Mosin - úpravy - tuning

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
3beda
Příspěvky: 10

Příspěvek#1 » pát 14. led 2011, 22:19

Zdravím vás Mosináři. 8-) Tak jsem se stal majitelem 1890/30 se zkráceným předpažbím za lidovou cenu a rád bych z toho poskládal sniperku jako na přiloženém obr. Vím, že většina bude na takovou činnost koukat skrz prsty. Faktem je, že se nemusí do železa vůbec hrábnout, ani ohýbat klika. Je to vlastně jen jinak zabalený a to komplet v hliníku (žádný plast). Uvidím jak budou amíci sdílní s odesláním kitu.
Products~~element322.jpg

MN_whitefront_op_554x233.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pát 14. led 2011, 23:10

Proti gustu žádný dišputát :shock: Nechtěl bych mít komoru tak blízko ucha.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 14. led 2011, 23:21

Není to tak hrozné a oproti prznění některých historických skvostů mi to u mosina tak moc nevadí (tím spíš když je to vratné) :)

Ale jako první mě okamžitě napadlo to co Patrika - mít tak výkonný náboj hned u hlavy nebude žádná slast a "kaboom" by měl dost vážné následky... (ale bullpup se dělají i padesátky, takže proč ne)

Uživatelský avatar
3beda
Příspěvky: 10

Příspěvek#4 » sob 15. led 2011, 12:30

Rád bych znal váš názor na přesnost takto postavené Bullpup Mosince a využitelnost na střelbu na 300 m. Nebude na závadu, že montáž puškohledu není přímo na těle komory, ale na hliníkovém šasí? Nechci to jen pro odlišnost, ale pro přesnou střelbu. Taky to táhlo ovládání spouště nebudí úplně důvěru a vyzkoušet si to předem není kde.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#5 » sob 15. led 2011, 12:39

Hlavní problém bych viděl v kvalitě toho kitu, za 250baků nečekej bůhví co. Co se přesnosti týče tak záleží na uložení závěru a hlavně. Podle fotek se nedá nic posoudit.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » sob 15. led 2011, 13:59

Záleží jakých výsledků s tím chceš na 300 metrů dosahovat.

Uživatelský avatar
Kukri
Příspěvky: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » sob 15. led 2011, 16:58

Nejsem sice až takovej střelec, abych mohl poučovat, ale dlouhýho Mosina mám a ne špatnýho ale můj názor je, že jakákoliv navrhovaná úprava budou jenom vyhozený peníze a ztráta času, protože z toho základního hardware, který je k dispozici prostě požadovanou přesnost nedostaneš.

Uživatelský avatar
3beda
Příspěvky: 10

Příspěvek#8 » sob 15. led 2011, 17:46

No závodní ostřelovačka z toho nikdy nebude, ale jako Dragunov (do 1,5 MOA) by to chodit mohlo ne. No levnější je od ATI koupit plastovou pažbu Monte Carlo za 65 USD za 45 USD montáž plus bipod 25 USD.
Mosin1.JPG

Ušetřím 135 USD, ale nechám ohnout kliku a u puškaře přidělat montáž a rázem je to na podobných penězích. Pažbu musím kupovat stůj co stůj. S tím jsem ho také nakonec kupoval za tak lacino. Škoda, že si to člověk nemůže osahat a vyzkoušet předem. Narazil sem na netu ještě na luxusní pažbení na http://rifle-stocks.com ale to je opravdu asi škoda peněz k mosinkovi.
TacticalThumbholeLHSide10inch72dpi_small.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » sob 15. led 2011, 17:52

kdo se trefoje tak je jedno jaká tam bude pažba

a pokud tam dáš super hyperextra pažbu, ale budeš střílet vedle tak je to podle mě celý na pikaču :(

osobně bych prvně postřílel a pak případně něco řešil dál - co když je to kus co netrefí na 50m stodolu?

na druhou stranu proti gustu žádný dišputát a jsou to TVOJE peníze a ty budeš muset nakonec sám rouhodnout za co je uvalíš ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » sob 15. led 2011, 18:33

Kukri píše:... můj názor je, že jakákoliv navrhovaná úprava budou jenom vyhozený peníze a ztráta času....

To je jak s tuningem různých autovraků ... Když ono je tak "cool"
Vytáhni to na střelnici a hned budeš středem zájmu - co na tom, že s tím netrefíš terč.
Co je to levný mosin, když je to nejlevnější puška na našem trhu?

Uživatelský avatar
Kukri
Příspěvky: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » sob 15. led 2011, 20:29

V tom s tebou souhlasím, já třeba po chvilkách renovuju starý Mikovy Fixíry a taky to nikdy nebude ani špičková kudla, ani starožitnost, ale myslím, že bedovi jde především o relativně přesné střílení na 300m a upoutání pozornosti bude až druhořadá věc, ale každej máme nějakou úchylku ;)

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » sob 15. led 2011, 21:02

Kukri píše: že bedovi jde především o relativně přesné střílení na 300m a upoutání pozornosti bude až druhořadá věc



proto jsem už psal - střílet, střílet, střílet a sám uvidí co a jak jestli má nebo nemá cenu dělat tuning



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#13 » sob 15. led 2011, 22:29

no, ne ze byc se vnucoval - ale nebylo by na zacatek jednodussi a levnejsi vynechat ty sraci..y a pridelat tam jen puskohled?

Uživatelský avatar
3beda
Příspěvky: 10

Příspěvek#14 » ned 16. led 2011, 09:21

Já hlavně nějákou pažbu musím pořídit, protože jsem koupil za pár korun mosina s pažbou KO. Proto řeším jakou. Určitě chci monovat optiku. Bull pup uspořádání je zajímavé malou délkou zbraně při zachování délky hlavně. I kdybych to chtěl dávat do origo stavu a monovat PU optiku nepořídil bych to o moc levněji.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#15 » ned 16. led 2011, 10:00

jen dotaz - kde se da strilet na 300 m?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů