Rast Gasser M1898 8mm

Krátké vícehlavňové zbraně


boros
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 29. pro 2016, 12:01

Zdravím všechny,

vím, že o Gasseru se už diskutovalo i zde na serverech poměrně dlouhou, ale nikde jsem nenašel nějakou ucelenou odpověď, co dělat, když:

Našel jsem ve sklepě po dědovi revolver, podle předběžné identifikace i označení na zbrani se jedná o výše uvedený revolver Gasser 8mm. Zbraň jsem před dvěma lety vrátil v amnestii, tento týden se mi vrátil zpět. Bohužel tento tzv. "půďák" je poměrně dost sešlý, patrná povrchová koroze, stav hlavně je zatím s otazníkem (ale asi nic moc), krom zatvrdlého nýtku, který uvolňuje tyčku, držící válec (což je taky problém, protože nejde jinak válec vyndat) vypadá mechanicky v pořádku, ale potřeboval by "renovaci".

Každopádně jsem dostal ke zbrani výzvu na zkušebnu, kam se mám dostavit do 20 pracovních dní. takový další problém je to, že nemám k dispozici skupinu A, jen B a E, tudíž si ho nemůžu, jak jsem pochopil, přepsat jako sběratelský kousek.

Plán byl takový, že jej nechám vyčistit, "renovovat" a přezkoušet, aby byl ve finále schopen střelby, což ale nese několik problémů, první je čas, který mám omezen, druhý je problém s náboji 8mm, které se sice dají, ale špatně, sehnat. Plus renovace asi taky nebude zadarmo.

Rád bych se zeptal, zda někdo nemá podobné zkušenosti a dokázal poradit, co v takové situaci nejlépe udělat.

Budu moc rád za každou radu, chápu, že asi nejjednoduší by se bylo jej zbyvit, ale přeci jen mne láká si z něj vystřelit.

Díky moc,

B

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů