CSA VZ58 - kterou vybrat / zkusenosti s konkretni variantou

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#16 » úte 2. říj 2018, 08:21

Asghaad no tak si tu CSA Vz.58 kup, myslím že budeš spokojen. Jak jsem psal, já osobně bych šel do klasiky v 7,62x39 ale i ta .223 bude mít něco do sebe. Mě by ale vadilo že jsem odkázán jen na jejich atyp zásobníky. Pokud jsem koukal dobře tak CSA dělá montáž na tu boční lištu co má deflektor nábojnic takže teoreticky tam můžeš dát i delší optiku. Stojí teda 2500,- Z vlastní zkušenosti vím že to plastové předpažbí od FABu co má ten Tactical není nic moc. Povedlo se mi ho rozpálit při jednom kurzu tak že byl cítit tavící se plast a vidět kouř :-D



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#17 » úte 2. říj 2018, 09:39

steve_michalik píše:Kup si co chceš, to je to tvoje svaté právo.

Ale stavět naší 58 nad všechny AK/AR je sice velmi lichotivé, ale je to prostě nesmysl. Ty kvéry toho zažili mnohem víc a dále se vyvíjejí. Proč si nedávno naši speciálové z 601. koupili DDcka, když jinam do armády dodává Brod své 805?



/facepalm ...

protoze hosi nepouzivali VZ ka ale Bushmastery ... primo v Armadnich novinach je to zduvodnene ... :
"je požadována útočná puška s přímou návazností na zavedené typy útočných pušek typu AR-15 - M4A3, M4 Commando z důvodu zavedených výcvikových postupů, zavedeného příslušenství zbraní, zavedenému systému údržby a čištění, výstroje a logistického zabezpečení," ...

jestlize celou svoji karieru cvici na AR kach tak nebudou specialy nutit do neceho co nechcou. Krome toho jsem byl v domeni ze specialove maji volnou ruku ve vyzbroji - to ze je zbran naskladnena ve zbrojnici by nemelo znamenat ze vsichni ji budou pouzivat. Stejne hosi drive nebo pozdeji prejdou na Bren 2ky az je bezni platfusaci pekne otestujou a vychytaji se posledni musky ktere mozna jeste CZUB nepodchytila.

a jiste DDcka, ne ojebane levne ciny, pokud bych uvazoval o kveru za 50k+ tak Daniel Defense bude jedna z moznosti (pokud bych mel v planu aktivne s ni zavodit tak by to byla nejspis jedina volba ...), ale spis budu preferovat Bullpup (AUG/Tavor/FNS2000 atd) nebo ceskou vyrobu (ale pockam na Bren2 protoze 805 nebo 806 je sakra rozdil ...)

Vz 58 je bez debat lepsi nez jakekoliv AK47 / AKM a minimalne co se tyce spolehlivosti strci do kapsy jakekoliv AR, uz jen z principu sveho mechanismu

ano ARka jsou presnejsi (hlavne diky 5.56x45 naboji), a kopou mene (pazba v ose a opet typ naboje) nez stare ComBlock-acke kvery, ale hanit nasi VZ58cku kdyz hromada Americanu voli radsi Ak47/ AKM tak proc by nekdo nemohl mit radsi Vz58 ktera je strci do kapsy ...

AR je jasna volba na zavodeni, ale tak jako vetsina lidi voli radsi Glocka nez 1911ku nebo nasi Shadow 2ku na skryte noseni tak ja radsi volim kver ktery neni tak presny, ani tak ergonomicky jako AR, ale je spolehlivy, "strili dopredu" jak tu Audis napsal a vyjde me ve vymazlene verzi levnejs nez moje pistole ... jak moje vymazlena P-10ka (vcetne prislusenstvi teda ... xD) tak muj Shadow 2 me staly vic nez ta "CSA Tactical" verze, tak kde je sakra problem, musim donekonecna omilat ze levna nestandartni AR je pro me "NO-GO" a proste nepripada v uvahu ?


tohle vlakno jsem zalozil abych dostal informace k VZ58ce, konkretne o tom jake se to ma s prislusenstvim jako je polymerove predpazbi od FAB, jestli jit do hlinikoveho nebo ne, jestli radsi nekoupit levnejsi kver bez prislusenstvi a postupne ho dohazet sam, nebo to radsi nechat na fabrice atd ...

jedine co z tohole zmatku vyslo je ze mi neustale nekdo tlaci ARka a kdyz uz se nekdo uraci mluvit o VZ tak je to - kup v zakladu a nech ji byt ... jo a kup AR ko ... a duvod? ergonomie - resitelna na VZ prislusenstvim ... - ale nekupuj prislusenstvi a kup ARko ... protoze ergonomie ...
Naposledy upravil(a) Asghaad dne úte 2. říj 2018, 09:45, celkem upraveno 1 x.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#18 » úte 2. říj 2018, 09:43

machinus píše:Asghaad no tak si tu CSA Vz.58 kup, myslím že budeš spokojen. Jak jsem psal, já osobně bych šel do klasiky v 7,62x39 ale i ta .223 bude mít něco do sebe. Mě by ale vadilo že jsem odkázán jen na jejich atyp zásobníky. Pokud jsem koukal dobře tak CSA dělá montáž na tu boční lištu co má deflektor nábojnic takže teoreticky tam můžeš dát i delší optiku. Stojí teda 2500,- Z vlastní zkušenosti vím že to plastové předpažbí od FABu co má ten Tactical není nic moc. Povedlo se mi ho rozpálit při jednom kurzu tak že byl cítit tavící se plast a vidět kouř :-D



jop 7.62 bude asi ta spravna cesta, aspon v necem mam ted jisto ... :)

a nad tim deflektorem jsem uvazoval a radsi se myslim budu patlat s kratsi optikou s fixnim zvetsenim nez blokovat vyhoz necim co tam nema uplne byt :)


fajn, takze spis se divat na priplatek za hlinik, doufam ze bude mozne to tak objednat primo z fabriky, kdyz uz tam hazou plastovy FAB tak snad budou moct dat i tu hlinikovou verzi.

diky, konecne uzitecne info :)


EDIT : PS - na 223 variantu se dela adapter na STANAG zasobniky, takze dostupnost zasobaku na 223 je vetsi nez pro 7.62 :)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#19 » úte 2. říj 2018, 10:12

Já fakt nechápu potřebu věšet na 60 let starou konstrukci raily s hromadou blbin. Sám mám kosu a je to miláček, ale zůstala v původním stavu, kde jí to sedí nejvíc. Navěšením hromady doplňků z toho moderní pušku stejně neuděláš. To je jako z dědovy Škody 440 vyrábět speciál pro závody do vrchu.

Jak Ti radí ostatní - jestli chceš mermomocí Vz58 (což chápu), tak kup za cenu 8-12 klacků kastrovanej Antreg, 858, Novotnýho, Veselýho, Gazelu, ... a střílej. Pokud chceš taktickou hromovou hůl (s lampou, bipodem, dalekohledem a vodováhou), tak hledej jinou mladší kontrukci.

Pokud ses pevně rozhodl pro novovýrobu CSA, tak kup tu. Jen nemůžeš očekávat od ostatních, že budou sdílet Tvoje nadšení a utvrdí Tě v Tvém (už v podstatě jasném) rozhodnutí jít do CSA Sporter TACTICAL.



steve_michalik
Příspěvky: 36

Příspěvek#20 » úte 2. říj 2018, 10:47

58 od CSA nemám, mám klasickou 858. Na rozpadu je nekonečné téma o 58 a na CSA v .223 tam někdo napsal celkem nelichotivé hodnocení.
Jinak prý CSA vyrábí z horšího materiálu než jsou původní díly. Otázka je, kolik pak vydrží hlaveň při střelbě běžným surplusovým střelivem s ocelovou střelou.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#21 » úte 2. říj 2018, 18:47

Se tu docitam veci o SA58 a jak je naprd a jak jen klasiku (ikdyz klasika ma taky svoje kouzlo nepochybne). Napisu proto svuj nazor a zkusenosti ciste ohledne upgradu a tuningu SA58.

