AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


antonspelec
Příspěvky: 1198

Příspěvek#841 » sob 24. lis 2018, 12:57

mam to druhe-mel jsem to u kazdeho koupeneho pmagu, ale nepouzivam - zasobniky mam napaskovane v trezoru a kdyz jdu strilet, tak si je nahazim do futralu k pusce, ve kterem mam cisto a ani je nikde na strelnici nevalim, takze nic takoveho ani nepotrebuju...mozna, az se konecne dokopu k nejakemu tomu kurzu takticke strelby a jeho soucasti budou nejake skopiciny...ale jinak nevidim duvod zatim



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#842 » sob 24. lis 2018, 13:47

Jenže on ten dust cover u pmag není jen pro zabránění vniknutí bordelu, ale především chrání vyústění napáskovaných zásobníků. Plastové zásobníky se prostě časem unaví a vyústění praská. Dust cover lehce stlačí náboje (i když je zásobník plný), aby netlačily na vyústění, takže v tomto stavu mohou být bez zkrácení životnosti zásobníku.

Životnost pružiny bych neřešil, je prokázáno testy, že roky skladování napáskovaných zásobníků nemají vliv na funkci pružiny, ale to vyústění je docela podstatné, stačí drobná odchylka a zásobník přestane správně podávat.

Při ceně zásobníků bych zkrácení životnosti zas tak neřešil, jenže tady jde i o spolehlivost...



antonspelec
Příspěvky: 1198

Příspěvek#843 » sob 24. lis 2018, 14:06

aha, vida, to jsem netusil...nicmene to se mne taky netyka, protoze pouzivam prevazne lancery a ty jsou sice z platu, ale vyusteni maji z plechu

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1552

Příspěvek#844 » sob 24. lis 2018, 16:46

Jo přesně to co píše mobil-man jsem už někde četl a tak bych chtěl vědět, který z těch dvou typů Dust Coveru koupit.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#845 » sob 24. lis 2018, 22:32

Tie druhe. Budu ale fungovat len s Magpulmi. Inak s gen 3 su standardne dodavane, gen 2 ich este nemala

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3029

Příspěvek#846 » pát 14. pro 2018, 23:58

dotaz: která ručka je lepší pro malou ruku (má menší obvod, buď tu nebo druhou, obě mám za stejnou cenu)?
- IMI M4 např. zde https://nadostrel.cz/cz-detail-8694-pis ... cerna.html
- IMI CG1 např. zde http://www.zelenysport.cz/imi-defense/v ... cka-m16-m4



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#847 » sob 15. pro 2018, 01:08

nebylo by lepší se rozhodnout podle toho, jak/co/postoj chceš střílet? Vysunutá pažba a sportovní postoj - ostřejší sklon ručky VS. např. CQB a (skoro?) zasunutá pažba - ručka s menším sklonem... Podle mě pro jakoukoliv odchylku od normálu bude asi vždy lepší ručka bez vybrání na prsty (tak jak sis vybral ty) - dává ti to lepší šanci, že bude sedět...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3029

Příspěvek#848 » sob 15. pro 2018, 20:34

Druh střílení zasunutá (=krátká) pažba. Tak kterou?



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#849 » pon 24. pro 2018, 11:03

to byla obecná rada, asi pohledej na netu nějaký obrázky, kde ten úhel bude vidět. Ale myslím, že to bude spíš CG1. Ta druhá vypadá spíš jak klasická GI bez výstupku na prst... Ikdyž za tu cenu bych vzal obě ;)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 495

Příspěvek#850 » pon 24. pro 2018, 11:48

Od ZS mi prisla pazbicka co je na prvnim linku, prijemny pogumovany povrch
Na pusce ji vyzkousim az po svatcich



izerS18
Příspěvky: 1259

Příspěvek#851 » stř 26. pro 2018, 17:27

Ahoj
Akce na Brownells a výsledek
Obrázek
Vyzkoušeny také 55 gr od Fiocchi na 50m. Jedna rána z 10 ulítla, ale to jsou moje ruce. Jinak Fiocchi smrdí jinak než SB :lol: Na hradlech změřím na jaře venku.
Obrázek
Jinak vše nej do Nového roka, přeje rodina VARova ;)
Obrázek
Jo a ten 3x zvětšovák je od Sightmarku a funguje perfektně.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#852 » stř 26. pro 2018, 17:33

Zdar kolegové, mohl by mi někdo prosím změřit šířku vašeho lower(u) v místě pojistky? Koupil jsem si oboustrannou pojistku od Trinity Force a ta krom toho, že oproti popisu na webu není oboustranná = nejde otočit tak, aby se namontovala tou delší páčkou na pravou stranu :cry: (jsem levák), tak je i širší než můj lower o cca 2 mm. Lower má 22,2mm a pojistka 24 mmm. Takže bych musel z obou stran pod páčku cca 1 mm podkládat, aby "neplavala" ....

TF_pojistka.jpg


P.S. pušku mám Luvo Black Lion
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#853 » stř 26. pro 2018, 18:31

Ahoj,já mám cca 22mm a puška je US výroba.....Tak to bude as problém se ta pojistka...

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1149

Příspěvek#854 » čtv 27. pro 2018, 18:20

Oboustranná pojistka neznamená, že jde otočit, ale že má páčky na "obou" stranách. Ta vůle je v pořádku, vymezí ji kolík na pružině.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#855 » čtv 27. pro 2018, 20:46

Pojistku doporučuji tuto https://www.brownells.cz/AR-15-AMBIDEXT ... -100005841

Páčky se dají namontovat tak jak potřebuješ a navíc se dají dokoupit různě tvarované, delší, kratší nebo low profile páčky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů