CSA VZ58 - kterou vybrat / zkusenosti s konkretni variantou

Samonabíjecí pušky


Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#46 » čtv 6. pro 2018, 22:00

Tak vanoce letos zacly trosku driv :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ted jeste aby se trochu umoudrilo pocasi at ji muzu provetrat.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#47 » pát 7. pro 2018, 09:07

Máš to pěkný, myslel jsem že půjdeš to varianty se duralovým předpažbím :-)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#48 » pát 7. pro 2018, 16:50

Musíš provětrat právě v co největším hnusu,ať se otužuje :lol: Počátek optimální pracovní teploty těhle kwerů začíná na -10
Jinak moc pěkné,jen bych od nich volil v každém pádě .223



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#49 » pát 7. pro 2018, 17:58

Extrémně - ty vojenské Sa58 měly určitě požadavky na funkčnost od -50. Standardní požadavky na všechnu vojenskou techniku byly od -50 do +50°C. Takže bych se nebál ani -20.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#50 » pát 7. pro 2018, 19:59

machinus píše:Máš to pěkný, myslel jsem že půjdeš to varianty se duralovým předpažbím :-)


bohuzel CSA pry prestalo vyrabet dural par let zpatky - pravdepodobne moc maly zajem, tak tam zatim bude plast

momentalne premislim ktery dural tam pude, Zendl by byl kisstota ale ta cena je silena, FAB hlinik je za prijatelnou cenu ale je to sroubovane dohromady takze opruz s rozborkou, D-Force od Fabulouse z Rozpadu se ocividne nevyrabi a dela uz jen nadpazbi ...

uvidime, momentalne mam v planu prvne poridit vypousteni zaveru a oboustrannou paku vypousteni zasobniku a sikmou montaz na kolimator k optice a az potom budu resit hlinikove predpazbi a mozna experimentovat s kompenzaotrama a ustovyma brzdama.



jinak ta teplota je hlavne o mojich prstech ne o tom jestli by to zvladla puska xD



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#51 » sob 8. pro 2018, 02:09

To vyřeší pravé sibiřské palčáky....jen nebrat ty bez ukazováčku :lol:

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#52 » pát 14. pro 2018, 10:14

Mrkni na https://www.gundocthor.cz/vz58/cnc-dura ... vz58-typ-a
netuším jaká je kvalita ale vypadá zaujímavě.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#53 » pát 14. pro 2018, 10:28

kos jedine v zaklade, max. s WAR montazou na kolimator. Nech do toho nalejes aj 100 000, lepsia puska to nebude, stale len rovnaka vojenska rachotina za zenitom. So zakladnou kosou s mieridlami nie je problem triafat popper na 300 m, netusim co viac je treba…

usetrene peniaze nalej do streliva, cim viac tym lepsie, aspon par tisic kusov. Lacnejsie nebude. Strielat ta nenauci ziadne predpazbie, nadpazbie, pic..., koko..inky



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#54 » pát 14. pro 2018, 10:57

uhhuh, asi stejne za zenitem jako jeste starsi vojenska rachotina AR-15 ze ... nebo AK ktery se krome zmeny raze nedockalo zadnych prevratnych inovaci ... je zajimave ze vsechny nejaktivnejsi armady sveta stare pouzivaji "vojenske rachotiny za zenitem" z 50 a 60tych let ...

a ty "kokotinky" mi napr umozni na tu flintu hodit baterku, foregrip pro ergonomictejsi uchop nebo dvojnozku pro stabilitu pri strelbe z lehu, optika mi umozni trefit stejne jako 20tilety mladicek s perfektnim zrakem i kdyz musim nosit bryle, kolimator mi umozni strilet presneji a rychleji nez bych zvladl s miridly, teleskopicka pazba mi umozni si prispusobit delku dle potreby ...

ano v originalni podobe je 58ma zastarala kraksna ... prave proto se modernizuje, naprosto stejne jako AR platforma ...

PS: s puskou sem bral 1000 naboju ...

machinus píše:Mrkni na https://www.gundocthor.cz/vz58/cnc-dura ... vz58-typ-a
netuším jaká je kvalita ale vypadá zaujímavě.


no za tu cenu se da uz kupovat i na odzkouseni. Zendl to nebude ale ten taky stoji 4x tolik :)

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#55 » pát 14. pro 2018, 11:19

Myslím že Zendl to vyvíjel hlavně pro armádu tak proto i ta cena. Nicméně kompenzátor Zendl pro Vz.58 je cenově dostupný a super.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#56 » pát 14. pro 2018, 11:29

1000 ks je tak na mesiac, dva…



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#57 » pát 14. pro 2018, 12:43

Asghaad píše:uhhuh, asi stejne za zenitem jako jeste starsi vojenska rachotina AR-15 ze ... nebo AK ktery se krome zmeny raze nedockalo zadnych prevratnych inovaci ... je zajimave ze vsechny nejaktivnejsi armady sveta stare pouzivaji "vojenske rachotiny za zenitem" z 50 a 60tych let ...

a ty "kokotinky" mi napr umozni na tu flintu hodit baterku, foregrip pro ergonomictejsi uchop nebo dvojnozku pro stabilitu pri strelbe z lehu, optika mi umozni trefit stejne jako 20tilety mladicek s perfektnim zrakem i kdyz musim nosit bryle, kolimator mi umozni strilet presneji a rychleji nez bych zvladl s miridly, teleskopicka pazba mi umozni si prispusobit delku dle potreby ...

ano v originalni podobe je 58ma zastarala kraksna ... prave proto se modernizuje, naprosto stejne jako AR platforma ...

PS: s puskou sem bral 1000 naboju ...

machinus píše:Mrkni na https://www.gundocthor.cz/vz58/cnc-dura ... vz58-typ-a
netuším jaká je kvalita ale vypadá zaujímavě.


no za tu cenu se da uz kupovat i na odzkouseni. Zendl to nebude ale ten taky stoji 4x tolik :)


58 zastarala je a to, ze na to hodis hromadu veci to nezmeni. Arko je mozna starsi,ale neustale se vyviji a ma lepsi moznosti k vyvoji. V zakladu ma diametralne lepsi ergonomii a koncepci.
M16 z Vetnamu se neda porovnat s dnesni M16\4 natoz s civilni AR.
Nerikam,ze 58 je spatna zbran, ale nebudu tu ani tvrdit nesmysly.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#58 » pát 14. pro 2018, 13:13

Poviem to takto, aj Unixove systemy (AR-15) su dokonca starsie nez zaklad Windows (AK/58), to nic nemeni na tom, ze vdaka modularnosti a nadcasovemu navrhu su to extremne moderne a funkcne systemy, ktore su niekde inde nez povodny navrh zo 70tych rokov. Windows sa placa tam kde sa placa a mozes tam nainstalovat cokolvek (ako somarinky na 58), nikdy z toho dobry system neurobis :)

Ano, nik nepopiera ze tie pusky (AK, AR, 58) maju svoj zaklad niekde v 40-50 rokoch minuleho storocia, lenze nieco sa neustale vyvijalo na kvalitnom zaklade a ako lego dosiahlo uplne inu uroven, no nieco ostalo tam kde bolo pred 50 rokmi.

Isto, strielaju oboje len tie moznosti su u AR-15 niekde inde. Keby bola 58 tak skvela moderna zbran s roznymi kravinami na nej, tak by vsetci sportovi strelci a armady nepouzivali AR-15 ale 58 ci Kalach. Realita je ale ina…

Tym nepopieram, ze kvalitny strelec nenastriela aj s 58. Nastriela. Preto hovorim kasli na somariny a nakup streliva co najviac. 1000 ks je fakt malo. Nakup streliva a uc sa strielat. Kvalitni strelci co zoberu 58 len tak zo srandy na nase miestne IPSC tam prestrielaju hocikoho. Akurat ze tu 58 maju uplne holu, bez hluposti. Lebo vedia strielat. A ako som povedal, to ta ziadne predpazbie nenauci.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2980

Příspěvek#59 » pát 14. pro 2018, 15:04

Že tunit sa 58 není chytré bylo navrhováno dvě strany zpět, myslím stejnému Tazateli. Myslím, že dostatečně. Víc netřeba navrhovat.



kolemjdoucí
Příspěvky: 811

Příspěvek#60 » pát 14. pro 2018, 15:27

Machead> jestli ono to nebude spíš tím, že ta 58 neprošla lety postupné evoluce, ale stále je to ten model z roku 1958, byť vyrobený později. Ta myšlenka naprosté geniálnosti, univerzality a převratnosti AR je dle mého názoru poněkud nadsazená. Nebo mě alespoň přesvědč, která to část zbraně je tak revoluční, univerzální a geniální. Závěr? Spoušť?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů