Mosin

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


proun
Příspěvky: 2

Příspěvek#61 » pon 14. čer 2010, 20:37

obracím se zejména na Netrefijeva, případně na další zkušené mosináře, nevíte někdo - případně nemohl byste změřit - rozměry šroubu, kterým je přichycena zespodu k pouzdru závěru pružina spouště? díky



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#62 » pon 14. čer 2010, 21:39

Bohužel ještě neumím v Acadu kotovat průměry a závity :cry:
sroub_pruziny_spouste.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#63 » čtv 17. čer 2010, 05:05

V Autocadu je nejjednodušší při uchycení kóty tstisknout "t" jako text čímž můžeš editovat kótu a napsat "%%c" což je znak průměru a za ní kótu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Mossine
Příspěvky: 7

Příspěvek#64 » čtv 5. srp 2010, 13:55

Zdravím ,měl bych otázku na vlastníky Sniper Mosinky s PE optikou.

Pokud střílíte na 100m na kolik máte nastavenou optiku??? Odhadoval jsem, že to bude někde kolem čísla 8.

Mám značky na 50 a soustřel z úterka byla i pětikoruna 4 z 5 střel, ale na 100m jsem to nestihl nastavit moc jsme se zažrali do střelby a došli náboje :-)

díky



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#65 » pon 9. srp 2010, 19:06

no když se střílí na 100m, tak bývá optika s BDC točítky zvyčajně nastavená na číslo 1 ;) Tedy pokud sis ji na tu stovku vynuloval



glenr
Příspěvky: 2

Příspěvek#66 » čtv 26. srp 2010, 08:54

Tak tu na vás koukám na ty fotky těch terčů a nic proti diskuze je to plodná a spousta informací ale na padesát metrů střílím na redukovaný terč
(ležící střelec) cca 6-7cm rozptyl na 100-150 je to horší ale přičetl jsem to očím (vždy je na co se vymlouvat) a jsem nespokojenej je pravda že střelivo přebíjím a mám pocit že mám dost volšové ruce... jinak o tom ladění je hezká kniha Jurjev, A.A. - Sportovní střelba z pušky a pistole (dá se pujčit v knihovně přes MVS zeptejte se knihovnice nedejte se) tam je napsáno jak ladit Mosina ladil jsem a opravdu se zlepšila střelba a zpětný ráz pušky. Jinak mám mosina 44 a tedˇjsem pořídil dlouhého Mosina a vkládám do něj naděje tak ..... jinak se snažím střílet ze stoje, kleče, lehu z kleče je to asi nej upřímně doporučuji přebíjet to co se dá koupit za rozumné peníze je na prd a to co je drahé jsem nezkoušel :) jen SB a Barnaul a to je pěkná nálož kdyby jste někdo věděl kde sehnat Prvi Partizan 7,62x54 dejte vědět

Uživatelský avatar
Kukri
Příspěvky: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » čtv 26. srp 2010, 22:02

Tak jsem se dneska konečně dostal na střelnici vyzkoušet Mosina, kterého jsem přivezl v pátek ze Zeleného sportu a abych na začátek eliminoval vliv mezičlánku mezi zemí a zbraní, vzal jsem sebou kamaráda, který je dobrý závodní střelec z pušky a s Mosinem se celkem pravidelně umisťuje na předních místech ve vojenské pušce. Po pár zkušebních ranách a nastavení hledí na 3 na 60m při míření "na flek" soustřel 5 - 7 cm kolem 8 - 9 a na 100m při stejném hledí a míření na spodek černého na pistoláku něco podobného. Po zařazení mého mezičlánku mimo pár utržených ram se i mě povedlo se udržet aspoň v černém, zpětný ráz - je to prostě Mosin, ale nic kritického, můj Schmidt-Rubin v ráži 7,5x55Swiss taky není žádnej malorážkovej čajíček. Takže mám z flinty docela radost a teď už doladit chod závěru a spouště na lepší hodnoty a nebude to nejhorší, ale Švýcarská princezna z něj stejně asi nebude. :) Bohužel, nějak nebyl čas fotit, zkoušeli jsme ještě jednoho Mosina ze stejnýho hnízda. ale rok 43, já mám 42 a s podobným výsledkem, snad se postupně k nějakým fotkám dokopu :)
Kukri
Naposledy upravil(a) Kukri dne ned 29. srp 2010, 18:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#68 » pát 27. srp 2010, 08:21

Jakýma patronama jste testovali?

Uživatelský avatar
Kukri
Příspěvky: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#69 » pát 27. srp 2010, 12:00

Ahoj,
klasickej kulomeťák z MA se stříbrnou špičkou po 8,- kačkách, 60ks v krabičce :)



hides
Příspěvky: 7

Příspěvek#70 » pon 6. zář 2010, 16:06

Ahoj.
Mám dotaz pro všechny, co mají nějaké zkušenosti s přebíjením, nebo již dělší dobu přebíjí střelivo Mosin 7.62x54R. Jde mi o typ prachu, popř. jeho navážku, střely kupuju plášťované SB a zápalky jsou všude různých značek. Jaké máte zkušenosti, hlavně kdo si děláte tzv. redukované slaběji laborované střelivo na 50 - 100 m, nebo popř. plně našlapaným? Díky



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#71 » pon 6. zář 2010, 18:31

Já dávám zápalky SB LR a prach ACC 4350,pod 150 gr kulku 52gr a pod 180 gr kulku 48gr prachu.Z mosina 44 perfektní,soustřel na 50m 2cm na 100 5cm.
mosin prach.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hides
Příspěvky: 7

Příspěvek#72 » úte 7. zář 2010, 19:26

Díky za radu.
Vzhledem k tomu, že na 50, 100 m je plnotučné střelivo zbytečné, chci zkusit nějakou laboraci tzv. redukovanou, uvidím, jak půjdou na tu krátkou vzdálenost střely SB 180, a o kolik, dolů. Pistolového a revolverového střeliva jsem za ty roky udělal několik beden, taky jsem experimentoval v mezích od - do, tak to zkusím i u puškového. Stále koketuji s myšlenkou, že na tu vzdálenost je pušková střela zbytečná, jednak je zbytečně těžká a taky zbytečně drahá, pistolová ráže 9 mm a Tokarev 7.62 je lehká, nehledě na průměr, ale revolverová plášťovaná je tak akorát těžká jako redukované střelivo, vyvine potřebný tlak, střela se v kalibr. lisu zkalibruje na požadovanou ráži 7.85 - 7.90 a po osazení do nábojnice se doladí laborace. Jěště se kalibrací prodlouží její vodící část a ta bude i delší než u běžné puškové střely. Pokud jste někdo něco zkoušeli, dejte vědět. Já jsem zadal požadavek na potřebnou kalibrační matrici a až bude hotová, jdu do toho a musí to šlapat.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#73 » úte 7. zář 2010, 19:44

a co použít 8mi gramovou ze samopaláků?



hides
Příspěvky: 7

Příspěvek#74 » úte 7. zář 2010, 19:51

to jsem měl v plánu taky, je lehčí, průměrově stejná, zjistíme cenu a dostupnost



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#75 » úte 7. zář 2010, 20:18

Pokud máš ruského mosina tak je střela 7,92 t.j. .311,pokud jsem ubral prachu tak nezhořel beze zbytku,což mě vadilo.Sypaly se nespálené zrna z nábojnice do komory.
Jinak střela ze samopalu asi půjde použít je také 7,92 a 124gr.
V neděli jsem viděl jednoho střelce z mosina s nebývalé slabou ranou a perfektním soustřelem.Použil samopalovou kulku a prach ze slepáků.
Já bych to asi neriskoval.Jinak jsem četl,že lze použít tuto střelu a 16gr.ACC5.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů