Revolver Taurus - po výstřelu nejde natáhnout kohout

Krátké vícehlavňové zbraně


Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#1 » pon 23. led 2017, 11:10

Ahoj kolegové,
rád bych se zeptal, zda by neměl někdo z přítomných podobnou zkušenost co se stala mě. Koupil jsem nestřílený revolver Taurus 80. Mám s ním ale "menší" problém. Někdy se po výstřelu stane, že nejde natáhnout kohout (zmáčknout spoušť) - jde zhruba do čtvrtiny až poloviny a pak se zahdrhne (zasekne). Musím vyklopit válec a znovu zacvaknout. Stává se to hlavně s klasickými náboji, když střílím terčové, tak ne. Na prázdno vše chodí a cvaká jak má... Nevím si s tím rady. Jako by v mechanismu při větším výstřelu neco poskočilo. Pravidelnost bývá různá, někdy to jsou dva náboje z krabičky, někdy pět z deseti :(

Nesetkal se s tím někdo?



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#2 » pon 23. led 2017, 11:31

Co je u Tebe "klasicky" naboj a co "tercovy"?

Jinak, ja se s tim setkal jen v okamziku, kdy jsem bez cisteni vystrilel cca 250 docela spinicich prebijenek. Usazene spaliny na celu valce a nabehovem kuzelu eliminovali mezeru mezi temito soucastkami a valec zacal drhnout o nabehovy kuzel, cimz doslo k zasekavani valce.

Jeste je teoreticky mozne, ze Ti naboje behem strelby povylezou z komor, takze se dno nabojnice nevystreleneho naboje zadrhne o zadni stenu okna v ramu pro valec pri svem presunu na pozici naproti hlavne, nebot znecisteni komory strelbou zamezi jeji natlaceni zpet do komory. Ale to je jen myslenka do plena.
Naposledy upravil(a) dfgdsster dne pon 23. led 2017, 11:40, celkem upraveno 1 x.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#3 » pon 23. led 2017, 11:39

Nekde jsem cetl, ze u velkoraznich revolveru se muze stat, ze pri strileni vlivem zpetneho razu se muzou vysouvat strely z nabojnic a ty pak brzdi valec. To by mohl byt tvuj pripad. Slabe tercove, nebo WC slapou normalne. Klasicke poloplaste se muzou vysunovat a brzdit valec. Az se ti to stane, tak vyndej naboje, dej bokem a doma premer a porovnej delku.
Jeste me napada, ze Taurus do vetsiny svych zbrani cpe ten jejich zamek kladiva, tak jestli neni problem tam.



Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#4 » pon 23. led 2017, 12:02

Klasickým nábojem myslím FMJ, SP a terčovým WADCUTTER, oboje naše S&B. Zkoušel jsem i nějaké přebíjenky s min. navážkou (podle tabulek). Posledních 5 z 10 bylo po vyčištění zbraně, tak mě to přestalo bavit a šel jsem ze střelnice domů... Zkusím přeměřit ty nábojnice, nicméně kdyby to bylo tím, nevím už jaké střelivo do toho cpát.



Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#5 » pon 23. led 2017, 12:06

Teď jsem si ještě uvědomil, že když jsem se vrátil domů, tak jsem zkoušel do válce dát vystřelené nábojnice a procvakávat "na prázdno" a k zaseknutí nedošlo. Vím, že to zní divně, revolver nejspíš poputuje na reklamaci, ale ani prodejce se na tuto závadu moc netvářil a svaloval to na náboje.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#6 » pon 23. led 2017, 12:25

Obša
v okamžiku zadrhnutí spoušťáku lze pootáčet volně s válcem, nebo ne ?



Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#7 » pon 23. led 2017, 12:54

To si teď nejsem jistý, ale zítra zkusím, kdyby ano, znamená to něco konkrétnějšího?



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#8 » čtv 26. led 2017, 18:04

Až se ti to stane, tak vyklop válec a podívej se na dno poslední vystřelené nábojnice, zda není povylezlá zápalka z lůžka v nábojnici, to by rovněž mohlo způsobit vyšší tření a znemožnění dalšího výstřelu. Na závadu zbraně bych to neviděl, chyba podle mě bude ve střelivu.



Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#9 » pon 30. led 2017, 07:55

Zápalky povylezlé nejsou, navíc když jen vyklopím a zaklopím válec, tak se zápalky samy nezasunou zpět. Vystřelenené nábojnice jdou procvakat "naprázdno" ... Nicméně jsem dal revolver prodejci na opravu, tak uvidíme...



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#10 » pon 30. led 2017, 13:29

Kdysi jsem měl podobný problém s Holkem (Alfa-proj) a nakonec dle záruční opravy to prý byla nesouosost válce.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#11 » úte 7. úno 2017, 18:42

A já s Para Buldokem - zrezlá osa válce... a šel z domu :-)



Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#12 » pát 7. dub 2017, 20:35

Tak přícina nalezena, dvě komory mají menší toleranci a náboje s "novými" střelami S&B typu "komolý kužel" se tam někdy kousají (blbá setina milimetru), stačila k tomu fixa. Takže řešením je udělat větší díru, používat náboje WC, SWC nebo klasické zakulacené RN... 8-)



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#13 » ned 9. dub 2017, 18:05

Asi jsem to nepochopil. To jako náboje nejdou zasunout úplně nebo jak?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#14 » pon 10. dub 2017, 10:13

pochopil,
stačilo, kdyby mi před 3 měsíci odpověděl



Obša
Příspěvky: 35

Příspěvek#15 » pon 10. dub 2017, 21:30

ggrandcz - náboje se na pohled tváří, že jsou zasunuté, ale nejsou... špatně se to vysvětluje, chybí tam setina milimetru do úplného zasunutí, protože se zaseknou střelou o zúžení komory.

4mike - promiň, ža pozdní odpověď, nejdřív jsem odpověď nevěděl a na střelnici jsem se dostal až po reklamaci a zapomněl na to. (Spěchal jsem, protože mi končila záruka.) Ano, válcem šlo rukou pootáčet :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů