Revolvery Alfa Proj v Praze?

Krátké vícehlavňové zbraně


Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#31 » pát 12. dub 2019, 09:37

Juraj1, a to myslíš vážně? Původní laborace z roku 1934 s olověnou střelou 158 grs létala 460 až 470 m/s, tj. spíš 1100 J než 1200 až 1400 J, ale to není až tak důležité. Důležitější je to, že náboje byly stříleny z hlavní 8,75“ dlouhých (ke zkrácení na 8 ⅜“ došlo později) a že tyto revolvery byly postavené na silných rámech, původně určených pro ráž .44, měly tedy okolo komor víc materiálu a i hlavně měly silnější stěny. Plněné byly prachem Hercules 2400 (vyrábí se dosud pod označením Alliant 2400), navážka byla podle literatury přes 16 grs a zápalka byla pušková. Když jsem zadal 16 grs prachu 2400 a LEE 158 grs SWC střelu, QL vypočítal tlak 4175 barů, tj. nějakých 275 barů nad tormentačním, to chceš vážně střílet? Jestli ano, snaž se být na střelnici sám nebo přinejmenším hodně daleko od ostatních.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#32 » pát 12. dub 2019, 12:23

No to je právě ono. Navíc Juraj1 píše, že to chce provozovat dlouhodobě, respektive "v příštích dvou letech". Nechápu....
Juraj1: Na tvým místě bych se na takový blbosti vyprdnul, evidentně nedomýšlíš rizika.
Jo a Ruger s dojebanou hlavní jsem už taky na střelnici viděl. A to, to chlap zdaleka nenasypal tak, jak máš v plánu ty.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#33 » stř 17. dub 2019, 10:15

ToF píše: ... ale třeba Fiocchi Black Mamba má udáváno 1000J a co jsem viděl testy tak asi moc nekecaj.


Myslím, že kecají docela dost, ta BM je jistě střílena z 255 mm dlouhé hlavně, tak jako ostatní 357 magnum od Fiocchi. Měřil jsem je ze 4“ revolveru a při teplotě 22°C jsem naměřil průměrných 433 m/s, tj. necelých 670 J, tedy na tak lehkou střelu, pouze 110 grs, nic moc. Při srovnání energií jsou rychlé lehké střely ve značné výhodě, protože je o hodně snazší vyhnat lehkou střelu na větší rychlost než střelu těžší a ve výpočtu energie je rychlost v mocnině.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#34 » stř 17. dub 2019, 15:42

Dancek: A máš naměřený hodnoty i pro jiný střelivo 357 Magnum? U nás moc dobrej výběr prostě neni, krom SB a Fiocchi skoro fakt nic. Ještě Magtech, ale to bude asi jako SB když je to jedna grupa.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#35 » čtv 18. dub 2019, 07:29

Několik nábojů, které byly u nás dostupné mám, jen mám špatný pocit, že dosti utíkáme od tématu.
Všemi náboji bylo měřeno 6 ran, rychlosti jsou průměrné, zaokrouhlené na celá čísla a směrodatné odchylky jsou odchylky rychlostí.
Náboje SaB jsou novější se sníženou rychlostí, nejedná se o původní laboraci s katalogovou rychlostí 425 m/s.
MFS byly ze starší produkce v červeno-zeleno-bílých krabičkách.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#36 » čtv 18. dub 2019, 19:24

Dancek: Užitečný informace, díky za ně! To by chtělo podle mě někam připnout, aby se to neztratilo.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#37 » úte 30. dub 2019, 17:12

O minulém vikendu na střelnici v Krásné Lípě dva revolvery Alfa Proj (ne Alfa Steel !) ráže .38 Spec pěkně otevřené hlavně (no ten první byl na odpis včetně rámu) , a oba dva při použití přebíjenek. Ten první si nový majitel koupil od měšťáků ůdajně za litr, ten druhý nevím, ale oboje to byla hitlerova ocel.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#38 » úte 30. dub 2019, 17:22

A k čemu je ta informace dobrá když chybi info o tom co předcházelo. Zda ucpaný lauf střelou a poslána další, nebo špatně natočená komora.. Takto jde zabít naprosto každý revolver..



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#39 » úte 30. dub 2019, 22:26

Long: Pokud ho koupil za 1000,- Kč, asi nebyl v nejlepším stavu. A pokud do toho nacpal přebíjenku s bůhvíjakou navážkou, tak se ani neni čemu moc divit.

Alfa Steel je ale opravdu hodně fortelnej a opravdu je to (pokud mohu soudit od pohledu) dost kvalitní ocel. Těch "Holků" bych se upřímně taky trochu bál.

S mojí novou Alfou sem zatim spokojenej, jak s přesností (mířidla se museli teda poštelovat) tak s kvalitou výroby a spolehlivostí. Což bohužel nemůžu říct o mý CZ 75 Phantom, která odešla ze zbrojovky nefunkční, ale o tom se rozepíšu jinde.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#40 » čtv 2. kvě 2019, 07:44

McFly : posléze se zjistilo, že u toho druhého revolveru s "jen" prasklou hlavní nejspíš došlo ke kombinaci dvou věcí - jednak tam pán poslal druhou včelku po slabé ráně a jednak vada/unava materiálu
ToF : také píši, že s jednalo o Alfa Proj a ne o Alfa Steel :-)



Chaosrx
Příspěvky: 20

Příspěvek#41 » úte 7. kvě 2019, 16:57

Tak po delším čekání jsem si dneska konečně přivezl Alfu Steel 357 v nerezu. Musím říct, že mě kvalita zpracování a revolver celkově velmi mile překvapil. Ještě počkat na papíry a hurá na střelnici. :)

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#42 » stř 8. kvě 2019, 10:35

Chaosrx: Hmm pekny v tom nerezu. Vidim ze jsi nakoupil i nejake naboje :D Jinak se chci zeptat, jak dlouha je cekaci doba na Alfa Steel ?

Co se tyka Alfy, tak me osobne treba nevyhovuje reset spouste. Proste pri strelbe v DA rezimu, se musi opravdu hooodne povolit spoust, nez se muze znovu zmacknout. Kdyz jsem nepovolil uplne, tak pri znovu stisknuti spouste se valec jen pootocil a cele se to kouslo tak, ze neslo vystrelit. Musela se spoust uplne povolit a pootocit valec rukou. Mate taky takovou negativni zkusenost ?
Tohle se opravdu stane jen pri snaze rychleho strileni v DA rezimu. Treba s Rugerem, SW nebo Rossi se mi tohle nestalo ani jednou.



Frankie ku
Příspěvky: 2

Příspěvek#43 » čtv 16. kvě 2019, 10:04

Ako to je s revolverom Alfa v kalibri 7,62x25? Vyrába sa už?



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#44 » pon 20. kvě 2019, 17:26

Tak 27.3. jsem na prodejně v Brně objednal šestipalec .357M v nerezu a dnes mi volali, že si ho můžu vyzvednout. Za hodinku (i s cestou do Jičína) jsem měl vyřízený nákupko, páč ve středu jedu do Brna na služebku. Na OZBM mi řekli, že mají ve St do 17,00 tak jestli to z Brna stihnu a nedorazím za 5 minut pět, tak bude průkaz zbraně na počkání. Nejsou ty termíny zase tak hrozný... :-)



peta.tihel
Příspěvky: 2

Příspěvek#45 » úte 21. kvě 2019, 16:37

Tak dnes jsem si po cca měsíci a půl čekání přivezl z brněnské Alfy domů novýho mazla ALFA Stainless 3541 (.357 magnum) ;) Vypadá moc pěkně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů