Použití špatné ráže střeliva

Krátké vícehlavňové zbraně


Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#46 » čtv 15. kvě 2014, 14:12

nico píše:Az uvidis zbran "in battery", co budes chtit dal? Rentgenovy snimek, ktery prokaze Makarova uvnitr?
Já bych se docela pokochal pohledem na samotnou hlaveň pětasedmy se zasunutým makarovem v komoře. Jsem prostě zvrhlík.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#47 » čtv 15. kvě 2014, 14:20

Závidím ti to množství volného času. Pořád vnitřně bojuji s tím, proč věnovat hodinu času tomu, abych někoho fotodokumentací přesvědčoval, že si náboje nepletu. Vždyť si pánové věřte čemu chcete. Vaše smůla a vaše omezené obzory.

Nikdy jsem netvrdil, že to jde bez problémů střílet. Když to sem Alangorax napsal, začali jste se na něj rozkřikovat, jestli ví, o čem mluví a že se to rozhodně nemůže vejít do komory. Pletli jste se. Do komory se to vejít může. Samozřejmě bych to nikdy nestřílel.

1. Náboje si nepletu a tenhle kus jsem vyndal kolegovi z Makarova. Fakt z toho nestříli 9 Br.
2. Že bych "narazil na hooodně volnou komoru" ... řekněme, že u té ČZ bych věřil, že je to krumpl mimo tolerance, ale i to by přece potvrdilo, že jít to může, ne? Nicméně, ten funglovní Heckler & Koch ... o těch si předpokládám nemyslíš, že jsou to úplný šmejdy, co komora to originál.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#48 » čtv 15. kvě 2014, 15:03

Tak se můžeš kochat ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#49 » čtv 15. kvě 2014, 18:24

Abych taky něco hodil do kola, pořád se tady dohadujete jak málí Jarini když někdo něco napíše jako Nico tak tomu věřím asi by si to nevymýšlel a zakládal tohle vlákno já osobně mám také makarova i glocka ale naboje jsem nepopletl nikdy protože je mám vždy přiložené ke zbrani co k ní patří a hlavně jsou na první pohled tyto naboje rozdílné to je vše co jsem chtěl k tomuto tématu říci jinak přeji hezký večer a málo zádržek krz záměnu !!!
:ugeek:

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#50 » čtv 15. kvě 2014, 19:56

nico píše:Závidím ti to množství volného času....

nico: jen na vysvětlenou - to "množství volného času" je doma vykoupeno jistou zdravotní komplikací. Za další, své "omezené obzory" si rád rozšiřuji. Nemusíš se hned rozčilovat.

nico píše:..... a že se to rozhodně nemůže vejít do komory. Pletli jste se. Do komory se to vejít může. Samozřejmě bych to nikdy nestřílel.

Provedl jsem další pokusy a mohu napsat, že náboj Makarov se do komory Lugru (resp. mé CZ 75 B) vleze. Silou, ale jde to. Připadal jsem si jak v Bořičích mýtů, akorát bez jejich bezpečnostních a technických vybavení. I mě se to nakonec povedlo. Silou jsem zatlačil náboj do komory a udělal foto jako nico (foto č. 1) a 2)). Vytažení náboje nebyla nijaká zábava, ale nějak to šlo. Pak jsem zbraň složil a provedl nabití. Ne klasicky ze zásobníku, ale vložením náboje do komory přes výhozní okénko při zajištěném závěru záchytem a to v zadní poloze při namíření směrem k podlaze. K odpálení náboje by došlo (provedeno vypuštěním kohoutu přes palec), ale to už jsem dále praktickou zkoušku výstřelem nezkoušel. Vytáhnout však zatlačený náboj z komory bylo docela ..... no, ..... už to raději nebudu zkoušet. Po vytažení na střele zůstal otlačený kroužek - viz foto č. 3)

(Co si myslím o Heckler & Koch ať nové či starší ? Nic moc.)

Jan Jeni: já se nehádám a o nikom netvrdím že si vymýšlí. Dokud jsem si to prakticky nevyzkoušel, tak se mi to jen zdálo velmi málo pravděpodobné.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#51 » čtv 15. kvě 2014, 20:14

Georg píše:Za další, své "omezené obzory" si rád rozšiřuji. Nemusíš se hned rozčilovat.

Promiň, to byl obecný povzdech. Táhne se to tu už nějakou chvíli a přišlo mi absurdní muset svá slova dokazovat. Kdyby se mi to nepovedlo, tak to prostě netvrdím. Času teď moc nemám nazbyt a donutil jsi mě mimo plán vyčistit aspoň lauf. :)

Dík za ten druhý pokus. Vypadá to, že se ti chytla až o náběh vývrtu. Ten má právě ta stará číza skoro o 1 mm dále. Do funglovky mé přítelkyně musím dělat náboje skoro o ten milimetr kratší. Tím jsou ty zbraně popravdě výjimečné, protože na střelnici nepotkávám asi nic s tak "krátkou komorou". A do nových čezet jsem ten makarov právě nenacpal. Ač teď vidím, že se to tam možná dá "nabořičovat". :) Brzy se uzdrav. :)



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#52 » pát 16. kvě 2014, 13:18

Také přeji brzké zotavení :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů