Revolver 22 lr. - problém s vyndáváním nábojnic z bubnu

Krátké vícehlavňové zbraně


KouckýJaroslav
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » sob 27. pro 2014, 10:04

Dobré dopoledne, potřeboval bych prosím poradit.
Mám problém s vyndáváním nábojnic z revolverového bubnu (dále jen bubnu). I když jsem buben důkladně promazal olejem na zbraně, tak nábojnici do bubnu musím dorazit trochu silou (jakoby nábojnice drhla) jinak bych ji dovnitř ( :D ) nedostal. Když potom vystřelené nábojnice z bubnu vyndávám, tak z druhé strany musím prostrčit nějakou tyčku abych nábojnici "vystrčil" ven.
Používám náboje do zbraně určené .22 long rifle které jsou staré mírně přes 50 let a pořád jsou v bezvadném stavu. Zkusil jsem i náboje .22 short do pistolí a revolverů (stejně staré cca přes 50 let) a prostě stejně se nábojnice dovnitř i ven nedostávají hladce......... náboje jsem očistil a trochu sem je promazal olejem na zbraně. Poradili byste mi co s tím prosím?....... Na nabojnicich nejsou žádné rejhy a nic podobného

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » sob 27. pro 2014, 10:28

Co je to za revolver? Je nový? Dělalo to už někdy? Jsou čisté komory? Jestli jdou blbě i náboje do komory tak bych hledal problém tam, buď nečistoty a nebo nějaký otřep, případně blbě spasovaný vyhazovač oproti komorám. No a úplně nejjednodušší je zkusit jinou munici, radši něco novějšího :).

Jo a revolver nemá buben ale válec ;)



KouckýJaroslav
Příspěvky: 3

Příspěvek#3 » sob 27. pro 2014, 11:04

Co je to za revolver? : Taurus 38 22lr
Je nový ? : :D Ne ale v dobrém stavu
Dělalo to už někdy? : Ano už od začátku co jsem ho dostal
Jsou čisté komory? : Ano jsou.... i promazané
Otřepy tam žádné nejsou ....munice je bezvadná, jako nová.... jestli se mi do ruky dostane novější munice tak zkusím... :D

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » sob 27. pro 2014, 12:41

No zjevně v dobrém stavu není když drhnou náboje v komorách, je potřeba zjistit kde to vázne, jestli ve všech komorách stejně. Tohle po netu nevyřešíme a jestli si na to netroufneš tak ho odnes k puškaři.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#5 » sob 27. pro 2014, 12:48

Běžně to dělá po střelbě, proto se to musí často pucovat, ale po vyčistění ?
Píšeš staré náboje, asi Rexy, ty už do revolveru nedám.
Zkusil jsi nové náboje ? Potom už jenom puškař, jak píše Sided.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » sob 27. pro 2014, 12:50

Řešil jsem stejný problém s Alfa Para, pomohlo přeleštění komor, i když po vystřílení tak stovky to začíná drhnout zase. Seká se ale jen celý klip ve válci, jednotlivé hilzny jdou z komor v pohodě.
A jak píše Bohuliby, stačí protáhnout tvrdým kartáčem a je po problému.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#7 » sob 27. pro 2014, 13:45

Olej ve válci + nečistoty a je vymalováno... Nicméně proč olejovat komory? To by mě zajímalo...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#8 » sob 27. pro 2014, 21:59

Jak říká můj letitý kamarád, soudní znalec přes zbraně, zbraň má být suchá a střelec lehce mázlý ?
No, pochopitelně to je legrace a odporuje to zákonu !
Komory a hlaveň má být po vyčistění vytřená do sucha.



KouckýJaroslav
Příspěvky: 3

Příspěvek#9 » ned 28. pro 2014, 17:12

WHOOA díky ..... už to nedrhne a jde to perfektně ! :) jenom sem přeleštil komory a fachá to v pohodě.... :D díky



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#10 » stř 9. pro 2015, 09:03

Nechci zakládat nové vlákno.

Nemáte prosím někdo tip kde sehnat rozkres dílů na Kora .22LR? Případně na puškaře, který se korami zabývá?
Díky.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#11 » čtv 9. úno 2017, 23:47

Ozivim tema
Koupim jsem Alfa Proj - Holek model 361. Drhnou mi jen naboje SB s olovenou strelou http://www.sellier-bellot.cz/produkty/n ... etail/100/ Revolver je vycistenej, komory valce taky. Jiny strelivo to nedela. Problem je jak nektery naboje zatlacit, tak vydelavani. Zkousel jsem jeste naboje CCI a tam bez problemu. Co muze byt na tech SB za problem? Jasne, rada strilej jiny me taky napadla, ale zajimalo by me v cem je zadrhel.



RostaKlusak
Příspěvky: 4

Příspěvek#12 » ned 12. úno 2017, 18:14

To Antony30011
Ano, mám podobnou zkušenost - mám Holek 231. Nic jinýho než standard SB tento problém v podstatě nedělá. Dovnitř jdou dobře, po vystřelení nejdou ven. Někde jsem četl, že prý se nábojnice po výstřelu u této značky nepatrně roztáhne na jejím konci, kolem střely - takže jsem s tím smířil.
http://www.strelectvi.cz/forum/holek-22lr-t395.html

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#13 » ned 12. úno 2017, 18:17

Diky :) ozkousim jeste jiny SB jak dojdu na strelnici



Sorchan
Příspěvky: 1

Příspěvek#14 » ned 22. črc 2018, 13:58

Ahoj

dnes jsem byl na střelnici a vzal si sebou SB LR standard. Chtěl jsem vyzkoušet novou hračku Luger LR 22. Naplním válec (střelivo šlo naprosto hladce) a šestkrát vystřelím. Nábojnice jsem už na střelnici nevyndal. Nechtěl jsem si tam s revolverem hrát a přezbrojil jsem na DUTY a dostřílel jsem si pár terčů a jel domů. Doma jsem stěží vyndal jednu hilznu a zjistil jsem, že je mírně nafouklá a na konci rozšířená. V týdnu zkusím koupit jiné střelivo od jiných výrobců a uvidíme, co mu bude chutnat.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#15 » ned 22. črc 2018, 17:51

Dobrý den všem, nechci být OT, ale myslím, že jsem měl se SB LR Standard obdobný problém, ale ne v revolveru. V sobotu jsem je střílel na střelnici z malorajdy a 2 - 3 x se mi stalo, že prázdná nábojnice nevyletěla a zůstala držet v závěru. Vytáhl jsem závěr i s nábojnicí zadem ven a zjisti jsem, že je v jednom místě u dna nafouklá, teď už nevím, jestli u přidržovače nebo vytahovače a pravděpodobně proto se nechce pustit. Na komoře jsem okem žádné zvláštnosti neviděl. Že by další kratochvíle made in SB?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů