Pravidla - diskuse

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)
Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#376 » stř 23. srp 2017, 08:18

Zrovna dneska jsem myslel na to, že budu muset vymyslet filtrování příspěvků v RSS čtečce. Chodím sem kvůli odborným věcem, tlachání a volná zábava mi tu vadí. Ještě nedávno jsem věděl, že XYZ příspěvků má už nějakou vypovídací hodnotu, každý dotaz i každá odpověď totiž uživatele posunuje dál. Dnes ale nevím, jestli těch XYZ příspěvků jsou relevantní k tématu, nebo jsou nahromaděné z volné diskuse.

Takže já půjdu proti proudu a vůbec se zlobit nebudu, když se v moderování bude striktně držet odborná linie. A kdyby šlo tlachací vlákna zrušit úplně, byl bych jen rád. Co se zdůvodňování banů týká, můj názor se nemění a byl bych za to rád, ale už mi to bylo vysvětleno (viewtopic.php?f=2&t=616&start=330#p138195).



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#377 » stř 23. srp 2017, 08:25

Ale jo, jenže mnohdy si člověk není ničeho vědom, nemůže taky mnohdy tušit, jak to admin pochopí, co vyčte mezi řádky, kde má laťku a jestli už taky není ten večer "v ráži" a nebere to hlava nehlava.

Tady beda nad námi cítí křivdu, domnívaje se, že dostal týden za slušný komentář. Buď to admin viděl jinak, nebo šlo o jiný komentář, než myslí beda. Člověk se nemůže ani zeptat, protože se nepřihlásí. Až se přihlásí, tak se s ním třeba nikdo nebaví, protože už je to týden a samozřejmě si to admin nepamatuje.

Jsou lidi, které je škoda zbytečně vypudit z fóra.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#378 » stř 23. srp 2017, 08:56

Já teda zatím problém neměl - už jsem třikrát dostal za něco napomenutí a nechápal za co. Pokaždé jsem se na svůj dotaz dočkal vysvětlení admina (pokaždé to byl někdo jiný a bavili se se mnou všichni), civilizovaně jsme to probrali a domluvili se (1x to byla jasně moje vina, 1x nedorozumění, 1x si myslím že jsem si to tak úplně nezasloužil, ale chápu admina - na jeho místě bych to asi taky řešil stejně, protože admin nemůže všechno hodiny vyšetřovat do detailu, takže to bere "padni komu padni" a to byl přesně tenhle případ). Admini jsou občas hodně tvrdí, ale nemají problém se o čemkoliv pobavit - když se člověk slušně zeptá, dostane slušnou odpověď. Osobně jsem docela rád, že je v odborných diskusích pořádek, 90% odborných informací co hledám nakonec najdu tady ve fóru. Nemluvě o tom, že se tu skoro nenadává a i v tlachacích vláknech se debatuje celkem civilizovaně, což je v dnešní době nesmírně osvěžující.

Zajímalo by mě, kolik z těch, co dostanou trest a stěžují si, že je příliš tvrdý nebo nespravedlivý, opravdu kontaktuje admina a slušně se zeptá, za co to mají, případně proč dostali tak tvrdý trest.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#379 » stř 23. srp 2017, 09:31

pavelg píše:...Tady beda nad námi cítí křivdu, domnívaje se, že dostal týden za slušný komentář. ....



beda dělá Zagorku, ví moc dobře za co to bylo. Upozornil jsem ve vlákně abych zastavil OT a on pokračoval dál. Ban na týden byl za to že už měl předtím tři napomenutí.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#380 » stř 23. srp 2017, 13:43

Upřímně s každým se snažím probírat co za co bylo, a jsou tací co vedou normální dialog. Ale nechtějte mnohdy vědět jak je komunikováno s námi. Paradoxně Ti co se cítí nejvíce ukřivděni a dávají to na "odiv" obvykle mají informací od nás více než dost.



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#381 » stř 23. srp 2017, 13:47

Jen tedy technický dotaz - když dostane člověk banána a fakt neví za co, jak se může zeptat? Vždyť se přece nemůže přihlásit.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#382 » stř 23. srp 2017, 14:40

Vždy to píšeme sem: viewtopic.php?f=2&t=256&start=285
a to lze číst i bez zalogování.



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#383 » stř 23. srp 2017, 14:53

Tojo, ale já myslel případ, když třeba je důvod nějaký obecný typu porušení něčeho a hříšník opravdu netuší, proč a za co, není si ničeho vědom a skoro by se hádal, že to musí být ukrutný omyl. /ale nemá s kým :-) /



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#384 » stř 23. srp 2017, 18:16

Buďme rádi za ty dary v podobě rozumných moderátorů zde. Na jiných fórech (modří vědí:) se rozdávají banány i při prvním mírném uklouznutí a bez debaty. Výše zmíněné vlákno ve vlastním zájmu také sleduji, abych se poučil z chyb ostatních.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#385 » stř 23. srp 2017, 18:59

Bez nějaké zbytečné kritiky, znám střelecké forum, kde poslední napomenutí bylo v červnu 2016 a přitom se mi nezdá, že by jeho vypovídací
( odborná ) úroveň byla podstatně nižší než na ZK.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#386 » čtv 24. srp 2017, 06:02

pelanj: ale hříšník si může zaplatit za novou registraci ;-)
matias: které?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#387 » čtv 24. srp 2017, 06:50

Já myslím, že je tu až příliš velká přecitlivělost na OT diskuse. Trochu dost to omezuje diskusi :-(
A pak je tu docela mrtvo ...

A skoro bych řekl, že by občas nezaškodilo, kdyby si admin napočítal do 10ti, než začne reagovat trvalým BAN.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#388 » čtv 24. srp 2017, 08:39

...a když na to přistoupí, okamžitě se zvednou hlasy, že 10 je málo a že jinde počítají admini i do sta.
S trvalým banem bych asi taky zacházel optarně a předskočil bych ho třeba delšími pauzami na vychladnutí (většinou to vyšumí k nějakému konkrétnímu tématu a s jeho zánikem to zase umře). Pokud nepomůže ani ta pauza, tak každý svého štěstí strojvedoucím. Nakonec se trestanec může registrovat znovu a když pak bude kompatibilní...

Uživatelský avatar
Hockeyista
Příspěvky: 36

Příspěvek#389 » pát 25. srp 2017, 07:32

Já bych rád věděl, k čemu jsou vlastně pravidla, když je ani ti, kteří je stanovili, nedodržují. Člověk nemusí napsat nic vulgárního, rasistického ani jinak urážlivého, píše k věci, a stejně ho smažete nebo vlákno aspoň zamknete a hned na to často pravidla sami porušíte. Když se pak člověk slušně přes SZ zeptá proč, je většinou ignorován. Vypadá to, že zdejším božstvům nejde ani tak o dodržování pravidel, jako spíš o to zarazit jakoukoliv diskuzi hned v zárodku (přímo se nabízí otázka, proč to tady teda rovnou nezrušíte). Je to škoda, protože kdysi to tady takové nebývalo. Celkově tu byla lepší atmosféra, správci se nechovali tolik jako arogantní hulváti (hlavně jeden z nich). Dalo se tu normálně diskutovat a když už byl někdo smazán, mělo to vážný důvod. Zkrátka jste dokázali zabít původně docela užitečné stránky.

Tak se tu, hoši, mějte a poslední ať zhasne!

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#390 » pát 25. srp 2017, 08:38

Já bych to tak černě neviděl, většina témat je věcná, na dotazy člověk až na výjimky dostane fundovanou odpověď, nejsou zde, na rozdíl od jiných fór, osobní napadání a vulgární příspěvky, není zde, jako na jiných fórech, vetešnický bazar.
Pár "vykecávacích" vláken zde pro ty, kteří to k životu potřebují, je, takže vcelku asi pohoda a to, že někdy módi někoho neprávem setnou se stane asi vždy, někdy nepochopením příspěvku, někdy tím, že někdo opakovaně jemně prudí, někdy omylem, stále to ale drží fórum na slušné odborné úrovni.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů