má nepřekonatelnou potřebu do diskuze zasahovat, tak ať to odděluje a nemaže. :-/

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#398 » pon 28. srp 2017, 09:00

Říkal jsem si, že tohle mi hned někdo vpálí jako příklad a máte pravdu, i já se nad tím pozastavil. Tazatel se sice ptal na konkrétní věc, ale evidentně hledal řešení situace. A ta šla řešit i dalšími způsoby. No, škoda.



pesi
Příspěvky: 304

Příspěvek#399 » pon 28. srp 2017, 09:14

Dovolte abych příspěl i svým názorem. Toto (a podbné) fóra jsem dlouho povžoval za nenahraditelný zdroj informací. Ale všímáte si kolik vláken poslední dobou začíná větou: "Zkoušel jsem hledat, ale nenašel jsem..." V zásadě jsou dvě možnosti, 1. tázající lže a nebo 2. hledal, ale v té záplavě OT blafů tu informaci co potřebujeprostě nenajde nebo přehlédne. Proto se přimlouvám za maximální zdrženlivost jak při přispívání, tak ale i při posunu diskuze k jinému tématu. Možná to pro někoho z vás bude novinka, ale ve fóru existují linky a odkazy na jiné zdroje a vlákna, takže opravdu není nejmenší důvod hájit změnu tématu vlákna. A jestli máte potřebu jen se vypovídat, existuje přece milión jiných k tomu určených fór.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#400 » pon 28. srp 2017, 10:21

Jako základní vlákno pro získávání informací bych vzal třeba Praktická část zkoušky OZ – co Vás může potkat, které má, aktuálně, 383 stran informací. Tam prostě žádné nenahraditelné informace nenajdeš, protože je to spousta stran zmateného dohadování. Jen na ránu jistoty tam je asi 70 různých názorů. Informace spíše žádná. A když se zeptáš v novém vlákně, jsi odkázán na správné vlákno.

Tady šlo jednoznačně o informace, které souvisely s problematikou sledování a napadání cizí nežádoucí osobou, pouze nadpis vlákna byl o skupině C ZP. A nebylo to neprohledatelné a nepřehledné vlákno.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#401 » pon 28. srp 2017, 11:08

psei: Já bych spíš řekl, že je to znakem toho, že je něco špatně. To preventivní uvedení, že zkoušel jsem hledat, ale nenašel, je totiž, tipuji, spíš preventivní obhajoba, protože se bojí, že dostane sprda. Hledat, před položením dotazu je normální, ale pokud jsou pravidla tak striktní, že z toho pak má i někdo málem obavy něco napsat, tak to úplně ok taky není.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#402 » pát 27. říj 2017, 12:29

POZOR - doplněn jeden bod do pravidel

Žádná politika - žádné politické debaty a témata s výjimkou zbraňové legislativy a témat s ní přímo souvisejících nejsou povoleny.

Za všechny moderátory dodávám že dodržování tohoto bodu bude důsledně vyžadováno.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#403 » ned 29. říj 2017, 20:04

Sided a to jsi tam jako doplnil jen tak, protože nesnášíš debatu o politice?
Chováš se jak ti pitomci z EK, co se nám nezamlouvá, to plebsu zakážem.
Debata v politickém topicu o volbách, byla plná vášní, ale bez urážení, vulgarit a osobních útoků. Nechápu co tě na tom žere a s nařizováním o čem se tu může tlachat a o čem ne teda nesouhlasím.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#404 » ned 29. říj 2017, 20:33

Souhlas s wigumem ohledně jeho problému se zákazem. Nemůžeme se oddělovat od politické reality, zvlášť ne v této době. Propojení zbraňové legislativy a politiky obecně bude čím dál víc těsné a nejde o jednom mluvit bez druhého.
Takové thready nejsou pro mody nic jednoduchého, to uznávám, ale ačkoli to tak nevypadá na první pohled, i ony mají v odborných forech smysl .

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#405 » ned 29. říj 2017, 20:35

Politické tlachy sem prostě nepatří. Toto fórum je zcela jiného zaměření. Navíc legislativa a politika spjata se zbraněmi je dovolená.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti