necelé číslo zbraně na jejich dílech

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#1 » sob 14. čer 2014, 15:16

Dobrý den.

Je na to v zákoně nějaký předpis, že na dílech zbraně (těch co podléhají registraci) musí být minimální určitý počet posledních číslic čísla zbraně?

Uvedu modelovou situaci:
Puška - na hlavni je číslo 1234, na rámu 1234 a tedy když se na závěr nevejde celé, tak musí být třímístné, nebo může být i dvoumístné? Třeba jen 34.

Chci si totiž koupit malorážku a nerad bych, aby mi na Policii řekli, že mám smůlu, nebo že to musím nechat dočíslovat, atd... když zbraň má číslo 1234 a na závěru u kliky je pouze 34.
Viděl jsem totiž několikrát jen poslední dvě číslice a někdy zase poslední tři . .

Děkuji.



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#2 » sob 14. čer 2014, 15:28

Mám pušku s šestimístným výrobním číslem, ale na závěru mám vyraženy jen poslední 3. Registrace proběhla bez nejmenších problémů.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » sob 14. čer 2014, 15:39

Je úplně běžné že se používá jen poslední dvojčíslí a nebo třeba hlaveň pistole je úplně bez čísla. Hlavně z US produkce.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#4 » sob 14. čer 2014, 15:40

Jojo... s posledními tři z šesti, tomu rozumím, ale jestli ze 4 čísel projdou dvě . . viděl jsem to asi na třech puškách... a nejen na malorážkách...byl to i mauser 98, etc..

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#5 » sob 14. čer 2014, 15:42

Takže i jen poslední dvě.... ok...děkuji...

nerad bych koupil flintu s číslem 1234 a na závěru jen 34 a na policii by mi řekli, ať s tím jdu za zbrojířem, ať to dočísluje, protože "podle zákona musí být minimálně poslední tři čísla"...

Mě zajímalo, jestli na to není nějaký zákon....



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#6 » sob 14. čer 2014, 18:32

Bych se tím vůbec netrápil. Můj Kimber má jedno jediné číslo a to na rámu.
Pak už jen značky naší zkušebny, a z nich je vidět jen ta na hlavni. No problem.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#7 » sob 14. čer 2014, 18:55

Na jedne me "babicce" jsou z pismene a sesti cislic na ramu videt jen pismeno a první dve cislice, zbytek je sotva odhadnutelny podle cisla na hlavni, a to jeste pod dobrym svetlem. Registraci prosla v pohode. Ale ze to projde jednomu neznamena, ze to projde kazdemu, treba jsem mel jen kliku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti