AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#751 » pon 18. čer 2018, 10:06

Přesně tak to vidím.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#752 » ned 24. čer 2018, 16:17

Heisenberg píše:Nakonec to o chlup vyhrála 14.5" hlaveň (konkrétně Daniel Defense DDM4 V7SLW) před 11.5" hlavní (DDM4 V7S).

Gratuluju k výběru a přeju mnoho spokojených výstřelů :lol: Mne podobná volba čeká nejspíš v horizontu několika málo měsíců, až si vnitřně obhájím cenovku, a už teď vím, že pokud je nedostanu obě do pazourů, tak se asi nerozhodnu...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#753 » pon 25. čer 2018, 13:22

Máte někdo ke srovnání info o AR NEA vs. Daniel Defense, prosím?



Sly
Příspěvky: 109

Příspěvek#754 » pon 25. čer 2018, 15:29

Opravdu chceš srovnávat NEA vs DD? V Pha prodej-zbrani mají na stěně obě vedle sebe, zkus a potom pochopíš moji otázku.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#755 » pon 25. čer 2018, 18:07

Indian píše:Máte někdo ke srovnání info o AR NEA vs. Daniel Defense, prosím?

DD je level jinde. Zpracovani zbrane je spicka. Jestli muzes, dojet se podivat osobne na zbrane. NEA vypada, ze je lepsi prumer, neni to uplne entry level, dokonce bych rekl, ze mnohem lepsi zpracovani nez SW Sport, ale DD je jinde i co tyce kvality vnitrku. Ale ano, i cena tomu odpovida.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#756 » pon 25. čer 2018, 19:06

Měl jsem v ruce obě "nasucho". Takže mně zajímají í zkušenosti že střelby, údržby, mlsností na střelivo atd. NEA si půjčím hodně brzy. Ale DD nevím kde mají na střelnici (Brno, Olomouc apod.). Jo a cena - dvě NEA za cenu 1 DD. Ale s tím bych asi mohl žít...
A taky bych rád něčí zkušenosti s vhodnou délkou laufu DD. 14 nebo 18 palců? Na větší dálku (200 - 300 m)?
Víc se mi líbí právě DD. A chci si zdůvodnit vnitřně tu cenu :)



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#757 » pon 25. čer 2018, 19:42

:) jo najit tu vnitrni rovnovahu. Na 300m bych klidne vzal tech 14"(14,5"). Stejne budes vetsinou strilet na kratsi vzdalenost, pac jako sniperku to nepises a pak se par g dole bude hodit. Na 300m to bude chtit uz ale lepsi optiku. Viz moje prispevky zpet.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#758 » pon 25. čer 2018, 21:08

Na 200–300m má údajně stačit i MK18, i když přesnost už asi nebude tak slavná :D



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#759 » pon 25. čer 2018, 21:39

@Indian mám DD MK4 16". Zkoušel jsem zatím jen na 100 metrů s optikou, ale nebyla ještě zaběhaná spoušť, takže to mrvily střelecké chyby typu trdlování na breaku, ale když soustřel vyšel, tak to bude na cca pětikačku se sypanýma s&b. Na 50m to šlo přes mechaniky na cca dvoukorunu. Pokud jde o cenu... no je to předražený jako veškerý dovoz ze států:) Možná ještě popřemýšlej o BCM... Kdyby si chtěl DD testovat, tak pošli SZ



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#760 » úte 26. čer 2018, 10:35

na 300 m sa da bez problemov trafit aj s kovovymi mieridlami na vz 58. .223 s takmer plochou drahou do 300 m? Uplne v pohode bez puskohladu. Kolimator ale aj mieridla musia stacit. Bavime sa o ucinnom trafeni terca, nie o strielani "na zaslepku".



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#761 » úte 26. čer 2018, 11:47

Díky všem za informace. :-) Vyzkouším co půjde. Teď ještě musím dát do kupy love.



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#762 » úte 26. čer 2018, 22:22

DD je iný level oproti nea, aj cenový:-) Ale zase všetky čo som predal šľapú bez problému. to u nea som zažil kadečo, ale v konečnom dôsledku šľapali aj tie.

DD sú ľahké pušky, osobne mi sedí arko v 14,5", ale u DD je to asi naj so 16". Pocitovo je ako 14,5 od iných výrobcov:-)))))))))



kokosak
Příspěvky: 26

Příspěvek#763 » pát 13. črc 2018, 13:16

Rád bych přispěl mojí malou zkušeností. Při výběru mojí první AR15 jsem si chtěl dát záležet a vydržet klidně rok a co nejvíce jich osahat...
dopadlo to tak že jsem šáhnul párkrát a musel jsem jí mít hned :shock: . . Ano u mě vyhrála z velké části cena aby zbylo na střelivo a kolimátor a vybral jsem SW mp 15 sport II .. a zatím nelituji . Vystřeleno 800 ran ( SB 500 sypanejch a GGG 300 ks ) 0 závad . ( Moje předchzí
střelecká zkušenost: Stag arms, ADC, VAR, Bren S1, I když mi kamarád půjčí CZ Bren a já přejdu zase na svou vůbec nemám pocit, že by má puška byla horší. Naopak ta má mi přijde taková hodnější :) .. Možná mi prostě sedí víc klasický koncept AR. Nebo to dělá ten píst? Pokud by někdo měl zájem nemám problém nejlépe Vysočina a okolí nechat zastřílet. Vlastně úplně ze začátku jsem si byl jistý, že půjdu pro Vosátku
nebo nějakou hight end plynovku třeba DD, ale doma ne a ne uhádat těch 50 tis. Potom mi někdo poradil ať nechám peníze na krmení a hlavně střílet a střílet.. .....
Jinak pár postřehů po používání

-Nemá cenu se rozepisovat o kladech a záporech tohoto konceptu protože ty s sebou nese každá puška typu AR15
Takže pouze ty negativní
-Nějaká ta vůle mezi uperem a lowerem (nebývala téměř žádná)
-V některých místech vymačkání na natahovací páce (nemá vliv na funkci)
-odřený lak na odražeči nábojnic

Přeju šťastnou ruku při výběru

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#764 » ned 22. črc 2018, 16:26

Zkušenost :
DPMS Oracle 223 rem, nová, vystřeleno 100 nábojů sellier-bellot Fmj 36 gr myslím, nula závad. Na mechanická mířidla na 50 m, střelec mírně pokročilý, střelba s jednoduchou oporou, soustřel na velikost dlaně (=terč 50/20 zásahy v kruhu 8).
Závěr: spokojenost veliká za ty prachy

Nedostatek (pro kompletní zkušenost): Hlaveň má od hrany stolu nepatrně odřenou povrchovou úpravu (je mi to lhostejné)



kokosak
Příspěvky: 26

Příspěvek#765 » úte 24. črc 2018, 11:28

Na DPMS koukám, za ty peníze vypadá super a kdyby byla v době kdy já pořizoval určitě by byla jedna s kandidátů ;)
mám novou zkušenost s Rugerem 556 a Norincem .. Ruger asi třída mého SWmp15. ale číňana, kterého bych nekoupil už z principu měl nastříleno údajně okolo 5 tis a šlape :shock: ... Ano vypadal hrozně hnusně a ty fleky ošoupaný ! ale funguje :lol:

Ono je potom úsměvné pročítat fora (hlavně ty americký ) a člověk se nestíhá divit jak se kolikrát sypou více pušky té vyžší cenové
Ano většinou jsou to položky v řádů pár stovek např: buffer, zápalník, prasklej závorník nebo ulomené kladivo spoušťáku ( viz Par nebo ADC)
Ale stejně to zamrzí.. Jinak se nechci dotknout majitelů ADC a Par-ek, Jsou to podle mě výborné pušky a na pohled určitě solidněji vyrobené než můj SmithWesson, ale neměnil bych :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: pufik007, Skipy a 14 hostů