Problém se spouští u Mosin-Nagant

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


Jarynac
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pon 4. bře 2013, 11:18

Zdravím všechny Mosinkáře a ptám se...Koupil jsem dlouhou 1939r.v. nestřílenou uloženku a při prvních střelbách nastal tento problém: Většina ran v pohodě, táhnu spoušť dozadu, nezadrhává, rána! ALE zhruba každý pátý výstřel probíhá tak, že se spouště jen sotva dotknu a závěr povolí a výjde rána! Čím to je, jak závadu odstranit??Děkuji moc...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pon 4. bře 2013, 11:29

Vyndej to ze dřeva a vyzkoušej samotný železo nasucho, uvidíš sám kde je problém.



Jarynac
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » pon 4. bře 2013, 15:27

...myslím, že vyndání ze dřeva nepomůže:/ Nikde, to nedrhne, nikde to nezavazí..Spíš mi připadá, že ten zoubek spouště nezapadne vždy do závěru..vše je relativně hrubě opracované..říkám si přeleštit...?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pon 4. bře 2013, 15:46

O dřevo to dřít nebude ale když železo vyndáš tak uvidíš jak spoušták funguje a kde drhne nebo nedosedá. Je primitivně jednoduchej. Jestli Ti nebude na první pohled jasný kde je chyba tak to radši odnes k puškaři.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#5 » sob 14. čer 2014, 15:06

je to holt mosin... není to mauser, který je všude opracovaný . . .

Já osobně musel vyleštit jemným podvodním smirkem vytahovač nábojnic z komory, protože mi nechtěl přeskočit přes hranu nábojnice při zajíždění do komory....

Takže buďto najdeš závadu a drsnou plochu, což jsou řádově setiny milimetru, přeleštíš, anebo vystřelíš 10.000 ran, přičemž se plochy opotřebují a vyleští samy :D

Spíše ale, jak píše sided - rozeber to a zjisti, kde to drhne..tam to přelešti...

Píšeš, že to nikde nedrhne - to je právě ono - někde to totiž HODNĚ drhne a nějaký díl (třeba ten zoubek, o kterém píšeš) se nevrací do správné polohy...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů