Mosin

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
JaroslavAD
Příspěvky: 72

Příspěvek#256 » sob 2. led 2016, 17:07

Nějakej bor... nalepenej na hylzně.Já kupoval 200ks cipovaného střeliva.Musel jsem to přejít a sem tam lecos otřít,odškrábnout,... Osobně doporučuji po pár ranách vyndat závěr a vytřít filtrem od cigarety.

Uživatelský avatar
JaroslavAD
Příspěvky: 72

Příspěvek#257 » sob 2. led 2016, 17:19

Nevim když to tady čtu co si mám myslet.Koupil jsem karabinu M44 s PU optikou,Sedí na číslech i s ohnutou klikou.Hlaveň jako zrcadlo a na 100m soustřel ve čtverci 8x8cm.To sem narazil na dobrej kus,nebo tu na mosina nadávají lidé u kterých je nepřesnost způsobená rukama? (BEZ URÁŽKY)Jestli to někomu nejde a má to v dobrém stavu,správně nastřelené pak klidně napište do soukromých zpráv.Klidně dorazím a vyzkoušíme co se dá dělat.Je škoda odsuzovat zbraň a nepřiznat si vlastní chyby.Narazil jsem i na horší kusy,ale že by bylo zhoršení přesnosti tak radikální jak někteří píšou že jsou rádi že trefí terč to asi ne. Buď je ta puška už jen kus šrotu nebo šlape.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#258 » sob 2. led 2016, 17:25

JaroslavAD píše:Nevim když to tady čtu co si mám myslet.Koupil jsem karabinu M44 s PU optikou,Sedí na číslech i s ohnutou klikou.Hlaveň jako zrcadlo a na 100m soustřel ve čtverci 8x8cm.To sem narazil na dobrej kus,nebo tu na mosina nadávají lidé u kterých je nepřesnost způsobená rukama? .....



Nezlob se ale tohle nepovažuju za přesnou flintu. To musím dát z Mausera nebo SchmidtRubina přes miřidla a to jsem slepej jak patrona. K31 s 6x optikou střílela pod MOA.

Většina Mosinů co se pohybuje mezi lidma je celkem šrot, má to několik důvodů od mizerné armádní údržby přes skládačky v opravárenských závodech a firmách co je dovezly/vyvezly a v neposlední řadě "kvalita" výroby. Kvalitnější bývají dlouhé a "carské" flinty které jsou minimálně o 30-40 let starší než krátké 44. O odstřelovacích vůbec nemluvím protože těch je na trhu snad víc než měla Krasnaja Armija soldátů. :)

Uživatelský avatar
JaroslavAD
Příspěvky: 72

Příspěvek#259 » pon 4. led 2016, 21:01

Tak jsem se o dlouhých večerech pustil do ,,opravy,, (Čištění) pažby.Pod zbytky směsi laku,vazelíny a pilin jsem objevil na pažbě značky které jsem před nátěrem proškrábnul (zvýraznil) jehlou.Našel jsem tam jakýsi štít s X. Mezi puškařskými značkami jsem nic podobného neviděl.Může to být značka ROA Ruské osvobozenecké armády :?:
zbran (3).jpg
zbran (5).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
JaroslavAD
Příspěvky: 72

Příspěvek#260 » pon 4. led 2016, 21:05

Zaměřovač PU z Novosibirsku
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#261 » sob 23. led 2016, 08:20

Zdarec, můžete mi někdo osvětlit důvod omotání hlavně hadrou pod první sponkou, jak popisuje v návodu pro ladění mosinu Netrefiev??? Nějak to nechápu, plovoucí hlaveň má své pádné důvody, ale proč to pak zase omotávat hadrou a tím zase spojith s pažbou?

Ani google mi nic na tohle téma nenašel.
Prosím o vysvětlení důvody, né doměnkami. Díky.

PS: Mám Mosinku r.v.1932 (hranatý závěr) nestřílenou uloženku s tormentací v německu. Bohužel tomu odpovídala i cena 8 tis.

Uživatelský avatar
JaroslavAD
Příspěvky: 72

Příspěvek#262 » sob 23. led 2016, 18:40

Zrovna u Mosina bych to viděl jako zbytečnost.Pošli do SZ odkaz kde ses to dočetl.Dík



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#263 » sob 23. led 2016, 19:25

Pánové když už si myslíte že znáte ... Existuje taková kniha. Jmenuje se "Sportovní střelba".Napsal ji nějaký A.A.Jurjev a to v době kdy jsem tahal kačera na špagátě. Existuje i v češtíně pokud Vás azbuka trápí ale jsou tam i pěkné obrázky. No a pokud si ji přečtete - minimálně tu pasáž o ladění Mosina, tak mnohé možná? pochopíte....A od Martina "n.." byste se měli učit takže ..

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#264 » sob 23. led 2016, 22:25

Já v žádném případě nerozporuji tuto radu (omotání hadrem), jen nechápu její princip, proto jsem ji chtěl vysvětlit. Na tuto knihu se určitě podívám. Díky za info.

JaroslavSD: návod je v tomto vlákně na 3 stránce dole (Netrefijev), ke stažení v PDF. Opravdu užiečný a věcný.

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#265 » ned 24. led 2016, 00:14

Tak jsem tu knihu našel.... ke stažení na ulozto,cz Má to cca 0,5G a je to str. 35.

A.A.Jurjev-Sportovní střelba z pušky a pistole. (Naše vojsko-svazarm 1966)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#266 » ned 24. led 2016, 10:15

Jo, je tam, heslo je jurjev.zip

Uživatelský avatar
JaroslavAD
Příspěvky: 72

Příspěvek#267 » ned 24. led 2016, 19:05

Dík rád pročtu.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#268 » pon 21. bře 2016, 19:50

Ahoj všem,

postupně zde i jinde procházím vlákna týkající se této zbraně. Něco čtu detailně, něco přebíhám očima (kolikrát hodně obecné diskuze a tu teď nepotřebuju).

Zatím nejsem vlastníkem ZP, což se snad v průběhu Dubna změní - uvidíme, nicméně z 50% dělám ZP právě kvůli Mosinu :-)

Rozkoukávám se už tak měsíc, kde bych posléze Mosina sháněl, ale nějak se mi nedaří najít vhodný zdroj.

Na Hunting bazaru se občas něco objeví, jako např : http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/12 ... uhy-mosin/ , ale jako asi každý bych raději verzi s prodlouženou klikou závěru a dobovou optikou :)))

Jinak v nabídce je uvádí například :

http://www.zbranezlin.cz/index.php?main ... cts_id=660
http://gundrak.cz/Default.aspx?Page=1047

U obou ale nedostupné...tedy dle stránek. Stějne jako u http://www.zbraneliberec.cz/obchod/zbra ... strelovaci

Můžete mi prozradit, kde by se dal v této době (za poslední rok či dva, alespoň co jsem vyčetl se dovoz z Ruska zkomplikoval) slušný kus nezbastlený z pěti jiných zbraní ?

Pokud by to ale mělo znamenat, že najít slušný kus je dílem velké náhody,a měl by viset jen na zdi, tak to asi raději oželím a koupím nějakou levnou kulovnici pro rekreační střelbu :(

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#269 » čtv 24. bře 2016, 13:40

Jirka87: Budu tě muset zklamat. Na dobrý kus jen tak nenarazíš, bude to velká náhoda a hledat budeš klidně 2 roky. Všechny flinty co vidíš na netu s optikou jsou již složeniny v německu.

Jinak tě musím upozornit, že tato zbraň není o tom jak vypadá, ale jak střílí. Cca 50% mosinů střílí velmi špatně. U nás na střelnici mají kluci (včetně mě) 6 mosinek a pravidelně střílíme jen 2. Protože ty ostatní mají rozptyl na 50m cca 30cm a to člověka s takovou flintou opravdu nebaví. Správce má dokonce mosinku sčíslovanou a s origo optikou ještě ze svazarmu (je opravdu nádherná), ale na 50m z 5 ran terč trefí 3x někam po obvodu (optika má nový tmel a zkoušelo se to i bez ní), prostě na houby. Nejlepší soustřel má kolega (cca 5cm), ale jeho mosinka vypadá jak z války, dobitá, dodřená a vývrt úplně vyžraný. Já mám mosina pěkného, soustřel cca 7cm, ale není sčíslován.

Jinak mosina jak již bylo v tomto vlákně psáno, moc nedoporučuji pokud chceš přesnou střelbu na delší vzdálenosti, na to si pořiď jinou flintu. Za 15t si na netu pořídíš mnohem přesnější (marlin). Navíc "zcivilněné" náboje 7,62x54R jsou také každý jiný a kupovat nějakou novovýrobu (terčové) se prodraží, to už rovnou .308W.

Tak to bude asi všechno z mých názorů a zkušeností, snad jsem tě moc neodradil. Přeji hodně štěstí s koupí.

PS:Pokud někdo prodává mosina na bazaru, tak asi moc přesný nebude, to už budeš mít více štěstí v obchodě. Nebo si s bazarníkem domluv odzkoušení na střelnici. GOOD LUCK.

Uživatelský avatar
vatik
Příspěvky: 33

Příspěvek#270 » stř 20. dub 2016, 09:50

Já jsem nedávno koupil Mosina z pozustalosti po myslivci a mohu říct, že je to zachovalý kousek. Akorát mu chybí vytěrák (co je pod hlavní) - neví někdo kde by se dal sehnat zatím jsem ho nenašel. Děkuji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů