Konverzní revolver - ano či ne?

Krátké vícehlavňové zbraně


Raskenius
Příspěvky: 8

Příspěvek#1 » pon 29. bře 2010, 19:34

Ahoj lidi máte někdo zkušenosti s konverzními revolvery - nemohu se rozhodnout zda jít do černeho prachu a nebo náboje a narazil jsem při obrážení obchodů na konverzní revolver. Zaujalo mě to, ale rád bych se zeptal zkušenějších neb já jsem naprostý "Greenhorn".
Naposledy upravil(a) Raskenius dne čtv 1. dub 2010, 21:50, celkem upraveno 1 x.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pon 29. bře 2010, 19:46

A není levnější koupit jetý perkusní revolver (cca 2000,-) a na náboje pořádný revolver?



Raskenius
Příspěvky: 8

Příspěvek#3 » pon 29. bře 2010, 20:11

Nevím a o když ten "jetý" bude prodáván pro nějakou technickou vadu či nedostatek? já to nepoznám...

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#4 » pon 29. bře 2010, 20:27

A proč do toho nejít ? Patří to do historie vývoje zbraní a navíc jsem to zatím na westernových závodech u nikoho neviděi (v USA se to běžně používá), takže budeš mít něco s čím se můžeš pochlubit.
Pokud se pro to rozhodneš, tak ti doporučuji zajít si za Vlastou Pavlíkem do Dave, aby ti poradil hlavně co se týká ráže, protože u některých .44 se to řeší z důvodu malého průměru válce, buď pěti komorami, nebo ráží .45 colt. To je tuším náboj, kde je střela stejného průměru jako hilzna (podobně jako u .22LR).

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#5 » úte 30. bře 2010, 07:00

Nevím jestli jsou ty ráže tak jak jsem uvedl, nepátral jsem po tom nijak detailně (Pavlík poradí).
Foto různých způsobů konverze:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#6 » úte 30. bře 2010, 17:57

Další provedení:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » stř 31. bře 2010, 18:04

Třístránkový článek o konverzních revolverech vyšel ve Střelecké revui v čísle 7/2009.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#8 » stř 31. bře 2010, 20:29

Myslím, že Raskenius má na mysli perkusák, s výměným válcem na náboje. Takové dva v jednom.
Ve SR jsou tuším jen konverze na náboje bez možnosti použít i perkusní válec.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » stř 31. bře 2010, 20:38

Tvé tušení není úplně správné - na poslední straně je část textu věnovaná i replikám s možností použití i perkusniho válce vč. fotografii.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » stř 31. bře 2010, 20:46

File0024.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#11 » čtv 1. dub 2010, 06:41

Máš pravdu. Nechtělo se mi na půdu prohrabávat archiv. :)

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#12 » čtv 1. dub 2010, 19:21

ace curly: v Burze na stránkách AWS máš jednu konverzi k úvaze., za 9.500,-, a P. Křivánek se ke zbraním umí chovat, takže je tam předpoklad dobré zbraně. Jinak podle mne: kup za 2tis. perkus, je jich fůra a jednu konverzi, ale stejně časem přejdeš k SAA, věř zkušenějšímu, pokud se tedy chceš věnovat westernu .

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#13 » čtv 1. dub 2010, 20:01

V tomhle už mám jasno dlouho, už ten western taky nějaký ten pátek dělám.
Nábojáky střílím hlavně proto, že jsme na jedny zbraně tři střelci (můj syn+kamarádův syn). Takže bouchat černým prachem na závodech, tak to bych furt jenom pucoval a ke střílení bych se ani nedostal. :D
Určitě si časem nějaký závod dám jako Frontiersman, protože to má něco do sebe.
Poradit jsem chtěl hlavně Raskeniusovi. Určitě to je otázka financí, ale je to rarita a náboják taky pořídíš za 9.000,- nebo i za 35.000,-, takže proč to nezkusit ?



Raskenius
Příspěvky: 8

Příspěvek#14 » čtv 1. dub 2010, 21:52

Ano měl jsem na mysli takový kde se mění celé válce a vkládá se tam nějaký kroužek...
Jinak děkuji všem zůčastněným za názory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů