CZ 600

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#91 » pon 18. črc 2022, 15:17

Já bych prostě zavolal prodejci a nechal ho navrhnout řešení, které bude pro mě přijatelné. Pokud by nic takového nenavrhl, vycházel bych z toho, že jsem byl při koupi buď uveden v omyl ohledně vlastností produktu, takže bych považoval kupní smlouvu za neplatně uzavřenou, nebo bych vyšel z toho, že výrobce dodatečně veřejně deklaruje, že produkt nemá vlastnosti, které by mít měl, a proto jsem oprávněn produkt reklamovat. Při reklamaci totiž podle zákona (na ochranu spotřebitele a tuším, že i občanský zákoník) všechny účelně vynaložené náklady kupujícího nese prodávající. Což bych prodávajícímu zdůraznil a nechal ho znovu navrhnout pro mě přijatelné řešení situace, protože jinak mnou zvolený postup (pověřit advokáta, ať všechno zařídí a vysoudí) by určitě pro něj znamenal mnohem vyšší náklady. Takže ve třetím kole bychom jistě pro všechny strany přijatelný způsob řešení našli.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#92 » úte 19. črc 2022, 16:15

Mám radu, udělej to co já a většina lidí okolo mě, zbav se všeho od CZUB a vyhni se jeho produktům - budeš bez starostí a bez obav co se ti v budoucnu rozbije. Jsou desítky kvalitnějších zbraní jako třeba tikka atd.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#93 » úte 19. črc 2022, 16:18

Jasně, Tikka je Tikka a nedám na ni dopustit (a na spoustu jiných), ale občas se v CZUB taky něco povede, třeba mám jejich 527, ta funguje dobře a je příjemně lehká.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 754

Příspěvek#94 » úte 19. črc 2022, 18:21

No puškař mi říkal že do roku 2002 ta výroba nebyla špatná, ale pak to šlo do háje. Koupil jsem 550lux z roku 2000 :-D



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#95 » úte 19. črc 2022, 19:36

Moje 527 je tuším 2017 a taky dobrý. Znám víc lidí, co jsou spokojení, na druhou stranu znám takové, kteří nejsou.

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 78

Příspěvek#96 » čtv 21. črc 2022, 11:17

Větší sranda bude až u 600 předělají lůžko a nová hlaven nepůjde do starého lůžka

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#97 » čtv 21. črc 2022, 12:03

Tak to se asi rzumí samo s sebou. Možná se uplatní i některé nápady s uchycením co tu padly :D



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#98 » sob 23. črc 2022, 06:20

No já svou cz 600 Alpha v 308 bez problémů vrátil. Místo toho jsem koupil kulobrok Brno Combo 12/76 - .308.
A teď už jen hledám co za kliku pořídit. Je to těžké, ta Alpha mi fakt sedla.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 856

Příspěvek#99 » sob 23. črc 2022, 07:15

Mně se líbí range, ale než jsem se mohl začít opravdu vážně zabývat nákupem, vyšel najevo problém, tak čekám, jaká z toho vzejde druhá verze. Nicméně za pozornost stojí tikka T3X. Během zkoumání a plánování mi došlo, co času taková kulovnice zabere a místo toho začínám uvažovat o větrovce. Pořizovací náklady cca stejné, provozní zlomkové, ale hlavně ten čas!



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#100 » sob 23. črc 2022, 12:21

Range je ergonomicky paskvil. Ta pazba je strasne dlouha, takze jen pro ty, co maji krk jak zirafa a ruky jak opice. Zaroven je nizka, takze licnice jde vysunout strasne malo, takze k zirafimu krku, opicim rukam musi byt i konska hlava. Navic je na pazbe pevna botka z CZ 557. Pokud by clovek chtel dat jinou, stavitelnou botku, tak se uz tak strasne dlouha pazba prodlouzi jeste o dalcich 15-20 mm. No a ten system na dotazeni licnice je opravdu hnus. To bylo ok v dobe CZ 750 S1M1. Radeji vubec nemeli vyrabet svou vlastni pazbu a meli si nechat udelat pazbu u Manners.
Puvodne jsem taky cekal na novou CZ 600. CZ 750 me uz nebavila a chtel jsem CZ 557. Kamos mi rekl, at pockam na CZ 600. Tak jsem cekal Ale jen do te doby, kdy jsem uvidel predprodukcni fotku pouzdra zaveru ala Remington. Tak jsem cekani ukoncil, cekal bych jeste asi rok, nez sla na trh a koupil CZ 557 Varmint, na ktere jsem si pazbu upravil tak, jak ma opravdova pazba vypadat. Stavitelna licnice, stavitelna botka, spravna delka a vyska. Ergonomicky naprosto v poradku. V pripade potreby lze prodlouzit pomoci prodhuzovacich podlozek.
Jinak co se tyka systemu ulozeni hlavne u CZ 600, tak kdybych ji vlastnil, tak bych si z toho vubec nedelal hlavu. Pretahl bych srouby spravnym momentem a dal neresil. Cely ten pruser je postaven na tom, ze chlap ve vyrobe pri montazi tam vubec zadne srouby nedal, zelezo zapazbil a poslal na zkusebnu. Nic se behem strelby neuvolnilo, jak se vsude hlasa. Ty srouby tam proste vubec nebyly. Tohle by se stalo kazde zbrojovce, kdyz by jeji zamestnanec, ktery je na konci procesu kompletace tam zapomnel dat srouby. V momente jak uz je zelezo ve dreve, tak se absence sroubu neda vizualne zjistit.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#101 » úte 16. srp 2022, 21:07

Koukám že to je pěknej Czech šmejd. :D
A to jsem si jí chtěl taky koupit.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#102 » stř 17. srp 2022, 15:48

Jen tak aby rec nestala. Tohle je uplne ten samy system, jako CZ 600. Jediny rozdil je ten, ze jsou v pazbe diry na dotazeni sroubu hlavne, aby se system pri vymene hlavne nemusel vytahovat z pazby. A dalsi rozdil je cena. Tohle bude stat u nas cca 200.000,- Kc a vic.
PS: Ty diry do pazby si muze kazdy sam doma dodelat, pokud dotycny ma aku vrtacku, vrtaky a neni uplny lempl.
https://www.youtube.com/watch?v=pTnILNw ... tingSports

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 78

Příspěvek#103 » ned 9. říj 2022, 10:48

Nemá někdo cz600trail ? Zajímá mě přesnost zbraně . https://www.youtube.com/watch?v=5G-FXgQsLLM



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#104 » úte 11. říj 2022, 13:10

Hlavne nejsou schopni udelat pazbu v ose hlavne, na .223 je to uskakane jako mula. Zlata AR15.



hunter240
Příspěvky: 226

Příspěvek#105 » sob 16. zář 2023, 21:05

Teď jsem koukal že se CZ 600 trail dělá i v ráži 300 AAC.To je docela zajímavé

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host