AK47/74, AKS74U a ostatní klony Kalacha

Samonabíjecí pušky


Rob96
Příspěvky: 11

Příspěvek#181 » pát 28. dub 2017, 12:24

Fotky perfektní, zkusím vše udělat podle návodu. Moc děkuji.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#182 » pát 28. dub 2017, 14:50

Takže se bude vracet, když to špatně dopadne.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#183 » pát 28. dub 2017, 20:07

Rob96: Kdybys měl nějaký dotaz stačí napsat. Pak taky ukaž jak to vypadá. Jen si hlavně kup napouštěcí olej.

Bohuliby: Já dal jen návod :) za nic neručím ;)

Akorát mě štve, že jsem ještě neměl čas si z ní zastřílet....



Rob96
Příspěvky: 11

Příspěvek#184 » sob 29. dub 2017, 00:00

Moc děkuji, určitě tady fotky dám. Zkusím to přesně jak uvádíte. Teakový olej jsem dnes kupoval. Když jsem se detailně díval na dřevěné části zbraně, tak je tam dost poměrně hlubokých nerovností. Zkusím to tedy důkladně vybrousit a pak aplikovat olej. Kdybych narazil na problém tak bych se s dovolením ozval. Nemám žádné zkušenosti, takže můj výsledek bude určitě několika násobně horší než Váš, ale chybama se člověk učí. Ze zbraně jsem také ještě nestřílel, kupoval jsem ji v lednu, ale měl jsem obavy s chodu závěru atd, které jsem tady konzultoval. Hned jak budu mít vše hotové tak tady dám fotky, snad to nebude katastrofa :-). Zatím moc děkuji za pomoc !!! :-)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#185 » sob 29. dub 2017, 10:15

Já s pažbou taky žádné zkušenosti nemám :) Před vybroušením je potřeba odmastit a dostat z toho starý olej pomocí acetonu na ten se nesmí zapomenout. Ten chod závěru mám úplně stejný tak to u M70 prostě je, dělala to i druhá co jsem měl v ruce. Prostě to chce za to pořádně zatáhnout a nebát se toho, pokud člověk nekontroluje náboj v komoře. :) Katastrofa to nebude určitě, v nejhorším to jde předělat. :) Jen to broušení je potřeba udělat fakt pořádně do hladka. Taky by se to mělo pravidelně tak každé 3 měsíce přetřít trochu hadrem s olejem, aby se to obnovilo.



Greywolf
Příspěvky: 7

Příspěvek#186 » sob 29. dub 2017, 18:48

Tady spíš taková legrácka k tréninku sborky a rozborky: https://www.youtube.com/watch?v=LrxjYfl05ek
A díky za tipy na renovaci "dřeva".



Rokaro
Příspěvky: 8

Příspěvek#187 » pon 1. kvě 2017, 19:57

Dobry den,zrovna jsem koupil zakonzervovaneho AK 74 bulhara a probijim se hromadou vazeliny:) neznate nekdo nejakej chytak na kompletni odkonezerveni jinak nez rucne (paratka,uchostoury kartacky,WDcko...)???
Napadlo me prolivani horkou vodou z konvice nebo snad ho dat ohrat do trouby (bez dreva)???
Diky za odpoved a tu renovaci dreva taky zkusim...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#188 » pon 1. kvě 2017, 20:14

Trochu nahřát by mělo pomoct. Taky to jde trochu nastříkat olejem a rozředit to, ale bez námahy to úplně nejde :) Na rohy atp. doporučuju tvrdý kartáček na zuby s olejem/jarem :)
Jinak toho Bulhara ti závidím, je to krásná puška. :)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#189 » pon 1. kvě 2017, 20:42

ja sundal drevo a pak stravil par hodin s technickym benzinem a stetkou

Uživatelský avatar
lubos.zama
Příspěvky: 65

Příspěvek#190 » pon 1. kvě 2017, 20:57

Rokaro: Jelikož jsem na první lubrikaci použil Froglube, musel jsem to předtím opucovat lihem do sucha a nahřát fénem, aby se na tom ta Froglube pasta rozpustila a dostala úplně všude. Na ty bílé sračky, co jsou všude v záhybech a závitech stačil kartáček a tech. líh. Pak jsem z toho vysypal 2 zásobníky na střelnici, takže rázy dokonaly co se mi nepovedlo růčo. Teď je mazel čisťoučký a promázlý jak má být :-)



Rokaro
Příspěvky: 8

Příspěvek#191 » pon 1. kvě 2017, 22:21

Dekuji za odpovedi,nafasuju vic benzinu:)

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#192 » úte 2. kvě 2017, 13:55

Rokaro píše:Dobry den,zrovna jsem koupil zakonzervovaneho AK 74 bulhara a probijim se hromadou vazeliny:) neznate nekdo nejakej chytak na kompletni odkonezerveni jinak nez rucne (paratka,uchostoury kartacky,WDcko...)???
Napadlo me prolivani horkou vodou z konvice nebo snad ho dat ohrat do trouby (bez dreva)???
Diky za odpoved a tu renovaci dreva taky zkusim...

Odmašťovač na brzdy a vyfoukat vzduchem.



Rokaro
Příspěvky: 8

Příspěvek#193 » čtv 4. kvě 2017, 20:55

Tak kalach vycisten cisticem na brzdy a slo to pekne ,,diky,, jen cerna povrchovka byla jak mapa sveta ale WDcko to vyresilo... ale co pomohlo na nanosy cerveny vazeliny v nepristupnych mistech nejlip tak horkovzdusna pistoleteplota cca 200 stupnu a curalo to i z mist kde bych to necekal :)



Návštěvník

Příspěvek#194 » pon 8. kvě 2017, 13:27

Zdravím,
Vlastní někdo Zastavu M21? Jaké máte zkušenosti, reference a co trigger slap?



Návštěvník

Příspěvek#195 » pát 12. kvě 2017, 17:06

Zdravím,
Vlastníte někdo Zastavu M70? Máte ji nějak "vytuněnou"? Zjistil jsem, že Zastavy nejsou kompatibilní snad s žádným příslušenstvím na AK :-/. Jediné, co jsem našel je duralové předpažbí UTG a pažby od FABu.
Např. MAGPUL se na Zastavu nenarve :-/. Kromě jednoho druhu pažby, která u nás není k senání.
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti, případně tipy na doplňky?
Podělte se o své postřehy a klidně i fotky ;-).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host