Pravidla - diskuse

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#361 » čtv 8. čer 2017, 20:23

Dotaz ohledně banánů - je to podobně jako s bodovým systémem, že se prohřešky po nějaký době mažou? Já že jsem už jeden dostal (neprávem samozřejmě :D) a od tý doby jsem moc hodnej. Jako aby nebyl systém 3x a dost a člověk nedostal trvalej banán za to, že před 2 a 6 lety měl banána na týden a tentokrát už to bude trvalej - i když mezi banánama byly 2 a 4 roky mezera.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#362 » pát 9. čer 2017, 06:50

Vždycky to bude na rozhodnutí moderátora nebo admina. Moderátoři se mohou podívat do záznamů (profilu) uživatele, a podle něj se rozhodnout. Ty (mikymoto) tam máš např. asi rok starý BAN. Moderátoři taky vidí přímo u jména uživatele počet napomenutí (varování). Ty po nějaké době mizí, takže pokud má někdo 2-3, už to o něčem vypovídá. Osobně bych chápal systém "tři a dost" právě ve vztahu k varováním. Ale nakonec to bude vždy moderátor, kdo rozhodne. Někdy bude BAN trvalý a hned, jindy není třeba ani pro "starého hříšníka". Tolik můj názor.



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#363 » pát 9. čer 2017, 09:46

Je mi jasné, že je to vždycky rozhodnutí moderátora nebo administrátora, který pro to má zcela určitě důvody. Přesto si myslím, že v tomto konkrétním případě je Sysopa opravdu škoda.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#364 » pát 9. čer 2017, 14:01

Ad Sysop, za 4 měsíce od založení nicku 6 varování + 2 BANy..Téměř vše za OT- nemyslím si že se u něj jednalo o omyly.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#365 » pát 9. čer 2017, 14:11

McFly: ten první byl opravdu o špatné komunikaci, kdy vytrženo z kotextu to vypadalo, že navádí k porušování zákona a on zatím mluvil o USA.
Jo kolikrát se rozvášní a strhne debatu od původního tématu. Ale snad to nedělal v odborných technických vláknech, ale v těch kecacích. Tam je opravdu problém se pevně držet tématu a neuhnout. Musím říct, že ale ikdyž měl svůj jiný názor na věc, uměl argumentovat a stejně tak argumenty druhého akceptovat. To jsou tu uživatelé mnohem horší.
Já bych se přimlouval za měsíc.
P.S. zároveň by se dle mého nemělo v obecných debatách trvat důsledně na dodržení tématu a když je to stále k původnímu příspěvku, zvolit trochu volnější míru tolerance.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#366 » pát 9. čer 2017, 16:42

Vim ze mi do toho nic není, ale Sysopa je vazne skoda, chapu duvody banu, a priklanim se i k nazoru wiguma, ze sysop se proste casto nechal unest :)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#367 » pát 9. čer 2017, 17:11

+1, nazory mel logicke a zajimave. Primlouvam se

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#368 » pát 9. čer 2017, 17:48

Jsem ho zahlédl v diskusi na D-FENS, tam máte, pánové, rozhodně lepší prostor pro nemoderovanou politickou debatu a rétorická cvičení. Příspěvky mimo zaměření fóra jsou tady poslední dobou v přesile a jejich redukce rozhodně nebude na škodu.

Uživatelský avatar
Wendy
Příspěvky: 23

Příspěvek#369 » stř 9. srp 2017, 09:12

Proč se v diskuzi mazalo a napomínalo? Psali jste snad někdo něco nevhodného o židech, arabech, němcích, cikánech, Babišovi?
Nebo jste snad nedejbože diskutovali o zbraních?

Uživatelský avatar
loocas
Příspěvky: 68

Příspěvek#370 » stř 9. srp 2017, 09:58

Tak už mám druhý varování za... ani nevim za co, abych se přiznal a radši sem psát už nebudu, protože tu očividně moderátory baví buzerovat, prudit a napomínat, aniž by zmínili za co.

Takže díky, přátelé a mějte se tu fajn.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#371 » stř 9. srp 2017, 12:55

V diskuzi se napomínalo a mazalo protože si to zas někteří pletou se žvanírnou a do vlákna o Sigu píšou o mobilech, dlaždicích, házení různýma zbraněma atd. A protože někomu nestačí upozornění a pokračuje v tlachání byl napomenut. A protože pokračuje dál, je napomenut podruhé. Mimo jiné i dva předchozí příspěvky které jsem sem přesunul odporují pravidlům, protože :
Dodržujte pokyny moderátorů a nehádejte se s nimi! ......

Takže jestli máte pocit ukřivdění je možno se obhajovat tady a ne v odborném vlákně.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#372 » stř 23. srp 2017, 07:19

díky přístupu moderátorů jsem se rozhodl na tomto fóru skončit.
dostat týdení ban za reakci (slušnou) na příspěvek, který ani nebyl smazán. takto se nechová ani cenzor Banga na blogu kosteleckých uzenin
toto je můj poslední příspěvek.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#373 » stř 23. srp 2017, 07:49

To je bohužel genetická vlastnost všech adminů, být nejchytřejší na světě, bez ohledu na odbornou erudovanost (ať už ji mají nebo nikoliv).
Stejný průběh se odehrál na jednom fóru týkajícího se koní. Na začátku velmi odborné debaty, samozřejmě někdy rozvášněné. Spousta cenných informací, praktických zkušeností a rad pro začátečníky a v oblastech se kterými zakladatel vlákna neměl praxi a potřeboval poradit.
Pak to admini začali "moderovat".

Teď už tam debatují holčičky co "mají rády koníšky" a řeší se tam problematika jestli růžový rajtky nebo ne a jaký si má vzít triko když bude jezdit na hnědým koni.
Zasvěcené a odborné debaty se přesunuly jinam, a těch lidí kteří v problematice uměli a byli ochotni poradit a diskutovat je škoda, a dost těžko se dohledávají.

Byla by škoda kdyby to stejně dopadlo i tady.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#374 » stř 23. srp 2017, 07:56

Ono by asi dost pomohlo, kdyby admin, když už maže nebo banuje, napsal hříšníkovi, proč to udělal včetně toho, za který konkrétní příspěvek. Samozřejmě ne při eliminaci robotů nebo zjevných trollů apod.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#375 » stř 23. srp 2017, 08:09

Ono by dost pomohlo kdyby přispěvatelé dodržovali pravidla fora nebo alespon pokyny moderátorů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů