Vhodná ráže a konkrétní model revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně
Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#61 » pon 13. bře 2017, 20:28

Děkuji za podněty k výběru, ještě jsem s Rugerem znejistěl, četl jsem i názor, že S&W je kvalitou a přesností výroby o třídu výše. Je to pravda? Nerad bych ušetřil na nepravém místě a pak si rval ten zbyteček toho, co ještě na hlavě mám :P



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#62 » pon 13. bře 2017, 20:33

Co jsem měl zatím možnost vidět, tak bych řekl, že rozdíl v ceně je znát nejen na vyraženém jménu výrobce.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#63 » pon 13. bře 2017, 20:59

Mam uz mnoho let Tauruse .357 Mag model 608 v nerezi, 6", kompik, 8-shot. Vystrileno par tisic naboju. Jedina zavada, kterou jsem mel, byla, ze pri vyklopeni vypadl valec, protoze praskla nejaka soucastka na hridelce vyklapeni valce. Opraveno v zaruce a od te doby klid. Neni to na noseni, navic to mam s dlouhym kolimatorem s polarizacnim filtrem. Ale strilelo se z toho kdeco a vyvrt porad jako novy.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#64 » pon 13. bře 2017, 21:11

S Rugrom chybu nespravis a tym ze je S&W o triedu vyssie ... Ruger je spacovany hrubsie a celkovo mi pride o cosi masivnejsi, je to proste zbran na pouzivanie a nie na lestenie ale je to IMHO velmi dobra zbran. Co mam, tak ma vyborny chod, vole, zamykanie, presnost ... mozno mam stastie na dobre kusy :). Od SW som mal v ruke niekolko nepremiovych veci a ano, chodi to hladsie, je to presne (ci presnejsie nez Ruger s mojimi rukami a ocami neposudim) ... ale mimo toho hladsieho chodu a "jemnejsieho" vyzoru by som to dal na jednu uroven.

Ale zase - lesteny cierny S&W je nieco nadherne. To ale nosit na strelnicu vo vycalunenej drevenej kazete a nedavat do puzdra ale odkladat na frote uterak ;) . Na druhu stranu - mal som v rukach niekolko znacne osuchanych starych SWciek ktore napriek tomu ze boli omlatene mali uplne nadherny a spolahlivy chod mechanizmu. Takze - oboje je dobra volba. Kup si oboje nech mozes porovnavat :mrgreen:. Ja mam na pouzivanie Rugre, ked zozeniem nejaku starsiu SW 581 tak bude na nosenie v zime a na lestenie casom pribudnu klasiky ako SW 19, 586, 28 ...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#65 » pon 13. bře 2017, 21:34

Jo oboje - to by mě má hodně drahá (to je vtip) vícenežpolovička (to je pravda) hnala, to fakt ne (zatím ne?). Ale jo díky, já to zvažuji, požádáno o nákupko mám a až ho dostanu, tak mám rok na kochání se a zvažování a to je na tom to nejkrásnější...
Jistě, jsem fanda na jemnou mechaniku, tak bych dokázal ocenit jisté "fajnovosti" a přesnost provedení, zase financí není nikdy dost, tak to chce jistou reálnou úvahu. Uvidíme, těším se na to... 8-)
Naposledy upravil(a) paza dne pon 13. bře 2017, 21:48, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#66 » pon 13. bře 2017, 21:36

Souhlaím s MM. Ruger i SW je špička. Pak je to na volbě a třeba i oku a cenovce. Já mám SW, ale Rugeru SP nebo GP bych se vůbec nebránil.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#67 » pon 13. bře 2017, 22:26

Ruger i SW za mě naprosto srovnatelná kvalita, Ruger je pouze trochu masivnější, ale ne na úkor zpracování,



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#68 » úte 14. bře 2017, 08:08

Kdysi jsem měl možnost vystřelit si z obojího krátce po sobě a přišlo mi, že Ruger je taková ta kategorie "vyndat z krabice a používat jak to je, po 20k ranách bude furt stejnej", kdežto SW se zdál být jemnější, pocitově byl míň "humpolácký" a bez vůlí. Netuším jak bych to viděl kdybych nastřílel tisíce, ale tohle byl první dojem. Vzhledem k tomu, že mám rád "nesmrtelné" konstrukce, tak mě díky tomu oslovil právě Ruger tím dojmem, a pak SW model 10, protože ten svou nesmrtelnost jaksi dokázal za ta léta služby v praxi :)

Dobré je, že Ruger se dá všude možně na střelnicích půjčit, mají ho snad všude a na předváděčkách MPI je taky k dispozici. Brousím si zuby na vyzkoušení KSP 321, zajímá mě ta třípalcová verze, ale ta bohužel na těch předváděčkách není.

Když už to zmiňuji, je tu někdo, kdo by mi pověděl, jestli je to vhodný revolver na střílení .38 Special pro zábavu a potěchu ducha? Esteticky se mi velice líbí, ale chtěl bych vědět jestli je to z něj příjemná rána a jestli nebude po pár tisících ranách trpět válec, když jde vlastně o ráži .357. Všude čtu, že stačí důkladně čistit a nebude problém, ale rád si poslechnu zkušenosti...



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#69 » úte 14. bře 2017, 08:39

Je to tak, pokud cistis "prouzek" ve valci,tak je putna,jestli strilis .38, .38 +P, nebo .357 Mag. To bys fakt musel mit nejaky blato material, aby trpel nabehovy kuzel. V kategorii, o ktere je tady rec, to nehraje roli.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#70 » úte 14. bře 2017, 08:58

@jhora - Svoje SP101 strielam aktualne 3/4 .38 Special a 1/4 .357, u GPcka to striedam podla toho na ktorej strelnici som, dokladne cistim a fakt je to jedno. Ale SPcko je revolver na nosenie, nie na zabavu. Mieridla a spust su poplatne ucelu zbrane. Da sa s nim bez problemov strielat aj dlhsie - len budes mat silny ukazovak z tej spuste v DA :D. A krasny je, o tom potom ... este len zohnat "inserty" z uslachtileho dreva.

Inak pokial uvazujes nad 3" - tak by som zaradil do vyberu 3" GPcko. To je krasna zbran, len skoda ze tie "Talo" edicie (s mieridlami Novak) sa sem nevozia - ale uz mam najdenu firmu v Nemecku co ich ma v ponuke, takze casom ho dufam zozeniem.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#71 » úte 14. bře 2017, 09:34

Nema 3" GP pevna miridla? Jednu takovou jsem potkal



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#72 » úte 14. bře 2017, 10:39

Na třípalci netrvám, naopak kdyby se KSP dělal jako čtyřpalec v téhle ráži, tak bych upřednostnil ten.

On je to pro mě běh na dlouho trať, teď jsem docela nakupoval a doma už je trošku dusněji :) Ale v hledáčku mám KSP331 (protože se mi líbí a dá se teoreticky i nosit, i když na nošení mám stejně pistoli), nebo GP100 s 6'' hlavní (protože se mi líbí a s 6'' bude určitě sranda a půjde s tím i mířenka pro zábavu) nebo SW model 10 s 4'' hlavní (protože prostě klasika je klasika :) ). A poslední možnou variantu zvažuju nějaký SA revolver v ráži .45LC, ale ten nejspíš zůstane v oblasti teorie , nemůžu mít všechno a rozpočet je omezený. Až nashromáždím finance, tak zkusím co půjde a definitivně se rozhodnu.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#73 » úte 14. bře 2017, 18:51

Robi sa. Slovensky importer ho mal pred nejakou dobou dokonca skladom.
SP101_4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#74 » úte 14. bře 2017, 19:18

Začínám redukovat výběr a líbí se mi toto
f2573_2_SW164192_500x500.jpg


https://www.prodej-zbrani.cz/revolvery/ ... 3116p.html

budu se na něj někde muset podívat v reálu, trochu problém je, že moc v aktuální nabídce není. Nějak se mi totiž nezdá v pořádku údaj o celkové délce 30,2cm?!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#75 » úte 14. bře 2017, 19:30

To Plus bych ja treba nechtel. Uz 6 ranej valec je za gate dost tlustej. Natoz pak 7.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů

cron