Vhodná ráže a konkrétní model revolveru

Krátké vícehlavňové zbraně


PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#121 » pon 4. pro 2017, 21:01

juraj1 píše:Osobne jsem si pro sve ukojeni tuhy po revolveru koupil cerny 6'' GP100 v .357 magnum. SB skoro nekopou a da se to kazdy den nosit. Uz ale vim, ze jsem udelal chybu, protoze 1 revolver je malo a pokukuju po nejakem 6'' .44 magnum :D Zjistil jsem, ze jsem revolverovy.


Jdi raději do starší zbraně - klasiky s úderníkem na kohoutu a hlavně BEZ ZÁMEČKU! Jeden mám v bazaru ;)
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/28 ... -champion/

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#122 » pon 4. pro 2017, 21:24

@PaF - nevykrvacat pred koncom roka na inych veciach, tak sa hlasim :D.
@Juraj1 - ina varianta - ak ta neuraza SAcko s 7.5" hlavnou (co pri .44 Magnum by som videl skor ako plus) - Ruger Super Blackhawk - bud klasika, alebo "Hunter" (priprava na montaz optiky). Aktualne ho ma BWARMS na Slovensku.
Ak dobre vyjdu hospodarske vysledky, tiez chcem .44ku v dohladnej dobe kupovat.



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#123 » pon 4. pro 2017, 21:43

Jirik.fx:
Každého soudruha samozřejmě svobodná volba ale proč kupovat Alfu, byť novou ( a ještě na ní bůhvíjak dlouho čekat ) za cca 7-8k když se dá za ty samé peníze koupit mírně jetý S&W, který je z hlediska kvality úplně někde jinde ?



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#124 » pon 4. pro 2017, 21:57

SW mám. Dva. Jsou perfektní, nepřekonatelné, ale Alfa s 3" hlavní je z estetického hlediska naprosto dokonalá, proporcionálně perfektně vyvážená, za mě nejhezčí. Co se týče kvality tak mých 2 k výstřelů určitě vydrží. Takže nevidím důvod proč nemět Alfu i SW. Mám ji tak nějak navíc. Nestála 7-8 k ale 10 k. Nejlevnější zbraň co mám, teda mimo Alfy .22 LR.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#125 » pon 4. pro 2017, 22:30

Já myslím že i estetické hledisko má smysl, obzvláště u "klasiky", tj. revolveru. Musí se majiteli taky líbit, takže chápu, že i levný revolver může udělat velkou radost :)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#126 » pon 4. pro 2017, 23:21

PaF píše:
juraj1 píše:Osobne jsem si pro sve ukojeni tuhy po revolveru koupil cerny 6'' GP100 v .357 magnum. SB skoro nekopou a da se to kazdy den nosit. Uz ale vim, ze jsem udelal chybu, protoze 1 revolver je malo a pokukuju po nejakem 6'' .44 magnum :D Zjistil jsem, ze jsem revolverovy.


Jdi raději do starší zbraně - klasiky s úderníkem na kohoutu a hlavně BEZ ZÁMEČKU! Jeden mám v bazaru ;)
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/28 ... -champion/

Co je to prosim ten zamecek? Google mi neporadil.
Jinak co se tyce uderniku na kohoutu, ten nechcu, chcu prenosovou paku, nebo "hammer block".

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#127 » pon 4. pro 2017, 23:25

S&W svojho casu zaviedol dost preklinany zamok ... nazyvany ludovo 'Hillary hole' (podla Hillary Clintonovej ;)). Ked poggoglujes 'smith wesson internal lock', zistis.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#128 » pon 4. pro 2017, 23:31

Diky moc. Nyni vyvstava otazka: Kdo by tuhletu zhovadilost delal?



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#129 » úte 5. pro 2017, 06:41

zdravím ve spolek a měl bych dotaz na majitele Ultralajtů od taurusu. Mám možnost koupit, a jen bych se chtěl dozvědět, kdy byl vyrobenej. Na netu jsem k tomu nic nenašel, tak pokud někdo ví, jak to dekodovat z výrobního čísla, budu rád.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#130 » úte 5. pro 2017, 07:07




zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#131 » úte 5. pro 2017, 07:32

právě, že ne, o tomhle vim a píše mi že nic nenašel, jako je ješte jedna možnost, že se majitel seknul v přepsání výrobního čísla, ale to zjistim, až na místě. Spíš sem myslel, jestli není nějaká tabulka, třeba jako pro pistole, kde bych mohl teoreticky eliminovat jeho případnou chybu.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#132 » úte 5. pro 2017, 09:14

juraj1: Byl to důsledek nové legislativy v USA. Výrobci radši couvli a vyhověli přidáním zámku umožňující deaktivaci zbraně při přepravě (který dostal přezdívku Hillary Hole). Samozřejmě uživatelé nadšení nebyli a nejsou, je to další díl, co se může pokazit a taky se často kazil (např. při střelbě se zámeček postupně posouval až zbraň nakonec zamkl).



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#133 » úte 5. pro 2017, 09:54

juraj1: Máš nějaký důvod proč ne úderník na kohoutu? Díky tomu, že bývá u starších zbraní, tak se s nim většinou pojí mnohem lepší mechanické zpracování zbraně.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#134 » úte 5. pro 2017, 10:41

juraj1 píše:... Jinak co se tyce uderniku na kohoutu, ten nechcu, chcu prenosovou paku, nebo "hammer block".


Tvoji druhou možnost ale revolvery s úderníkem na kohoutu splňují, je to typické řešení pro starší S&W - mají ""hammer block" a úderník na kohoutu, bez stisknutí spouště nemůže dojít ke kontaktu se zápalkou.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#135 » úte 5. pro 2017, 11:22

Aha, dekuji, spatne jsem to nastudoval. Uz jsem ochoten jit do stareho revolveru. Bohuzel na to musim nasetrit :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů