Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky


AT.50
Příspěvky: 4

Příspěvek#151 » sob 1. srp 2020, 11:11

V-AR v ráži 5.56 stojí 53.400,- a nová hlaveň 9.000,- i s výměnou. Řekl bych, že to není zanedbatelný parametr při porovnání s Antregem, který má být dle některých jen o chlup lepší.izerS18
Příspěvky: 636

Příspěvek#152 » sob 1. srp 2020, 12:06

Rekl bych, ze urcite nema cenu menit VAR za Antreg, kdyz uz mas VAR, to asi ne. Pri koupi nove, chybu clovek neudela ani v jedne. Rici, ze na 100% ta nebo ona, to bych si jako majitel obou neodvazil. Tak 55% Antreg... takze je supr, ze si da vybrat;-)sokar
Příspěvky: 108

Příspěvek#153 » sob 1. srp 2020, 18:53

Je to častý dotaz co vybrat zda V-AR nebo ARS. Sám jsem měl obě a obě i mám rád. Rozdíly mezi němi jsou patrné když je porovnáte vedle sebe. Takže Pauli - vem Varku a dojeĎ se třeba podívat a porovnat.

AT.50 - Dle některých nezasvědcených......

Je potřeba porovnávat porovnatelné a tak to zde klidně zopakuju :

Základní cena VAR je 53400Kč s jednostranným ovládáním, základním kufrem, jedním zásobníkem, bez čištění, bez sady pružin na stavění odporu spouště, se světlovodnými mířidly v základu, s hlavní bez povrchové úpravy, s doplňky fab defence, předpažbí v ceně volitelné mlok nebo quadrail.
Pokud chceš oboustranné ovládání musíš připlatit 2200Kč. Pak jsi na 55600Kč. Pokud chceš těžkou hlaveň jak u ARS tak si připlatíš 1800Kč a jsi na 57400Kč. Povrchovka je základní elox. Spoušť má základní hladký jazýček. Nosič opatřen DLC, závorník tvrdochrom. Puška nedosahuje takové úrovně MILSPEC kompatibility jako ARS. Nekompatibilní s díly z DD jako závorník atd .Nelze dát folding stock. Úsťovka nekompatibilní s tlumičem. Autoregulační píst. Leštěná buffer tube, pouze černá barva, možnost pro leváka, bez doražeče a dust coveru, nutný nástroj na sundání předpažbí, laserované nebo lakované nápisy na loweru, Systém carbine pro všechny délky hlavně - nevyužití potenciálu

Základní cena ARS je 57000Kč s oboustranným ovládáním, Mlok předpažbím, 2 zásobníky, s čistící sadou, se sadou pružin na stavění odporu spouště, bez mechanických mířidel, s hlavní s nitridem s garantovanou životností 20k ran (aktuálně má testovací kus 35k ran a stále OK.), s doplňky magpul. V základu je těžká hlaveň a příplácí se za lehkou. Povrchovka je trvzený leštěný elox. Spoušť má 5ti osé vroubkování. Nosič i závorník je nitridován. Puška je MILSPEC kompatibilní až na předpažbí a nosič. Kompatibilní s díly z DD jako závorník atd. Lze dát folding stock. Úsťovka kompatibilní s tlumičem, 3 polohový píst včetně režimu S - opakovačka. Leštěná buffer tube, v zákadu 4 barevné varianty, nemožnost pro leváka, tvarovaný nosič pro střelbu s námrazou na nosiči, doračeč a dust cover, beznástrojová rozborka, gravírované nápisy na loweru, objektivně kvalitnější zpracování. Systém carbine do 14,5", pak MID.

Dalo by se pokračovat dál, ale nemá to význam. Stejně tak jako porovnávat pušky dle ceny. ARS se ani nesnaží být levnější než VAR a ani nebude. Důvody a zběžný výčet proč viz výše. Kalkulovat s výměnou hlavně klidně můžete, ale u ARS při střelbě full auto bez extra čištění, barnauly, sem tam kryo komora, sem tam simulace deštný prales a zase sibiř prostě 30k ran není třeba nic řešit. Na povrchové úpravy mají specializované středisko a několik patentů. Hlaveň ani nožem nedoškrábeš - lze vyzkoušet.

Co se mi třeba na VAR líbí víc je taková blbina jako závlačka na BCG. Varka to má vysoustružené a pojištěné gumovým těsněním. ARS tam má základní MILSPEC závlačku. A co je tedy dobře nebo lepší ? Mě se víc líbí závlačka od Varky. Jenže když ji ztratíš nebo se zlomí na druhým konci světa, závlačka z DDčka tam nepude. Takže skončíš na součástce za 20 korun. VAR je sportovní kulovnice s absencí MILSPEC prvků a nemožností dodávek do armád a OS. ARS je puška do války vycházející z FULL AUTO verze upravená pro civilní trh.

Všem kdo odemě mají Varky nebo se známe a Varky mají a ptají se mě zda mají Varku prodat a koupit ARS říkám že ne. Varka je velmi dobrá zbraň a na našem trhu převyšuje v podstatě téměř vše dostupné. Všem kteří ale mají volné finance, nebo vybírají co koupit doporučím ARS protože ta puška je prostě zcela objektivně již někde jinde.

Ohledně sportovního pístu jež někteří zákazníci přednostně mohli zakoupit již lze říct to, že tento prvek na zbrani byl již patentován a puška tak má tuším 7 patentů. Chystám podklady a data, ale třeba 16,5 nebo 18" s MID systémem + lineár + sportovní píst překoná v pohodě i sportovní plynovky.askael
Příspěvky: 11

Příspěvek#154 » sob 1. srp 2020, 21:37

Tak bych měl ještě dva všetečný dotazy:

1) Jak je na tom Antreg s projektovanejma vůlema, trochu s ebojim u strojírenský "dokonalé" pušky aby počítala s dostatečnýma vůlema pro "polní provoz"

2) jaké má ráda zásobníky? Chtěl bych jí krmit plecháčema od BCM a případně plasťákama od Lanceru..(prostě nevěřim plastovejm vývodkám)..ale nechám si poradit co je pro tuhle pušku nejlpší volba..antonspelec
Příspěvky: 746

Příspěvek#155 » sob 1. srp 2020, 21:54

sokar píše:Ohledně sportovního pístu jež někteří zákazníci přednostně mohli zakoupit již lze říct to, že tento prvek na zbrani byl již patentován a puška tak má tuším 7 patentů. Chystám podklady a data, ale třeba 16,5 nebo 18" s MID systémem + lineár + sportovní píst překoná v pohodě i sportovní plynovky.

Odvazne tvrzeni a jsem zvedav, zda to tak skutecne bude. Nicmene v jedne veci nejspise sportovni plynovku neprekona-v hmotnosti. A ta je treba pro me osobne dost dulezita, kor u zbrane s dlouhou hlavni, kdy se da cekat vaha na predku. Samozrejme to se to da resit nejakou ultralight hlavni, karbonovym predpazbim nebo titanovym kompenzatorem, ale vzhleden k povaze zbrane touhle cestou Antreg nejspis nepujde.

Jinak diky za pekne porovnani s V-ARkou 8-)Střelec
Příspěvky: 705

Příspěvek#156 » ned 2. srp 2020, 09:50

Proč pořád porovnáváte "plynovku" X "pístovku" (úvozovky, protože pístovky jsou vlastně oboje). Buď chci jedno nebo druhé a to podle toho, co s tím zamýšlím. XY stránek se tu pořád snažíte porovnat neporovnatelné. Připomíná mi to nekonečné debaty, vedené od začátků internetu, zda je lepší ráže 5.56 X 7,62...izerS18
Příspěvky: 636

Příspěvek#157 » ned 2. srp 2020, 10:33

askael píše:Tak bych měl ještě dva všetečný dotazy:

1) Jak je na tom Antreg s projektovanejma vůlema, trochu s ebojim u strojírenský "dokonalé" pušky aby počítala s dostatečnýma vůlema pro "polní provoz"

2) jaké má ráda zásobníky? Chtěl bych jí krmit plecháčema od BCM a případně plasťákama od Lanceru..(prostě nevěřim plastovejm vývodkám)..ale nechám si poradit co je pro tuhle pušku nejlpší volba..

Ahoj. Uz asi rok pouzivam Lancer https://eshop.bestpatron.eu/pruhledny-z ... rve-smoke/ ve VAR a od zacatku v Antregu a slapou v pohode. Mam je prave kvuli tomu, ze nemaj plastove vyvodkysokar
Příspěvky: 108

Příspěvek#158 » ned 2. srp 2020, 11:31

Askael : 1: Puška má vůle bych řekl přiměřené tomu co má zvládat, čili mráz, déšť, bláto, písek, střelbu pod vodou atd. Minimální vůle nejsou právě žádoucí asi u žádné pušky. Při testech v kryokomoře a následném vytažení do 100% vlhkosti se celá puška obalila námrazou, ale díky tvarovanému a patentovanému tvaru BCG se tato námraza stáhla do projektovaných míst a puška cyklovala.Jiné ne. Samozřejmě ty vůle nejsou ala nějaké pušky za 30k atd kde bys potřeboval spacery do loweru apod.

2:Puška je primárně dodávána s magpuly, testována i se standardníma pecháčema. Jeden zákazník mi hlásil, že průhledný lancer mu tam zlobil s plným magem mu drhl BCG o ten první náboj. Když dal 29 tak prý OK. Nikdo jiný nehlásil problémy ani s amendy, nebo hexmagy.

Antonspelec : Tak určitě Antreg nemá ambice být sportovní speciál s bočním natahováním, heat shield, radiátory okolo hlavně,titan na ústí, odlehčené BCG i předpažbí apod. Od toho ty sportovní speciály jsou. Smyslem vývoje sportovního pístu byl požadavek několika IPSC střelců zda by nešlo něco vymyslet. Tak se zkoušelo až se na něco přišlo. Primárně je ARS vojenská zbraň, ale kouzlo tkví v tom, že vyměníš jeden malej díl a puška změní chování. Ona je už tak klidnější než plynovky z krabice, ale touto změnou se dosáhne úplně jiného levelu. Antreg to v týdnu dá na web včetně měření , grafů apod. Jak říkám, je to již patentované. Ten sportovní píst je jen volba, třeba pro děti nebo manželku když chceš nechat picnout, nebo když chceš odstřílet závod a nepožaduješ spolehlivost v mínus 30, v blátě a obecně ztížených podmínkách. Prostě střelci chtěli mít jednu pušku se dvěma projevy chování bez nutnosti měnit gasblock a něco štelovat. Simply vyměnit jeden díl za pár sekund a jedeme. Jinak souhlas jak píšeš, toto byl jediný řekněme ústupek, na který jsme Antreg ukecali. Primární je spolehlivost a dodávky pušek do OS do světa. Sportovní speciál určitě nikdy nepostaví.Machead
Příspěvky: 567

Příspěvek#159 » ned 2. srp 2020, 12:47

No, reklamu im robis poriadne :roll:morho
Příspěvky: 278

Příspěvek#160 » ned 2. srp 2020, 14:58

LW vs LW PRO se liší ještě nějak jinak, než že PRO nemá celou horní lištu? V katalogu je 4M LW PRO těžší než LW, 6M LW PRO je lehčí než LW... :roll:

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 449

Příspěvek#161 » ned 2. srp 2020, 15:16

taky jsem si všiml... a také, že 4M LW PRO má v katalogu na obrázku MID (to by byla zajímavá varianta)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1193

Příspěvek#162 » ned 2. srp 2020, 15:19

Začíná to tu smrdet komercí..izerS18
Příspěvky: 636

Příspěvek#163 » ned 2. srp 2020, 16:09

Dodal bych, ze je porad treba myslet na to, ze Antreg dodava zakladni shit Magpul pazbu a hrozne se kejva a trha mi to vousy. Tohle je hrozne + nemohu sehnat Milspec Magpul cernou na vymenu. Takze k cene zbrane si pridejte cenu nove pazby;-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2177

Příspěvek#164 » ned 2. srp 2020, 17:02

Vy z těch ar-15 děláte co nemohou být. Jsou to útočné pušky (pár pohyblivých želez a na tom trochu plastu.). Není to sixtinska kaple (mimořádně povedené výtvarné dílo )sokar
Příspěvky: 108

Příspěvek#165 » ned 2. srp 2020, 17:28

Audis - s tou kaplí si to zabil :lol: :lol:
McFly - :oops: brzdím, nechci další ban. :(

Pažba je opravdu strašná - Prostě origo základní magpul. Do doby než budou vlastní pažby, bude brzy nahrazeno CTRkem. Tam už se negiglá nic.

Morho - v jakým katalogu ? PRO je označení pro předpažbí s Mlokem s částečně chybějícím horním railem.
Mac.42 - Carbine systém je pro pušky do 14,5". 16,5" a 18" má MID. - asi někde nějaká chybka. Některé kombinace jsou vyloženě nesmyslné a neprodejné. Pro případné dedtailní info dyžtak raději SZ - fakt nechci banán zase.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti

cron