PERUN 15

Samonabíjecí pušky


xHonza
Příspěvky: 35

Příspěvek#106 » čtv 10. říj 2019, 23:38

Netusi nahodou nekdo odkud berou zavery? Aby to nebyl ty trhajici se sr...y od LUVO.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#107 » pát 11. říj 2019, 08:18

A co vnitrek BC a gas key,jsou vychromovane?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2418

Příspěvek#108 » pát 11. říj 2019, 08:24

Nitridované (Arcor). Stačí se kouknout na rozhovor s výrobce, viz video



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#109 » sob 18. led 2020, 00:47

Netusite nekdo jakou delku gas systemu ma jejich verze 300blk?Ma to pistol nebo carbine?



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#110 » stř 22. led 2020, 07:33

Jak si Perun 15 na papíře (materiály, zpracování) stojí třeba oproti Daniel Defense? Předpokládám, že na střelnici je zatím nikdo nesrovnával a tisíce ran skrz Perun taky pořád nikdo nemá?



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#111 » stř 22. led 2020, 08:39

Myslíš, že je rozumný a že k něčemu užitečnýmu povede srovnání pušek za 20.000 a za skoro víc, než 3x tolik? Peruna můžeme srovnávat s podobnými zbraněmi, něco jako Mossberg, nějaký SW, Norinco nebo DPMS, ale s DD to asi nemá cenu...podobně jako s BCM apod.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#112 » stř 22. led 2020, 10:36

@Tomak: Proč by to nebylo rozumné?

DD je i v USA považována za předraženou. Když k tomu přidám ještě dražší cenu práce v USA a výpalné za dovoz do Evropy, 50-60 za pušku nemusí být adekvátní cena. Ale klidně může být a výsledkem bude, že DD je prostě 3x lépe slícovaná a má 3x lepší materiály a zpracování, nebo třeba střílí 3x přesněji ;)

Podle papíru by třeba materiál na upper a lower by měl být stejný. Hlaveň a další části už ale srovnat nedokážu, na to jsou tu mnohem větší borci. Proto mi ten dotaz nepřijde úplně nesmyslný. Který kousek je lepší v poměru cena/výkon?



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#113 » stř 22. led 2020, 17:56

Ono to úplně porovnat nejde pokud neznáš přesný výrobní postup zbraně. Např. BCM kontroluje všechny hlavní díly na skrytou vadu materiálu (něco to stojí) a materiálové přesně odpovídá milspec, což zase znamená, že např. nesmí být na krev lower a upper aby se daly snadno oddělit pro čištění v polních podmínkách atd.
Ono svým způsobem i takové JP je horší investice pokud vezmu v úvahu cenu v USA a v ČR, vždy záleží co chceš a na co.
To už si můžeš klást otázku jestli má lepší poměr cena výkon plynová Varka a dle mě můžeš dojít jak k odpovědi že ano tak i že ne... např. na IPSC Perun nikdy nebude mít navrh v současné konfiguraci nad Vosatkou, ten samý sportovní speciál ale nemusí být nejlepší volba na taktiku... (neberu v potaz varku s pístem ). Ptáš se zda je DD, za mě spíše BCM, třikrát lepší, poloz si třebas otázku zda bys chtěl kratase na home defence, nebo jen na střelnici, pokud bych chtěl řešit home defence s dlouhou za mě dám určitě přednost něčemu co je primárně konstruování do války a tady přeci jen DD, BCM vítězí...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#114 » stř 22. led 2020, 18:41

Tak v celých USA je jen pár kováren,které dodávají výkovky loweru a upperu všem ostatním firmám,které s těmito polotovary pracují a dále už si je sami za sebe opracují. Seznam kováren podle značek(značky jsou na upperu,třeba ta klíčová dírka atd.) kolují někde na amerických forech.
Všechno je to vesměs z jednoho materiálu,jen záleží na tom,jak to pak zbrojovka opracuje na CNC. Něco jiného jsou ocelové díly a jejich tepelná úprava,ale především lauf,to je celá alfa omega AR 15 a jen ten ovlivňuje výsledek na terči.Celá puška může být nejlacinější shit,ale pokud má dobrý a kvalitní lauf,nastřílí úplně stejně jako ta za 60tis,byť se opotřebí dřív



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#115 » čtv 23. led 2020, 05:53

Stale sme sa od nejakeho majitela nedozvedeli aku ma funkcnost/poruchovost Perun po 2 tisic ranach a aky je nastrel s roznym strelivom na 100 m.

To tu ho fakt nikto nema? A zas 2000 ran je lautr prd (ak niekto povie ze ho ma kratko), pomedzi sviatky som dal 700 ks.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#116 » čtv 23. led 2020, 11:17

kdo ho ma tak ho ma kratce a ne kazdej vystrili 700ran za vikend. Ja nedal ani 2000ran za 6let u pusky...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#117 » čtv 23. led 2020, 12:05

Jj přesně ,na střelnici jsem s AR 15kou vidět tak poslední necelý rok jen já a to vím,že ji všichni ostatní mají taky :lol: Asi drahá munice,drahé komponenty či co



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#118 » čtv 23. led 2020, 17:21

Jen chci upozornit že a Armedu v Praze maji teď 2ks skladem, verze 10.5" M-lok. Minule tam vydržely doslova pár dní.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#119 » čtv 23. led 2020, 21:31

dopr… ale tak snad dat nejake foto, hodnotenie, ukazku nastrelu nie je problem.

Zatial mam pocit akoby to nikto tu ani nemal. Pritom za tu cenu ak to ma dobry lauf by som mozno nad nejakou 3tou uvazoval. Alebo odporucit dakomu kto chce prejst z 7,62x39



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#120 » pát 24. led 2020, 12:45

Tajemný Perun,každý ho známe,ale nikdo ho neviděl :lol: U nás to taky nikdo nemá,resp. neviděl jsem

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Terrani a 16 hostů