Jestli ji koupis uz vytunenou nebo si ji vytunis sam je na tobe. Zalezi jak si tuning predstavujes, je to ciste na tvych preferencich. (Pokud je hotovej produkt, kterej bys vytunil stejne, tak proc nekoupit rovnou.) A to je prvni duvod proc je SA58 vhodna na upgrade - je na ni mraky dilu. Koukni treba jen na sa58.cz. Je to spolehliva zbran, je levna, je i relativne presna (s dobrym strelivem presna dost na svuj ucel - stredni vzdalenosti, neni to sniperka, ale bojova puska). Muzes mit sklopku nebo pevnou pazbu, muzes ji mit i v ose hlavne jako to maji ARka, muzes mit i AR commercial pazby, kterych je fakt hodne. V zadni casti muzes mit rail, na kratsi optiku, tzn. kolimator uplne vpohode, kamarad tam ma Vortex Spitfire, takze se tam vejde i decentni zoom. Tady je jedina (dle me ale nevyznamna) nevyhoda - nikdy nebudes mit jeden rail v kuse nahore, takze to budes mit rozdeleny na dva vicemene kratky raily, takze treba kolimator a zvetsovak neni moc moznost - leda by ti nevadilo mit kolimator dal a zvetsovak na railu bliz oka (ale musel bys to mit v jedny rovine, coz neni nemozny, ale 100% to neni bezny). Dale muzes mit vypousteni zaveru prstem u spouste, oboustranny vypousteni zasobniku u spouste - to jsou vsechno skvely upgrady ergonomie - vse je pri ruce u ukazovacku, prijde mi to i lepsi nez AR15. Zasobniky se na to daj koupit pruhledny, packu natahovani zaveru si muzes dat nalevo, kdyz budes chtit (ale s vypoustenim u prstu to neni dle me treba). Predni quadrail (nebo jen dvou rail) tam jde taky na baterku, grip nebo cokoliv. Slysel jsem, ze FAB polymer je uplne vpohode (mam od nich jiny polymerovy veci a je to fakt hodne tvrdy plast), sam mam vpredu hlinik od Fabu (VFR), ale jsou i jiny hlinky (gunexpert, kinggun). Pistolova rukojet se taky prodava v ruznych tvarech. 7.62 bude dycky kopat vic, ale kdyz budes chtit, daj se sehnat ustovy brzdy. Da se na SAcku zmenit defakto vsechno. Co jsem slysel, tak jsou moznosti i upravy spouste.

Jak vidis moznosti upgradu jsou mraky. Nenech si nakecat ze SA58 neni vhodna na tuning a ze nikdy nebude moderni a dobra. Krom toho dlouhyho railu tam neni problem, moznosti, dilu, vyrobcu atd. jsou mraky. Da se z toho naprosto vpohode udelat moderni zbran 21. stoleti., co ma skoro vse co moderni AR15, posledni verze AK74 a dalsi. Kdyby jsi chtel 5.56,tak ja osobne bych radsi vzal AR15ku nez predelavat SA.

Osobne jsem se vydal cestou nakupu uplne obyc SAcka a postupnyho vyzkumu a rozhodovani co jak chci a kupovani individualnich dilu na upgrade. Sam jsem si tak postavil SAcko primo podle myho vkusu, dokonce i vybrousil pistolrukojet, aby mi dobre sedla. A je to kraska! Naprosto nejlepsi volba v 7.62. Nedovedu si to predstavit o moc lepsi. Jedine snad ten rail, kdyby sel bez toho rozdeleny kvuli vyhozu nabojnic. Cely me to vyslo velmi zhruba pres 30 tusim (bez kolimatoru apod.). Kdybych se mel vratit v case, udelal bych uplne stejnou vec.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#22 » úte 2. říj 2018, 20:22

Bitkar - pokud opravdu chceš lištu v kuse dělá se... Celokryt od gundocthor. Jak moc dobre to je netuším.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



expres
Příspěvky: 612

Příspěvek#23 » úte 2. říj 2018, 20:37

Jestli mohu a omluva jsem jen amater. Neodpovim na tvuj presny koment.

Procetl jsem docela dost clanku a dikuzi na tema 7,62 raze. Na jednu stranu je to nepresny naboj a i SA58 je zastaralejsi konstrukce, ale co se vsude dost pise je jeji vyuziti. Postupem casu se ma prezbrojit z NATO raze a 223 protoze nedostacuje svou ucinosti. (vy co mate radi AR, me prosim nekamenujte). Jen pisi co zamysli NATO. I Rusko si nechalo 7,62 a ma ji k sepecifickym ucelum - aspon takovej koment z clanku.

SA 58 mam v normalni neotunene podobe a jako fanda klasiky, jsem ji tak nakonec nechal. Jestli chces mirenku s tim asi diru do sveta neudelas, laickej odhad s kolegou co na rozdil o de me s tim trefuje na 150m. Na 200m i s nejakou optikou jak se zahreje hlaven nevim nevim..ale ber me s rezervou, jsem amater. Jestli to nechces na mirenku ok, tak pak chapu. Funkcni kver staci.

Zaujalo me na strelnici 308.win FN FAL, presnost byla dost slusna pres otevrena miridla to vedle borec z volne ruky sazel na 50m s rozptilem tak do cca 1-2cm. Jen ta cena streliva. (vim nechces nic jinyho nez vz58), ale na mirenku kdyz ne AR tak tohle neni marny se slusnou razi :twisted:



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#24 » úte 2. říj 2018, 20:48

Jako že s FN FAL přez mechaniky bez opory +- 1MOA?To bych celkem rád viděl na vlastní oči. ;)



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#25 » úte 2. říj 2018, 20:57

no vidis, dik, tak i takova vec je.... vypada to zajimave. Jsem o tom ani nevedel. Jestli se to da normalne rozebrat na cisteni, tak je to dobra vec... a jestli to nema problem s vyhazovanim naboju a tak... Pekny, dik.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#26 » úte 2. říj 2018, 21:43

mikymoto píše:Já fakt nechápu potřebu věšet na 60 let starou konstrukci raily s hromadou blbin. Sám mám kosu a je to miláček, ale zůstala v původním stavu, kde jí to sedí nejvíc. Navěšením hromady doplňků z toho moderní pušku stejně neuděláš. To je jako z dědovy Škody 440 vyrábět speciál pro závody do vrchu.

Jak Ti radí ostatní - jestli chceš mermomocí Vz58 (což chápu), tak kup za cenu 8-12 klacků kastrovanej Antreg, 858, Novotnýho, Veselýho, Gazelu, ... a střílej. Pokud chceš taktickou hromovou hůl (s lampou, bipodem, dalekohledem a vodováhou), tak hledej jinou mladší kontrukci.

Pokud ses pevně rozhodl pro novovýrobu CSA, tak kup tu. Jen nemůžeš očekávat od ostatních, že budou sdílet Tvoje nadšení a utvrdí Tě v Tvém (už v podstatě jasném) rozhodnutí jít do CSA Sporter TACTICAL.



doufam ze si uvedomujes ze AR platforma je de facto stejne stara "zastarala vykopavka z 50-60tych let" ... a to doslova jeikoz prvni AR-15 ktere se ucastnily vyberovych rizeni byly vyrobene 1956 ... to je rok kdy se VZ 58 zacala projektovat ... takze vsemi vychvalovana AR je STARSI konstrukce nez VZ58 ...

steve_michalik píše:58 od CSA nemám, mám klasickou 858. Na rozpadu je nekonečné téma o 58 a na CSA v .223 tam někdo napsal celkem nelichotivé hodnocení.
Jinak prý CSA vyrábí z horšího materiálu než jsou původní díly. Otázka je, kolik pak vydrží hlaveň při střelbě běžným surplusovým střelivem s ocelovou střelou.


jelikoz hlavne CSA jsou novovyroba od nemeckeho Lothar Walther tak nevim kde lidi prisli na takovou pitomost jako ze je z "mene kvalitnich materialu" ... a zbytek je kalena ocel, narozdil od kovaneho hliniku (slusna AR) nebo dokonce liteho (Norinco ...)


bitkar píše:...


takhle nejak prave uvazuju - vsechny nedostatky VZka se behem let podarilo vyresit prave doplnky - at uz jde o raily nebo vypousteni zaveru takze me opravdu prekvapilo jak moc AR kari tu nasi ceskou pusku hani kde muzou a vyzdvihujou nad ni i absolutne odflakle a ojebane ARka z ciny ...

jinak prave do budoucna uvazuju o Vortex Spitfire3X Prism na zadni liste z bocni montaze a na nej nahodit muj Holosun 507C :) jestlize na Vzku podle toho co rikas sedi, tak jen dobre, aspon nemusim menit plany :)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#27 » úte 2. říj 2018, 21:45

bitkar píše:no vidis, dik, tak i takova vec je.... vypada to zajimave. Jsem o tom ani nevedel. Jestli se to da normalne rozebrat na cisteni, tak je to dobra vec... a jestli to nema problem s vyhazovanim naboju a tak... Pekny, dik.


podle toho jak to vypada tak dost blbe ... delat zakladni rozborku na zadku imbusem neni teda zrovna domyslene



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#28 » úte 2. říj 2018, 21:52

Měl jsem vytuňenou kosu se všemi dostupnými tunigovými díly. Teď mám vytuňenou ar15 takže mohu srovnávat. Upřímně řečeno co do komfortu střelby, přesnosti a ergonomie se kosa nemůže ar rovnat. Můžeme se o tom přít, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno co se s tím dá dělat.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#29 » úte 2. říj 2018, 21:57

asghaad: jak bocni montaz??? jestli myslis ty stary keply, co se montovaly na nejakou listu z boku, na to zapomen.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#30 » úte 2. říj 2018, 22:10

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů