Pravidla - diskuse

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#436 » sob 18. lis 2017, 19:35

Mno registrací zde, učastních dává (nebo by měl, nebo bude) dávat souhlas se zpracováním eventualních OÚ. Na druhou stranu zde nikde není povinnost uvést de-fakto žádný takový udaj. Pokud ho někdo poskytne ze svého vlastního rozhodnutí, tak bych to viděl jako jeho věc. Navíc to smazat dokáže. Zůstane jen nick. Já teda ničí mail nevidím a ne souhlasím, že mail s nickem je už osobní údaj. Podle toho nikoho nedokážeš identifikovat, pokud on sám, někde na netu nevykecá a to už není problém ZK. Telefon taky u nikoho nevidím.

Takže na ZK problém nevidím, obecně taky moc ne.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#437 » čtv 7. pro 2017, 19:35

Pánové admini, nebo jak si to říkáte, mohl by mě někdo vysvětlit jednu věc?
Z důvodu porušení pravidel vám bylo uděleno varování od administrátora nebo moderátora tohoto fóra.
Toto varování se týká příspěvků, který jste odeslali: viewtopic.php?f=57&p=153447#p153447.OT

Tuhle legrácku sem nakoupil od Sided. A jestli tomu správně rozumim, tak sem byl v uvozovkách potrestanej dvakrát, jednak smazáním příspěvku-ok beru , a ješte k tomu varování?? To jako vážně? Začínám mít vážný pochyby o tom, jak tohle forum funguje a o jasnosti pravidel a docela rád bych , aby se k tomu někdo nestranně vyjádřil.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#438 » čtv 7. pro 2017, 19:57

Tvůj příspěvek jsem nečetl, takže nevím proč se adminovi nelíbil. To až tak není podstatné, jako to (teď se ti to pokusím vysvětlit), že:

1) smazání příspěvku bylo proto, že byl natolik nevhodný (pobuřující . . . neslučující se s pravidly . . . vulgární . . . doplňte si každý sám)

a za

2) varování proto, že je to v podstatě upozornění, aby se takový či obdobný příspěvek, nebo příspěvek psaný v obdobném stylu již z tvé strany neobjevil, nebo bude přikročeno k jinému opatření (tzv. "ban" buď na týden, měsíc, nebo trvale)

Varování samotné není trestem.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#439 » čtv 7. pro 2017, 20:22

Přesně. Hlavně, kdyby ho jen smazal, jak bys poznal, že ti byl smazán? Jen by ses vstekal, že tady někdo maže a ani nemá odvahu napsat proč.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#440 » pát 8. pro 2017, 09:52

Admin se prostě snaží o nějakou fazónu fóra. Tvůj příspěvek mu tam neseděl, tak ho smazal. A dostal jsi varování, ať to příště napíšeš jinak.

Speciálně český jazyk má tolik možností, jak psát slušně a přitom udělat z protistrany de...., že se divím, že tu možnost nepoužíváte.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#441 » pát 8. pro 2017, 10:58

Cílem není dělat z někoho něco, cílem je sdělit informaci, kterou si myslim, že souvisí s tématem. Stačí napsat místo varování, něco jako smazal jsem si ot- šmitec hotovo.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#442 » pát 8. pro 2017, 12:05

Varování má "výchovný smysl" a zároveň je vidět kdo je sbírá a za co - tedy zda je vzal na vědomí, nebo na ně dlabe a dělá totéž dál. Nějaké "tytyty" bez záznamu není o ničem.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#443 » ned 10. pro 2017, 14:09

McFly, a jakej má podle tebe výchovnej smysl dostat varování za OT, který je k tématu, ale někdo z moderátorů to vyhodnotí jako, že není, kde je ta míra. jak to že je smazaný a já se nemůžu podívat, co sem vlastně napsal blbě'? Nehodlám tu fňukat, jak malý děcko, na to sem už sakra starej, ale nelíbí se mi, že se po mě chce někdo svýzt, pravděpodobně jen proto, že sem už jednou poukázal na jeho podivnej výklad pravidel. Tohle se mi nelíbí. Co si pak asi mám myslet o moderátorech tohodle jinak super fora, když nakoupíš za něco, co je a taky možná není na hraně?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#444 » ned 10. pro 2017, 15:16

To je zajímavý, do SZ m i děláš ramena
jak myslíš, klidně mi naval tejden. nemám s tím problém,
a pak tu ublíženě fňukáš. Příspěvek který je OT je smazaný proto aby na něj další nereagovali. A jestli si nepamatuješ cos psal tak to tedy musela bejt hodnota....

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#445 » ned 10. pro 2017, 15:33

Trochu etiky do toho. Mirek Dušín by SZ nikdy veřejně necitoval, neb je to nečestné a nesportovní.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#446 » ned 10. pro 2017, 16:46

Sided: to nejsou ramena, pokud máš tu touhu, posluž si. Tahám za kratší konec provazu, to je fakt. Z tvýho pohledu možná fňukání, z mýho pohledu pocit, že tvoje hodnocení není úplně ideální. To je celý, nic víc nic míň. Ostatně to tu asi brzo zazní, že sem v tom případě nemusim chodit, takže ti udělám radost a omezim svoje přispívání na minimum. Tím bych asi tuhle diskuzi ukončil, protože to stejně nikam nepovede.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#447 » stř 13. pro 2017, 10:52

Hele nešlo by udělat uzamčenej archiv nevhodných příspěvků? Ten by se pak nemazal, ale přesouval tam a tak když se dostane varování, tak by uživatel věděl za co ho dostal.
Já třeba taky dostal varování a když jsem Sideda oslovil s prosbou o opravu nevhodného slova, protože jsem příspěvěk nemohl upravit, tak mi odepsal že se to týkalo něčeho jiného, co smazal. Takže sice vím, že mám varování, ale nevím za jaký příspěvek, protože ten který jsem myslel já, tak to podle Sideda nebyl.
Archiv by tohle řešil. Příspěvek by sestrašil v topicu, link ve varování by uživatele přesměroval do archivu a bylo by jasné zač to bylo. A třeba po týdnu by se archiv mazal.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#448 » stř 13. pro 2017, 16:22

Pokud příspěvek zůstane, může na něj dát odkaz. Pokud jej smaže, je to asi proto, že tam zůstat (podle admina) nemůže, takže by se logicky neměl objevit ani jinde. Dostat ban a nevědět za co, je fakt pakárna, takže v takovém případě by měl text toho příspěvku jít do mailu nebo SZ (kam se dotyčný dostane až po nějaké době) aby dotyčný věděl za co se mazalo a banovalo.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#449 » stř 13. pro 2017, 17:32

pavelg: a právě proto by byl z topicu přesunut do archivu. Kdyby byl nějak vyloženě vulgární, tak přece není problém, aby ho mod upravil. V archivu se dotyčný příspěvek nebude dále motat v tématu, ale hříšník bude vědět za co je kárán nebo testán. A to si myslím, je hlavní důvod varování, mít v prvé řadě výchovný účinek a upozornit na chybu uživatele. Jenže jak vědět na co si dát příště pozor, když není vědět za co je trest.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#450 » čtv 14. pro 2017, 08:17

Mnoo obávám se, že MOd nemá desítky hodin času se tím babrat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti