Pravidla - diskuse

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)
Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pon 29. bře 2010, 15:30

PRAVIDLA FÓRA

Pokud cítíte potřebu vyjádřit se smysluplně k pravidlům, můžete tak učinit zde. Jakékoli hádky o pravidlech kdekoli jinde budou smazány.

Přečtěte si závazná pravidla a snažte se je dodržovat. Je to pro dobro nás všech.

Předem díky za spolupráci ;)

Uživatelský avatar
hetzer
Příspěvky: 81

Příspěvek#2 » úte 30. bře 2010, 12:55

nerozumim pozadavku na dodrzovani zakonu EU. popravde nevim o tom ze by EU vydavala nejake zakony tim mene abych je znal.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 30. bře 2010, 13:03

Najdi si pravidla spravneho euro-ovcana a jima se rid :mrgreen: Jinak v EU se tomu rika smernice, narizeni rady apod.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 30. bře 2010, 13:28

Dle Wiki: EU vydává nařízení, směrnice, rozhodnutí, doporučení a stanoviska. Z toho závazné by měly být jen ta nařízení.
Nejsem právník - pokud nejsou žádná nařízení EU, která by se na tebe vztahovala, tím lépe pro tebe - o záležitost méně, před kterou se musíš mít na pozoru.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 30. bře 2010, 13:44

EU nařízení a rozhodnutí jsou závazné pro členy (státy) EU v tom smyslu, že je musí v daných lhůtách zapracovat do svých zákonů. Takže pro tebe budou závazný až v okamžiku, kdy vyjdou jako součást českých zákonů v paragrafovém znění ve sbírce zákonů.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 30. bře 2010, 15:15

Podle toho, co se píše v tom Wiki odkazu, nařízení jsou platná i bez součinnosti národní legislativy, zatímco to o čem ty mluvíš by byly směrnice či rozhodnutí. Ale wiki samozřejmě nemusí mít vždycky pravdu.

Každopádně diskuse o zákonech EU sem opravdu nepatří. Jestli si myslíte, že se vás žádné netýkají, tak to prostě neřešte.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#7 » čtv 1. dub 2010, 00:09

Na tomto foru (stejne jako v jinych klubech) pro me plati hlavne jeden zakon - slovo majitele. A pokud majitel sepise nejaka pravidla a ja tu chci byt, budu se podle nich chovat. Jakakoliv diskuse je zbytecna.

Proto navrhuji smazani tohoto zbytecneho vlakna. ;)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 1. dub 2010, 14:42

Ovšem ani provozovatel není bezchybný a tak po všeobecné diskuzi s moderátory nabízíme i diskuzi se členy.
Na rozumné náměty se dá vždy reagovat.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#9 » pon 11. lis 2013, 23:16

Chci si stěžovat na moderátora Patrika. Napomínání uživatele za to, že ve zkušenostech s prodejci upozorní na možná rizika nepovažuji zaoprávněné. A už vůbec ne, když ten samý moderátor následně udělá to samé. Za domněnky je jeden napomenutý a za domněnky moderátor napomenutý není.

viewtopic.php?p=45466#p45466
viewtopic.php?p=45467#p45467

A Patrikovo arogantní prohlášení "Máš pravdu není to zkušenost, je to realita." nesvědčí o pszchické vzrovnanosti.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » pon 11. lis 2013, 23:51

A mně zase přijde, že urážet cizí lidi a označovat je za blbce není normální.

Nevím, proč mají mnozí lidé představu, že moderátoři se svou neplacenou prací ukájejí a strašně je baví, když můžou někoho usměrňovat. Opravdu to tak zábavné není a cílem je jen to, aby fórum zůstalo přehledné a ne jen chat bez hranic. Když vás moderátor na něco upozorní, zkuste se nad tím zamyslet a ne pouštět se do hádky nebo dokonce začít urážet. Pokud nesouhlasíte, můžete zkuste se ho na to slušně zeptat v SZ.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#11 » úte 12. lis 2013, 00:37

Pánové, zaplať Pán Bůh, že to tady není jako v konkurenčním foru, tam se ty arogance a posměšná negativa nedají číst. Sám jsem dříve s Patrikem měl také dohovory, ale potom jsme si to napsali mezi s sebou a trochu si to ujasnili ! A najednou to šlo ! Pokud to moderátoři nebudou sledovat a nebudou do toho zasahovat, tak to tady dopadne, jak na tom zmiňovaném sousednim foru, díky !



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#12 » úte 12. lis 2013, 07:34

Bohuliby: jednou jsem si s Patrikem popovídal, když se mi zdálo, že bylo smazání příspěvku svévolné. Myslím si to doteď, ale uznal jsem, že jako moderátor má poslední slovo on. Ale někoho napomenout a potom udělat to samé, to je opravdu pouze ukázka pořekadla "co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi".

MarK: Patrika jsem neoznačil za blbce. Pouze jsem napsal, že nedělá věci tak, jak se dělat mají. Ne každý, kdo svou funkci vykonává špatně, je blbec, někdy je v tom úmysl. V tomto případě je za tím zjevně Patrikova arogance.



jinda voyer
Příspěvky: 418

Příspěvek#13 » úte 12. lis 2013, 10:13

MarK píše:A mně zase přijde, že urážet cizí lidi a označovat je za blbce není normální.

Já jsem nikoho neurazil, pouze jsem napsal, že moderátor sided píše arogantně, což je můj osobní pocit.

MarK píše:Nevím, proč mají mnozí lidé představu, že moderátoři se svou neplacenou prací ukájejí a strašně je baví, když můžou někoho usměrňovat.

Protože to takhle ve spoustě případů prostě a jednoduše je. Některé jedince prostě "baví", když se mohou po jiných vozit (ať už v reálu, či po netu) a tím spíš, pokud z titulu "funkce" je jejich názor ten "jediný správný".

MarK píše:Opravdu to tak zábavné není a cílem je jen to, aby fórum zůstalo přehledné a ne jen chat bez hranic.

Pokud se někdo zeptá na zkušenost s prodejcem a já tam napíšu, co mi na jeho webu připadá divné, to považuješ za chat bez hranic :shock: Pokud jo, možná bys měl moderování přenechat někomu s větším citem pro chápání smyslu sdělení :roll:

MarK píše:Když vás moderátor na něco upozorní, zkuste se nad tím zamyslet a ne pouštět se do hádky nebo dokonce začít urážet.

Tohle je úplně stejná logika jako to, že člověk by měl automaticky mít úctu k prezidentovi, který sedí na Hradě...tak to prostě není. Úctu budu mít k tomu, kdo si ji vysloužil svými činy. Analogicky se pak budu zamýšlet nad tím, co mi napíše moderátor, který působí rozumně a smysluplně usměrňuje diskuzi, což rozhodně nebyl tento případ.

Upřímně řečeno, nějaké napomenutí je mi u zadní části těla...ovšem jediné, co tímhle stylem docílíte, je to, že lidi nebudou do některých témat prostě přispívat, protože je nebude bavit přemýšlet během psaní o tom, zda tím náhodou nešlápnou na kuří oko nějakému moderátorovi, který mu pak následně bude mazat posty a jinak prudit.

to ZdenekK:

Díky za podporu 8-)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 12. lis 2013, 11:02

jinda voyer píše:Tohle je úplně stejná logika jako to, že člověk by měl automaticky mít úctu k prezidentovi, který sedí na Hradě...tak to prostě není.

Jenže tady nejsme na hradě. Moderátoři své funkce dělají dobrovolně a neplaceně. Také po nikom nevyžaduju úctu k mé osobě (to bych se sám divil) nebo k moderátorům (kteří si jí zasluhují mnohem více), ale jen aby byly jejich pokyny uposlechnuty. Pokud se vám to nezdá, je to smutné, ale berte v potaz, že názory lidí se můžou různit (a zavděčit se bohužel nedá všem, byť se o to stále naivně snažím). Takže buď si to můžeme v klidu a slušně s moderátorem vyjasnit přes PM nebo, prosím, prostě překousnout to, že druhá strana má jiný názor na situaci.

A upřímně řečeno, já můžu oponovat už jen tím, že hádkami o takovýchto věcech docílíme jen toho, že to dojde k podobnému stylu jako "u sousedů", jak zmiňoval Bohuliby a toho bych se nerad dožil... :(

A závěrem snad můžu jen poprosit o vychladnutí hlav a návrat k veselejším tématům o zbraních ;)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#15 » úte 12. lis 2013, 11:04

Pánové, doporučil bych vám všem, aby jste si napsané příspěvky nejdříve několikrát přečetli a nehledali v nich hned nějaké útoky proti svým osobám. Z tohoto vlákna cítím dost negativum, což mě vadí. Považuji toto internetové fórum za jedno z nejkvalitnějších, ne-li nejkvalitnější vůbec, co se týká zbraní. I já jsem tu měl nějaké ty neshody, ale nemyslím si, že by to mělo dál gradovat do nějakých urážek. Mě osobně se taky občas nelíbí sidedovy upozornění, jako že jsou některé příspěvky mimo téma (ikdyž mám na to svůj názor), ale kvůli tomu, že se neshodneme (neshodnete) se tady nemusíme hned "čertit". Já osobně, ikdyž se mi občas něco nelíbilo, jsem to radši přešel. I toto je jedna z variant. Pokud však máte potřebu se v daném konkrétním vláknu vyjádřit, zkuste to řešit přes SZ. Vlákno tak neutrpí na kvalitě tématu. Mě osobně vadí, když je pro mne zajímavé vlákno (do kterého sice nemám potřebu vkládat své příspěvky, ale rád si jej přečtu), které je ukončeno spory o tohle, či támhleto.

Co se týče posledního sporu, tak tam bych se přikláněl k názoru, že příspěvek od jinda voyer nebyl zas tak od věci, neboť poukázal na něco, čeho by si možná někteří nevšimli. Nicméně příspěvek od sideda byl též k věci a ikdyž ne vždy s ním vnitřně souhlasím, zde si nemyslím, že by zde byl nějaký náznak arogance, spíše naopak, věcná poznámka (až na tu poslední větu :D ). No a pak si Patrik dal tu práci a citoval nějaké ty informace z obchodu. Ale podle mě se to pořád týkalo tématu. A nakonec zkušenosti nakupujících. Přiznávám, že výše uvedené příspěvky nebyly vždy přímo zkušenosti, ale byly až tak mimo ?

Bylo tu téma o šišatých nábojnicích .45 po výstřelu. Někdo se zmínil o podobné zkušenosti s 9 Lugrem a byl napomenut. Já ani radši nereagoval, ikdyž mám podobné zkušenosti s 9 Makarovem. Říkal jsem si, že je přece blbost zakládat další vlákno o nábojnicích 9 Luger a další vlákno o 9 Makarov. Týkalo se to společného problému, ale rozdíl byl jen v ráži.

Cílem tohoto mého příspěvku není nikoho poučovat nebo napomínat, či soudit. Jen jsem měl jen potřebu se také vyjádřit.

Až bude číst tento příspěvek, tak si ho prosím přečtěte ještě jednou a hooodně pomalu. Já jsem jej také psal pomalu. Dík :D ;)

Nevím, jestli můj příspěvek bude dobře pochopen, ale snažil jsem se jej napsat tak nějak v podobném duchu jako MarK, který mne předběhl v odesílání.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů