Pravidla - diskuse

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)
Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#406 » ned 29. říj 2017, 20:58

Přesně tak, navíc poslední dobou to představovalo nepřiměřeně velký podíl ze všech příspěvků. Přitom se v nejfrekventovanějších vláknech točilo několik stále stejných diskutérů. Pro politiku jsou IMHO vhodné a dostatečné jiné platformy.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#407 » ned 29. říj 2017, 21:13

Mc Fly: to by mě zajímalo, jak se teda bude posuzovat debata o politice, kde se bude řešit, jaké strany nám sestaví vládu a jak pro nás střelce budou vládnout. Co bude ještě ok a co ne?

Peggy: sory, ale není diskuzní fórum náhodou od toho, aby se na něm debatovalo? To je jako když si majitel střelnice, bude stěžovat, že se mu tam moc střílí.
Hlavně bych chtěl vyjádření majitele fóra.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#408 » ned 29. říj 2017, 21:19

Spíš je to, jako když se majitel střelnice bude bránit proti tomu, aby se tam provozovala jiná činnost. Tohle fórum není všeobecně zaměřené, ale je docela jasně vymezené.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#409 » ned 29. říj 2017, 21:41

Asi překvapím, ale tentokrát souhlasím s moderátory.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#410 » ned 29. říj 2017, 22:51

McFly :
"Politické tlachy sem prostě nepatří"...

To je jako zakazovat zahrádkářům na jejich forech diskutovat o likvidaci krtků, mšic a slimáků ...

Jsme všichni bohužel s těmi našimi kqery naprosto vydáni na milost/nemilost politické situaci/reprezentaci a tudíž ignorovat "politiku" jako takovou jaksi reálně nelze, resp. bychom se tímto definitivně odsoudili do role ovcí jdoucí na porážku ... :twisted:

Ale samozřejmě, pokud zastáváte názor jakkoli neodporovat státní moci (politice) na "svém" webu nezbývá než jej respektovat.
O tom žádná. :twisted:

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#411 » pon 30. říj 2017, 06:37

Nikoliv, "zahrádkářům" nezakazujeme diskutovat o "likvidaci krtků, mšic atp". Nechceme, aby tu tlachali o politice a věnovali se diskusi o zahrádkaření. A když nějaká politická strana bude chtít novým zákonem/vyhláškou omezit zahrádkaření, tak o tom diskutovat mohou :)

A teď můj ryze osobní názor:
Chlapi a případné dámy, to vám politické debaty nestačí v hospodách, v práci, doma a ještě je nutné to tahat do střeleckého fora? Vždyť to tu je vzhledem k zaměření diskusního fora defacto rovno spamu. Co se politických témat přímo spjatých se zbraněmi, zákony kolem nich a střelectvím týče, tak tu existuje téma kam psát : viewforum.php?f=57



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#412 » pon 30. říj 2017, 07:51

Já myslím, že ta debata měla smysl hlavně před volbami, pak už chápu, že to chtějí admini utnout.
A že si z toho udělali tvrdé obecné pravidlo "politika zásadně ne", to ukáže čas, nakolik to bylo adekvátní a prozíravé. Podle mě se bude plevelit diskuse související s omezováním zbraní. Tomu se tam ani nebude možné úplně vyhnout, protože prostě omezování zbraní se stalo politickým zadáním od EU a ten celý politický kontext nebude možné odstínit.
Budu samozřejmě rozhodnutí adminů respektovat a radši nepsat ani tam.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#413 » pon 30. říj 2017, 09:05

pavelg píše:.....Podle mě se bude plevelit diskuse související s omezováním zbraní. .......


Nebude, slibuju........

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#414 » úte 31. říj 2017, 12:32

peggy píše:Spíš je to, jako když se majitel střelnice bude bránit proti tomu, aby se tam provozovala jiná činnost. Tohle fórum není všeobecně zaměřené, ale je docela jasně vymezené.

V tomto pohledu by teda bylo správně zrušit celou sekci off topic a držet se jen zbraní a maximálně ponechat vlákno LEXu.
V předvolební debatě se drtivá většina stejně točila kolem argumentů na podporu stran ohledně jejich přístupu ke zbraním, směrnici, Bruselu a EU vůbec. Souhlasím, že řešit zda bude předsedou cirkusu Vomáčka nebo Vošahlíková je blbost, ale nelze ignorovat politickou scénu, vzhledem k aktuální situaci. Tak jak byla doplněna pravidla, to znamená, že vše bude záležet na tom jak se samovolně zvolený diktátor Kim-Čon-Sid vyspí a co posoudí podle svého neomylného dojmu, že sem ještě patří a co ne. A jak to bude vypadat si můžem udělat dojem z jeho posledního příspěvku, v tomto vlákně. Navíc pravidla by měl měnit majitel fóra a ne někdo, kdo má usměrňovat debatu.
Volbu prezidenta teda budem taky ignorovat nebo je to korektní, říct koho kdo a proč podporuje?

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#415 » úte 31. říj 2017, 14:24

pravidla by měl měnit majitel fóra a ne někdo, kdo má usměrňovat debatu.

My nevíme, jaké kompetence admini mají. Mně je ganz egal, jestli můžou měnit pravidla nebo ne. Stejně tak nevím, kdo nebo co je to "majitel fóra" a je mi to taky jedno.
Volbu prezidenta teda budem taky ignorovat nebo je to korektní, říct koho kdo a proč podporuje?

Když ti admin řekne, že to tady korektní je/není... Ostatně (jen názor) podporovat nějakého prezidentského kandidáta proto, že je "prozbraňový" mi přijde jako dost nesmysl a diskuse o jiných důvodech sem nepatří zcela určitě.

Proč to hrotit. To téma eskalovalo kolem voleb, zase vyčichne a imho už nebude potřeba to nijak usměrňovat.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#416 » úte 31. říj 2017, 14:33

Celkem chápu, že chtějí odfiltrovat debaty, které mají tendenci se zvrhávat a stávat emotivními a přitom jejich souvislost s účelem fóra není moc patrná. Já s tímhle novým pravidlem nemám problém. Když budu mít téma, které by mohlo být na hraně, tak se prostě adminů zeptám, než to postnu. A když mi to zakážou, tak to holt postovat nebudu, o nic přece nejde.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#417 » úte 31. říj 2017, 15:48

Toto fórum doporučuje Policie, toto fórum je doporučováno na střelnicích, jako základní a odborné fórum pro přípravu a vzdělávání. Když jsem sem přišel, tak jsem za tu věcnost byl vděčný a usnadnilo mi to něco se dozvědět, udělat zkoušky a orientovat se v oblasti zbraní, legislativy, zkušeností, atd. Bylo by škoda o tuto úroveň přijít a začít to uvolňovat na "vykecávací témata". Jako odpuzující příklad bych uvedl i zde někdy za dobrý příklad diskusního fóra dávané fórum chronomag.cz, které kdysi bylo opravdu o hodinkách, dnes se tam řeší naprosto vše (jaké nosíte ponožky, jakého máte psa, co právě popíjíte, rozvody, politika, atd.), prodává se tam kdejaká veteš (staré opotřebované peněženky, nepotřebná bazarová elektronika, nepotřebné oblečení a obuv, atd.), a hodinky jsou jen tématem jaksi bokem. Bylo by škoda takto sklouznout!!! A je to právě výsledek činnosti a "tvrdosti" moderátorů...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#418 » úte 31. říj 2017, 17:26

Wigumovi bych doporučil neargumentovat "ad absurdum". Prave sekce "off topic" je misto, kde se plak, cas od sasu se to celle smaze a hotovo. Ve zbytku by se naopak melo pristupovat naprosto striktne.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#419 » stř 15. lis 2017, 12:32

přesunuto

Já ti nevim SIded, co přesně si brát k srdci. V žádným případě nechci zpochybňovat tvoji autoritu moderátora, ale považ jednu věc. Máme tu celkem napjatou situaci ohledně směrnice, do toho víme jak bude vypadat ZoZ, pokud se nepokusíme postarat aby zmizel a všichni sou napjatý a chtěj informace. Tady ty informace dostanou i když někdy dost klikatě, nebo nepřesně, ale od toho je to diskuzni forum, aby ty informace tekly, případně bylyy usměrněný těma, který to uměj.Ano nesmysly tu nemaj co dělat o tom žádná, ale co je nesmyslnýho na poznámce o Cecilii, která tam nejspíš s Alžbětou pokračuje ve svý práci a důsledek můžeš sám vidět. Zrovna tak není nesmysl poznámka o totalitním fungování EU- jen pro info v době řádění Cecily jsem byl u EP na stáži a viděl práci Coreperu a výborů a zažil hlasování EP. Můžu tě ubezpečit, že slovama nejde popsat hrůza, co na mě dejchla , když sem viděl tu demokracii ve fungování EP.To co vidíš z venku je naprostý nic oproti tomu, co můžeš vidět uvnitř. Jen chci, abys věděl, že s tím co tu proběhlo nesouhlasim. Pokud máš pocit, že jsem OT a touhu mi dát tejden, ok je to tvým právem. Ale ty informace ani směrnice ze světa nezmizej a ničemu to nepomůže.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#420 » stř 15. lis 2017, 12:55

Inu situace je asi napjatá ale nemá smysl zaplácat diskusi o směrnici nadáváním na cokoli od EU přes Cecilku až po bůhvíco.
A už vůbec není snaha "zmizet" jakékoli informace. Spíš jen naopak se nějakých informací dobrat. Takže jestli máš jakékoli info k probíranému tématu (tomhle případě "směrnici") sem s nimi. Nadávat na poměry si běž jinam.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů