CSA VZ58 - kterou vybrat / zkusenosti s konkretni variantou

Samonabíjecí pušky


Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#106 » stř 19. pro 2018, 11:59

Tak tedy k tématu.. Moc hezoučká a praktická díky své délce je SA.vz 58 compact /190 expert...Ač je hlaveň kratší,tak se soustřel nijak zásadně neliší od dlouhé verze..Jen rychlost na ,,ústí,,je o cca 100 m/s menší..Nastrojené je to moc hezky,prostě nasadit kolimátor a hotovo....ale díky ceně si nechám zajít chuť... : :o :o :o



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#107 » čtv 20. pro 2018, 07:29

Máte někdo více zkušeností s klasickým kraťasem,co prodával kdysi hermex,perun atd?Myslím tím tu uřezanou standartku.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#108 » čtv 20. pro 2018, 12:14

Měl jsem zkrácenou verzi FSN od Novohradského. Ucházející puška, byla sestavená z nových dílů, rám neměl značky z VOS. I tak jsem měnil závorník, úderník, vratnou pružinu a několik úsťových zařízení. Výhoda zkrácenky bylo lepší chování při rychlejší střelbě, nezvedala se tolik a s přímou pažbou a dobrým kompíkem se zdvih prakticky odstanil. Vliv na to měla samozřejmě krátká hlaveň, ve které se nespálila celá prachová náplň náboje vz. 43. Puška tak byla sice "hodnější", ale byl to pěkný plamenomet, který navíc dost obtěžoval sousední střelce. Stála 8000,- a náboj byl kolem 2kč, takže to tehdy dávalo smysl. Pak jsem si místo toho pořídil AK v ráži 223 rem, a to se vůbec nedá chováním srovnávat. Změna byla tak výrazná (na výsledcích) , že FSN šlo do světa dělat radost dále. Pak jsem nastřílel něco z různých ARek , a to je ještě dále než AKčka, takže až odstřílím to stávající, vím kam půjdu dále.

Přikládám video, kde z FSN střílí kamarád - nestřelec. Neví jak to pořádně držet, přesto chování zbraně je vcelku dobré.

https://www.youtube.com/watch?v=ohAvNpxenOE



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#109 » čtv 20. pro 2018, 17:59

Zkoušel jsi z toho i jinou munici než surplus?Zajímá mě hlavně,jak to bere civilní střelivo nebo i nějaké slabší přebíjenky atd.
Co jsem zatím viděl,tak se slabší munici to mělo výrazný problém a v podstatě to byla opakovačka,kupodivu plná verze i AK s takovou municí žádný problém neměly.Možná to byl problém konkrétního kusu,nevím.Někde jsem četl,že každý kraťas byl upravený "jedinečně" podle toho,jestli fungoval nebo ne



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#110 » čtv 20. pro 2018, 20:19

Civilní střelivo jsem nezkoušel, jen armádní výprodeje. Ale spolehlivě chodily i ty nenáviděné čínské, vystřílel jsem jich několik beden, a bez problémů.
Slabší munici bych nezkoušel, ta zkrácenka občas závadila při slabém založení v rameni. Při střelbě jen tak z ruky to byla opakovačka.

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#111 » čtv 20. pro 2018, 23:14

Zeptám se i já na zkušenosti s tímto prckem .. http://www.sa58.cz/products/sa-v-58-com ... 62x39-190/ docela dost o tom přemýšlím, že koupím do rodinky. Má někdo nějaké negativní zkušenosti?

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#112 » čtv 19. pro 2019, 16:08

Tady na kanále youtube testují CSA VZ. 58
několik videí s reportem např po 2000 ranách až po 5000, což je nejspíš maximum, co z toho vystřelí
po 5000
https://www.youtube.com/watch?v=VEKDcUUdTKQ
po 4000
https://www.youtube.com/watch?v=jq-Xx2WuDjk
po 3000
https://www.youtube.com/watch?v=sjtJNgsxg78
více na jejich videích



milonk
Příspěvky: 101

Příspěvek#113 » čtv 19. pro 2019, 16:21

Jestli jsem to dobre pochopil, tak na tom po 5000 nenasel nic zavadneho.

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#114 » čtv 19. pro 2019, 16:57

Taky jsem to tak pochopil, ale pokud někoho tento test a jeho výsledky zajímá, doporučuji projít všechna videa k VZ58, já prošel jen to poslední, a zbraň doporučuje, klidně by si ji koupil znovu,
Jestli jsem to správně přeložil, tak tento model je podle něho nejpřesnější v této ráži, co kdy zkoušel



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#115 » čtv 19. pro 2019, 18:28

Doslova tam rika ze se kope do zadku ze 58mu nezkusil driv.

Mimo to pred mesici kdy ty videa zacinal me zaujal s tou montazi na sklopku Magpul, takze mi to nedako a mam ji na moji kose taky :). Dovoz prez brownells trval a za kousek opracovaneho hliniku to byla slusna lace, ale ta Zhukov pazba na ni sedne jak prdel na hrnec.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#116 » úte 23. čer 2020, 13:01

Já si v pátek taky pro jednu jedu. Ještě dostanu ticku slevu.
https://www.wildgame.cz/samonabijeci-puska-p-sa58-p-r-7-62-x-39-mm_z1211978/



Icebreaker
Příspěvky: 10

Příspěvek#117 » stř 24. čer 2020, 11:45

Zdravím, mám v plánu si koupit kosu v klasické ráži (žádnou .22.), akorát bych se chtěl předem ujistit - dnešní modifikace, co pro zbraň existují (především pažby a předpažbí expert apod.) jsou "kompatibilní" i se starými kosami nebo jen s novovýrobami?
Případně dle čeho poznat že to bude vzájemně (ne)kompatibilní?
Děkuji!

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#118 » stř 24. čer 2020, 12:04

novovýroba je jen CSA, ostatní samonabíječky se sestavují ze starých...
CSA jede zřejmě podle původních výkresů, protože jak vnitřnosti, tak vnější díly jsou bez problémů zaměnitelné



Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#119 » stř 24. čer 2020, 13:43

sonor: Podle toho co pisou, se ocividne vazne jedna o nestrilene ulozenky, to se opravdu jen tak nevidi. Jak poridis, hod sem prosim foto ze vsech stran i vnitrku zbrane :-)



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#120 » stř 24. čer 2020, 15:10

Mac.42 píše:novovýroba je jen CSA, ostatní samonabíječky se sestavují ze starých...
CSA jede zřejmě podle původních výkresů, protože jak vnitřnosti, tak vnější díly jsou bez problémů zaměnitelné



mimo spoustaku ktery museli dokonce nechat v USA patentovat aby jim to neobslehli. Proto je taky CSA naprosta jistota protoze to proste nikdy plnokrevne auto nebylo a nespoleha na technikalitu "bylo registrovano jako semi" ale vnitrnosti prroste jsou jen a pouze semi.

Vnejsi dily zamenitelne samozrejme jsou jak na CSA tak in na starych klasikach :

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti