Henry Big Boy All Weather 44 Rem. Mag

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#1 » ned 7. říj 2018, 18:20

Ahoj
Tak po čekání, kdy zbraň dorazí z USA, už vše doma a vyzkoušené. První dojmy ze střílení z této Level action níže. Mám ji ve 20"
Povrchová úprava za 1
Chod páky za 2, mám Uberti a chod páky je plynulejší
Spoušť za 1, zde je zase Uberti poměrně tvrdá
Nabíjení za 1. Měl jsem obavy, ale nabít 10 knedlíku je u HBB raz dva, u Uberti to trvá a pak mě vždy bolí palec. Jasně, na koni vede Uberti :)
Po každé střelbě, asi 30 ran, se lehce uvolňuje předpažbí, je třeba dotáhnout šroubek. Zakápnu ho a uvidíme.
Na HBB jsem dal i puškohled. Pro někoho barbarství, ale mně se to tak líbí a HBB je na to přímo dělanej.
Fotky níže. Terč na 25m, na 50m to samé. Opřeno je o lokty.
Něco k rychlostem... 44 mag FMJ Magtech, rychlost v průměru 464 ms. 44 mag SP Fiocchi v průměru 491 ms. Nejvíce 501 ms. Ten rozdíl je už sakra znát.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2 » ned 7. říj 2018, 19:48

Krásná zbraň. Pokud to není tajné, kolik asi stojí tahle krása?



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#3 » ned 7. říj 2018, 19:57

Právě že málo 26 900 Kč http://www.kerberostrade.cz/katalog/hen ... t-357-mag/
Cena mi přijde úplně super ke kvalitě zbraně a prodejce mohu také doporučit. Jednání perfektní ;)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#4 » stř 16. led 2019, 20:34

to izerS18: Jakej odpor ma spoust zhruba? A jakej chod? Spousti bodove?

Jo a ma nekdo zkusenost s touhle flintou v 357 Mag?



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#5 » stř 16. led 2019, 21:52

Nedokazi rici odpor cislech, ale je mensi nez co ma VAR a rozhodne mensi nez Uberti na,svych opakovackach.
Mam jeste Uberti v 357, take 20" hlaven. Co se tyce zpetneho razu tak .44 je uz krapet znat. V .357 je to pohodova rana, az na .357 od Fiocchi ci PrviPartizanu. Ty jsou pekne naslapane a vis, ze strilis:)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#6 » stř 16. led 2019, 22:24

Jako myslis, ze ma lehci spoust nez VARka ve .223?

Uberti neznam...ale tahle se mi libi...takova moderni verze Henryovky. Coz samozrejme ortodoxni westernaci hejtujou...
Ale mne to prijde jako zajimava hracka na vyblbnuti, tedy ve 357 Mag samozrejme...at uz co se tyka chovani zbrane nebo ceny streliva. A koukam, ze by snesla i naky sklo...treba jen kolimator...

Jak je to s hmotnosti a hlavne s vyvazenim pri strelbe bez opory, tj. z ruky?



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#7 » čtv 17. led 2019, 07:50

Ano, mensi odpor nez u .223 VAR. Tedy osobni pocit.
20" u lever action je kratka hlaven, vyborne se to drzi. Mam 178 cm, zadne ruce jak basketbalista:)
Tak ono puvodne bylo nabijeni skrze demontaz trubky, Henry rifle. Ale udelali upravu, aby se puska dala nabijet i za jizdy na koni, tady ladovani z boku. Ja jsem ale rad, ze jsou nabojnice vyhazovany do boku. Z nabijeni mne neboli palec a Henry nabiju rychleji nez Uberti Winchester model 1873 ci 1876. Samozrejme Uberti vypada jako kdyby prisla z historie. Ale na blbnuti mam Henryho;-)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#8 » sob 19. led 2019, 11:13

Tak to je parada, protoze uz u VARky je spoust dobra. Taky jsem na youtubu vykoukal, ze ma velmi kratkej chod...je bodova?

No mne spis slo o to, jestli neni tezka na predek, tj. jak je vyvazena. Celkova delka mi prijde fajn, takova kompaktni.

Nevim, jaky nabijeni myslis, ale ja videl na videiich, jak se povoli a vysune ta spodni trubka a naboje se tam jenpo jednom davaji a samy padaji gravitaci smerem dolu. Nebo se da trubka uplne vytahnout a davat to tam od predku. Ale uprimne, ani u jednoho z tech zpusobu si nedovedu predstavit, jak se to da delat na koni :-)



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#9 » sob 19. led 2019, 13:32

Bodova asi ne. Je plynula, takze se da pekne trefovat.
Nabijeni... Prave ze toto nabijeni nevyhovalo, kdyz si jel na koni. Proto prave dalsi varianty level action byly s nabijen z boku pres zaklopku, abys mohl pohodlne ladovat;-)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#10 » stř 23. led 2019, 19:37

Kdyz jsem koukal na youtube videa, tak mi prislo, ze skoro bodova bejt musi, protoze se zda, ze ma hodne kratkej chod...

No to nabijeni pres zaklopku se sice mozna realny pri jizde na konci, nicmene si dost lidi stezuje, ze to je jak gilotina na prsty :-/



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#11 » čtv 24. led 2019, 09:47

Souhlasim. Vizualne je to krasny, vypadas jak z filmu. Na nabiti 20 patron mas palec na dve veci. Proto z 90% strilim z Henryho. Nejsi z Prahy? Chodim strilet na Avim, tak si vse muzes zkusit.;-)



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#12 » čtv 24. led 2019, 11:31

antonspelec píše:to izerS18: Jakej odpor ma spoust zhruba? A jakej chod? Spousti bodove?
Jo a ma nekdo zkusenost s touhle flintou v 357 Mag?


Mám ji v .357M. provedení Steel. Přesná, na 50m na flek i bez optiky. Spoušť - mrtvý chod lehký, potom tvrdší, bodová. Odpor ti nepovím.
Krásně a kvalitně zpracovaná flinta, kamarád má Marlina, toto je zpracováním výrazně výš. Dřevo je tak dokonale opracovaný, že mě chlapi na střelnici podezírali, jestli to není plast . Není, je to Americký ořech. :D Střílení v této ráži je příjemný a levný.
Je to kočička, miluju ji..... :twisted:



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#13 » čtv 24. led 2019, 12:21

@izer: Dik, poslu PM

@Pablo: Dik za sdilenou zkusenost! Mimo jine kvuli cene naboje nad ni uvazuju v 357. Na blbnuti staci a medveda u nas nejspis nepotkam. Navic Deserta chci stejne v 50AE, takze duvod sjednoceni razi na 44 Magnum taky neni duvodem :-D
Tim strilenim bez optiky si moc ale jistej nejsem-s hledim takhle daleko nemam zkusenosti.

Od koho jsi ji kupoval? Taky pres Kerberos jako kolega izer?



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#14 » čtv 24. led 2019, 13:13

Ano Kerberos, domluvili jsme se s majitelem (velmi ochotný pán), že máme oba ve stejný den cestu přes Prahu a předali si ji stylově před Zkušebnou zbraní a střeliva.
S těma mířidlama to docela jde - lepím si na brejle dioptr, ale stejně už trochu šilhám po optice, asi to bude nějakej Crossfire variábl od Wortexu https://eshop.bestpatron.eu/?sekce=kategorie&id_kategorie=111124&filtry%5Bvyrobce%5D=+&filtry%5Border%5D=cena_s_dph&filtry%5Bpocet_na_stranu%5D=32&filtry%5Bzobrazeni%5D=#frm_order
Roky přibejvaj, lepší už to s očima nebude :-) Kromě toho ty bůvolí rohy na tuto vzdálenost nenastavíš výškově úplně přesně, přeci jen je to retro systém.



izerS18
Příspěvky: 1254

Příspěvek#15 » čtv 24. led 2019, 13:58

Jo, zkusebna na Praze 3. Hezky hned po zkouseni predano:)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů