Ideální ráže malého revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#31 » stř 17. říj 2012, 07:11

Artifex píše:Energie 38spec bude z krátkého revolveru nějakých 150-170J. To je srovnatelné s 7,65 browningem u pistole= pro někoho dostačující, pro někoho hodně málo.



150J jsem měl na chrona změřeno s wadcuttery SaB z Taura 82
350J s Fiocchi mám na chronech z 2" 85Ti - nějak si nepamatuju, že bych dosud potkal Lugera, jež by z tak krátký hlavně nabral přes 300J se 158grs střelou

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » stř 17. říj 2012, 09:20

S 3" pistolky v 9L (což by zhruba mohlo odpovídat 2" revolveru) mám se 143gr střelou nějakých 309J - je to olovo a laborace s jistou rezervou do maxima, myslím, že 300 by se dalo překonat i se 158...

Jinak je to obecně otázka, jestli pro obranu poměřovat výkon (lehká, rychlá výhodou) nebo hybnost/faktor. Z experimentů na zvířatech a zkoumání reálných střelných zranění lidí údajně vyplývá, že pomalá, těžká, případně FN nebo WC je lepší. V želatině (simulace svaloviny) ten efekt prý nelze posoudit, protože nemá hadry, kůži, kosti atd...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#33 » stř 17. říj 2012, 10:33

ale já nepsal o +P+ přebíječkách, ty jsou Ti na obranu k ..... :idea:

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#34 » pát 21. pro 2012, 21:50

co je v tom brokovém náboji,který lze použít do toho revolveru nasypáno za prachovou náplní?krupice?z výroby?já se omlouvám předem za neznalost,ale brokárnu nemám,ač byla...nikdy mě nenapadlo kuchat brokový patrony..



grosser.jakub
Příspěvky: 1

Příspěvek#35 » pon 2. bře 2015, 16:29

Zdravím chtěl bych se prosím zeptat co říkáte na revolver Taurus M85 UL v ráži .38 SPL na každodenní nošení? Jaký je popřípadě zastavovací účinek v této ráži?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#36 » pon 2. bře 2015, 18:38

Ahoj,

proti ludom urcite postacujuci. Ked pozries po okolitych forach, najdes dost k tomu aj v cestine. Znesie aj 38P+ aj ked nie prilis casto - cize na nosenie ok. A na trening mozes pouzivat nieco slabsie.

Konkretne tento Taurus som mal v piatok v rukach, chcel som ho porovnat s niecim inym. Ale kvalita spracovania ma dost sklamala, je fakt znacne nizsie nez S&W pripadne Ruger. Ja by som isiel osobne do niecoho co zoberie aj .357cku - mas vacsiu variabilitu. Za mna napr. Ruger SP101, pripadne nejaky mensi S&W (S&W 19 resp. 66 v 2.5" je tiez fajn mala vec).

Ale tazko radit viacej - neviem aky si velky, pre mna je vhodna mala vec aj 3" Ruger KGPF pripadne 3" Lkovy S&W :twisted:.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#37 » pon 2. bře 2015, 19:41

grosser.jakub píše:Zdravím chtěl bych se prosím zeptat co říkáte na revolver Taurus M85 UL v ráži .38 SPL na každodenní nošení? Jaký je popřípadě zastavovací účinek v této ráži?


Nosím ho denně už řadu let a nemám s ním žádný problém. Nepřekáží ani v autě ani v kanceláři ani třeba při dělání dřeva v lese. Dokonce jsem s ním odehrál pár jamek golfu, než mi došlo, že ho mám na sobě :) Pak šel do bagu, ale ne kvůli tomu že by překážel, ale kvůli okolí :). Pravidelně ho i větrám a do cca 10m se držím bez problému v alfě.
Co se týče zastavovacího účinku - tak tuhle zkušenost nemám a upřímně, doufám, že jí ani nezískám.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#38 » pon 2. bře 2015, 20:26

Pro hrubou orientaci připojím měření několika továrních nábojů střílených z 2" revolveru, naměřené hodnoty jsou průměrné z šesti ran, zaokrouhlené na celá čísla.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#39 » pon 2. bře 2015, 20:29

V druhé tabulce jsou naměřené hodnoty přebíjených nábojů. Upozorňuji, že v prvních tabulkách k prachu S020, které se mi dostaly do rukou, byla max. dovolená navážka pro plášťovanou střelu 6,2 grs, v nových je pouze 5,9 grs.
Přidám ještě odkaz na článek, který se zabývý zastavujícím účinkem a upozorňuji, že v jeho tabulkách jsou uvedeny katalogové hodnoty rychlostí, kterých z krátkých hlavní zbraní určených k dennímu nošení nedosáhneš. Také se tam dovíš, že zastavení útočníka není zdaleka jen o energii, hybnosti nebo deformovatelnosti střely. http://www.valka.cz/clanek_10577.html
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#40 » pát 14. srp 2015, 12:08

Omlouvam se, ze jdu proti primarnimu nazoru (.22 je pro obranu malo), ale hledam maly revolver na noseni pro moji drahou polovicku (160cm/50kg).
S pistoli 9L odmita strilet (dela to velke rany a kope), ale berettku 71 a 1911 .22lr si zamilovala. proto tedy .22
Zatim jedine zkusenosti s revolverem je .22lr 4"Holek. ale i ten je na noseni moc velky. MOhl by mi nekdo doporucit, z vlastni zkusenosti idealne, dvoupalec v .22LR nebo .22WMR?
Dekuji
(pripadne kdyby se nekdo neceho takoveho zbavoval v olomouckem nebo jihomoravskem kraji)


Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#42 » pát 14. srp 2015, 15:05

Zkus jí půjčit železnou. 38ku a nabít terčovýma WC. To většinou ženský dávají úplně v pohodě.

Ten NAA je nesmysl.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#43 » pát 14. srp 2015, 21:10

Osobne som zazil niekolko mensich dam (radovo s TTD co uvadzas) strielat 38cky z 4" Ruger-a GP100ky a nasledne 2.5" Kckoveho SWcka - boli podla ich slov velmi prijemne prekvapene. A to boli prebijane naboje na urovni fabrickych, takze tercove WC budu uplne v pohode. Fakt to daj drahej vyskusat najprv z niecoho vacsieho nech strati zabrany a potom pohladajte / vyberte nieco mensie na nosenie. Klasicky ale plati - cim lahsie / mensie, tym viac to kope. Takze ci bude pokladat este Jckovy SW v 38cke za prijatelny musis zistit sam.

Inak ak by si fakt trval na .22ke - tak konkretne SW 317 v 2" som mal v ruke - pekny maly damsky revolver - 8 ran. 22 WMR vs 22LR pocitovo nerozlisis - akurat zbran na .22 WMR asi budes hladat v nasich koncinach tazsie.



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#44 » sob 15. srp 2015, 04:05

Ano
Chapu,ze cim lehci,tim vic to bude kopat
Ale zase nanoseni je znat kazde deko
Rozhodne ale dekuju
Zkusim nacet neco oceloveho a dat ta SWcka
Treba uzna,ze to tak strasne neni
Ale jinak holt .22
Porad lepsi dvaadvacitka na pasku nez 357 v trezoru



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#45 » pon 17. srp 2015, 12:20

Já bych to doplnil - tenhle NAA je asi nesmysl, ale dělají jiné modely, které se mnohem lépe drží a na 10 metrů se v pohodě trefuješ. Mám HGG s delší hlavní a 22WMR a určitě je to lepší než nic. Jinak určitě bych doporučil nějaký železný dvoupalec 38 Sp., třeba Taurus 85, dají se sehnat za málo peněz.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů