Luvo Arms LA-15 Black Lion

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#16 » pon 1. říj 2018, 19:02

Vcera jsem poprve pouzil pojistku. Dost blbe se prepina na zajisteno. To i ten bren to ma lepsi. Mossberg treba vubec nema dorazec a nijak tam nechybi



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#17 » pon 1. říj 2018, 20:26

Kauzu dorazec bych nevidel az tak emocne. :)

Prodejce me na tuhle vychytavku upozornil a me to nevadilo.
Upper ho proste ma, ale nosic zavorniku nema drazky. Duvod mi je celkem jedno.
Na funkcnost pro semi-auto to ma vliv jako valcovani chroustu na vyrobu kostat.
Nikdy jsem ho nepotreboval a pokud by byl potreba, tak jsou typy zavad, kde tim vic zprasite, nez vyresite.
Pac neziji v Baghdadu a Luvo mam na sport - je mi to jedno. I tam bych pri zavade tahal zalozni zbran a neresil dorazec.

Pokud bych opravdu hodne potreboval dorazec - koupim si jiny MIL spec nosic zavorniku a ono to bude fungovat.

Jinak ze sportovnich specialu to nema leckdo. VAR taky ne.
Jak jsem psal - moc bych to neprozival.
Neni to pojistka ;)



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#18 » pon 1. říj 2018, 20:41

Tady nejde o emoce. Neřeším ani jestli je doražeč potřeba nebo není to už je na vkusu každého soudruha.Ano na některých ar není doražeč vůbec jenže to jako potenciální zákazník vidím a s tím vědomím si tu zbraň kupuji. U Luva ale doražeč vidím a tak předpokládám že funguje tak jak fungovat má. Ani ve snu by mě nenapadlo při koupi zjišťovat jestli na nosiči je dost zubů a doražeč na ně dosáhne nebo se ptát prodejce jestli ten doražeč není pouze atrapa. Když ho vidím předpokládám že funguje. Pokud na to prodejce každého před koupí upozorní tak by se to možná dalo omluvit ale pokud ne...? Na stránkách žádného prodejce jsem tuhle informaci v popisu zbraně nečetl.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#19 » úte 2. říj 2018, 07:27

Blacky píše:Nereste dorazec. Proste forma upperu s dorazecem, ale zavornik vyroben bez drazek. Tj. Uspory pri vyrobe. Na to se ale neptal.


Ale on se na to ptal, o několik postů níže...


blacknocturno píše:O to přeci nejde jestli to tebe nijak neomezuje to je tvoje věc. Nezlob se na mě ale co si myslet o výrobci který má na zbrani ovládací prvek který se tváří jako funkční ale ve skutečnosti nefunguje?! Já na své ar v podstatě nepoužívám pojistku, ale určitě by mi dost vadilo kdybych po koupi ar zjistil že tam je pojistka jen jako a ve skutečnosti nefunguje.


Přesně jsi to vystihl, z toho důvodu jsem LUVO nakonec nekoupil. Když jsem byl v Bearece tak prodejce byl celkem překvapen když jsem to s ním zkoumal :-) Na závěru zuby jsou a zdá se že to funguje, chybějí ale poslední 2 nebo 3 zuby takže to nedovře úplně. Opravdu jsem měl dojem že je to tam jen jako atrapa na klamání zákazníka. Kdyby na závěru nebyl ani jeden zub tak to člověku hned dojde ale takhle?



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#20 » úte 2. říj 2018, 09:53

Mám Luvo Black Lion a nefunkční doražeč jsem řešil cca rok zpátky s p. Luxíkem po telefonu. Je to tak prý proto, že po nich zkušebna chtěla zajistit aby nebylo možné zaměnit díly s díly z full auto zbraně ( odpověď na otázku jak moc velký to v tomto konkrétním případě dává smysl nechám na každém z vás ). Na otázku proč to některé jejich pušky mají a některé ne mi nedokázal odpovědět, řekl rovnou že to neví jestli to tak je. Nabízel mi že zjistí na zkušebně jestli to vadí nebo ne a případně nechá vyrobit nástroj a ty zuby mi tam dobrousí. Zatím jsem se na to vyprdnul, ale stejně mě to trochu štve.



steve_michalik
Příspěvky: 36

Příspěvek#21 » úte 2. říj 2018, 11:01

No, na sousedním fóru je to probíráno více detailně. Resumé je, že mají dvě varianty nosiče závorníku a dvě varianty loweru. A pokud se sejde lower s doražečem více vzadu (k pažbě) a nosič s menším počtem drážek, tak to holt nefunguje. Kamarád má také LA-15 a tomu doražeč funguje.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#22 » úte 2. říj 2018, 12:01

A co je to za fórum? Ze zvědavosti :-)



steve_michalik
Příspěvky: 36

Příspěvek#23 » úte 2. říj 2018, 12:42

No, jak to napsat kulantně. Když půjdeš na stránky LEXu, tak v sekci "Z Diskuzí" to vlevo dole :).

Jinak mea culpa, v minulém příspěvku jsem si spletl lower s upperem.



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#24 » úte 2. říj 2018, 18:37

dorážač je pri samonabíjačkách nežiadúci. Na arke je podstatné ako strieľa a ako sa pri streľbe správa, nie nejaký dorážač ako pozostatok samočinnej M16.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#25 » úte 2. říj 2018, 18:40

Ale není nežádoucí, jen musíš vědět kdy ho použít a kdy ne :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bob. 78 a 20 hostů