Ideální ráže malého revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#16 » úte 16. říj 2012, 17:31

Zinkový rám? Já tam vidím polymer.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#17 » úte 16. říj 2012, 17:38

Tak to já blbě koukal :mrgreen: ale tím hůř



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#18 » úte 16. říj 2012, 17:49

Taky jsem po těhle koukal, doufám, že budu mít možnost si je někdy vyzkoušet. Pak se uvidí. Může se s brokovými náboji startovat v losu? :mrgreen:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » úte 16. říj 2012, 18:25

No to nevím, ale snad to pravidla neřeší :mrgreen: v nejhorším bys mohl nabít slugy. Republiku střílel jeden s Ruger Alaskanem ve .44Magnum. Záložku samozřejmě.

Uživatelský avatar
mdkill
Příspěvky: 49

Příspěvek#20 » úte 16. říj 2012, 20:11

Tyto revolvery nejsou nijak velké. S bídou mají na délku 200mm. Rána z toho bude velká a při hmotnosti střely 255gr to bude utocnika i bolet :D
link na celou kolekci pro skryte noseni:
http://www.taurususa.com/gun-selector-r ... &toggle=tr

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#21 » úte 16. říj 2012, 21:26

pro johnnyjak:
jako "revolverový teoretik" si osobně také myslím, že náboj .38 Spl. je na obranné účely dostatečný. Také snad proto patří k velmi rozšířeným. Sám jsem se před nějakým rokem zabýval zbraní pro skryté nošení na obranné účely. Výběr náboje u pistolí byla daleko větší, u revolveru jsem se omezil v podstatě jen na dvě: .38 Spl. a .357 Mag. Tu druhou (.357 Mag.) jsem také nakonec zavrhnul. A to kvůli výkonu při výstřelu (resp. kvůli zpětnému rázu) u malého revolveru (resp. krátké hlavni a menší váze). Ráže .38 Spl. je obecně považována za ekvivalent náboje 9 mm Luger, ale mírně slabší (také záleží na konkrétním náboji). Ten rozdíl je však minimální. Přesné hodnoty ti nenapíšu, neb se mi je nechce dopodrobna vyhledávat. Nicméně pokud uvažuješ o náboji do revolveru pro sebeobranné účely, považuji .38 Spl. za ideální. Navíc pokud si zvolíš revolver, který je konstruován pro náboje +P, tak si myslím, že je to dobrá volba. Délka hlavně se u běžných obraných revolverů pohybuje od 2 do 3 palců.

P.S. já si nakonec vybral sovětskou pistoli v r. 9mm Makarov :lol:

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#22 » úte 16. říj 2012, 21:47

38 spl není ekvivalent lugru, už z principu, že je to původně černoprachý náboj... Ze 4" hlavně má nějakých 250J, takže ze 2" bude mít tak maximálně 170J. 9 luger má v pistoli energii kolem 550J.
357 mag má z 4" hlavně nějakých 800J, z 2" bude mít plus minus jako ten luger= 500-600J
Takže se dá říci, že 357 je blíž k lugru v malém revolveru

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » úte 16. říj 2012, 22:32

Georg: od založení vlákna jsem si pořídil Ruger GP 100 s 3" hlavní. A musím se přiznat, že obzvlášť ze začátku se mi s ním vůbec nedařilo. Asi podvědomý strach z rány a od pistole hodně odlišná ergonomie udělaly své :oops:. Jinak spoušť a celkový chod mechanismu můžu jen pochválit.
Když jsem ale nabil .38 (jednou za čas se sice řeší, jestli to je nebo není nebezpečné, ale výrobce to v manuálu povoluje), výsledky se o moc zlepšily. Střílení divočejší .357 mělo za následek i dočasné zlepšení s mým Jerichem :).
K nošení za účelem sebeobrany jsem se zatím stále nedostal, nicméně na opasku už je cítit. Nenabitý váží kilo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#24 » úte 16. říj 2012, 23:00

S tím ekvivalentem jsem to napsal asi trochu blbě. Myslel jsem to tak, že u pistolí je velmi rozšířený náboj 9mm Luger, u revolverů zase .38 Spl. Proto jsem také napsal, že .38 Spl. je oproti Lugru slabší. Tím, že je rozdíl minimální bylo původně myšleno to, že mezi nimi je daleko menší rozdíl než např. mezi 7,65 Br. a 9 Lug.
Jinak souhlasím s tím, že .38 Spl. je původně černoprachý a 9 Lug. byl již od počátku plněn bezdýmným prachem, což je mi též známo :)
Nicméně si trvám na tom, že .38 Spl. je do obranného revolveru asi ideální náboj. Teda dle mého :D

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#25 » úte 16. říj 2012, 23:04

Energie 38spec bude z krátkého revolveru nějakých 150-170J. To je srovnatelné s 7,65 browningem u pistole= pro někoho dostačující, pro někoho hodně málo.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » úte 16. říj 2012, 23:30

patrik, sided: pravidla pro krátkou to řeší "V rámci LOS je povoleno používat pouze střelivo s jednotnou střelou...". Bude třeba startovat v opakovací brokovnici ;-)

johnnyjak: pěkná hračka.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#27 » úte 16. říj 2012, 23:48

Tak pořídíme slugy jak radil Sided, to by mně zajímala účinnost takového náboje.
win3slug.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#28 » úte 16. říj 2012, 23:55

Kdesi jsem četl, že účinnost nic moc, oproti .45LC tak třetinová



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#29 » stř 17. říj 2012, 00:11

Na obranu by to asi nestačilo ale zato by to nebylo se střelbou tak hrozné. Pokud to shodí popra - chtělo by to zkusit.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#30 » stř 17. říj 2012, 00:44

Otázka je, jak by se bily drážky na střele s drážkami v hlavni= přesnost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů