PERUN 15

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 130

Příspěvek#226 » úte 17. bře 2020, 09:52

Ahoj, tak jsem to konečně rozebral a žádný O-kroužek jsem nenašel. Přikládám fotky.
PS: pokud byste někdo chtěl nafotit nějaký další detail, tak není problém :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.fik
Příspěvky: 1

Příspěvek#227 » úte 17. bře 2020, 13:19

Chybějící kroužek je jasný, ale spíše bych řekl, že ta pružina má být obráceně.. aspoň tedy co jsem teď díval na moje arko..

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 130

Příspěvek#228 » úte 17. bře 2020, 14:38

jjjhe: Já myslím, že je zbytečně brzo zatracuješ. Každý výrobek může přijít se závadou/může mít závadu. Důležité je, jak se k tomu postaví výrobce. Pokud by nereagovali, vzali si 30 dnů na opravu apod. nebo závadu neuznali tak je jasné, že si od nich nikdo nekoupí ani zlomený knoflík. Ale jsem přesvědčený, že pokud by nebyl stav jaký je, tak ještě v pondělí, po víkendu, bych měl pušku funkční.
A to by se ti u nikoho jiného, než českého výrobce, nestalo. Tam by to nebylo ani těch 30 dnů.... Vždyť u Walthra čekám na vratnou pružinu už 3 měsíce. Jediné štěstí, že ji objednávám do zásoby. A co čtu tak to jinde moc lepší není, zejména pokud člověk chce něco specifického, co v Čechách nemají skladem....
Tak jasně, můžeš koupit PARku, ale pokud jseš případ jako já, kde ani nevím, jestli mě střílení z pušky bude bavit a ročně vystřílím stejně tak 2tis max., tak si myslím, že postrádá smysl dát za zbraň samotnou 40tis místo 20 a raději za těch 20 nakoupím střelivo (nebo zaplatím půlku dovolené, už takhle žena brblá, na co že to potřebuju :D ) a holt si projdu tím, že jsem beta-tester.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 416

Příspěvek#229 » úte 17. bře 2020, 15:09

Dovolenou v Itálii... Přesně tak, každý má právo na chybu, jenom se k tomu potom musí postavit čelem.zarozak
Příspěvky: 434

Příspěvek#230 » úte 17. bře 2020, 16:59

Shirako píše:Ahoj, tak jsem to konečně rozebral a žádný O-kroužek jsem nenašel. Přikládám fotky.
PS: pokud byste někdo chtěl nafotit nějaký další detail, tak není problém :)


Pak je to naprosto jasné,pružinka je správně,chybí kolem ní akorát ten O-kroužek. Můžeš jej nahradit jakýmkoliv O-kroužkem,který tam vejde,rozměr je tuším něco k 3x1mm,ale samozřejmě originál je v palcové míře.

Na reklamaci bych se s tímto vykašlal,oprava je tak triviální,že se to vůbec nevyplatí a hlavně.........toto je přesně ten typ závady,kde může tápat i výrobce(který vždy bude tvrdit,že je to poprvé,byl by jinak sám proti sobě), při takové závadě to může být celý souhrn nabalujících se záležitostí od drsných stěn komory,přes cokoliv kolem vytahovače/závorníku/BC lehce mimo specs. až po pružinku vytahovače. Taková reklamačka může být nekonečné posílání pušky zpět k výrobci se stále se opakujícím problémem. Já byhc v takové situaci bez zbraně být nechtěl,ty ano? 8-)
Pustil jsem ti tady kus toho emerického know-how v podobě absence O-kroužku,zkus jej tam dodat nebo objednej opravný kit extractoru,který ten O-kroužek obsahuje-ideálně kit od BCM(je tam i tuningová zesílená pružinka),dodej,vyměň a dej zde prosím vědět výsledek ;)

Možná to zní až šíleně,ale opravdu nepodceňujte fci toho blbého gumového O-kroužku u 10,5" a menších délek,je to naprosto zásadní díl

Ps: Ne,většina výrobců AR 15 opravdu netestuje každou pušku a ta jedna rána tormenťákem na zkušebně má vypovídající hodnotu o spolehlivosti 0 :lol:

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 130

Příspěvek#231 » úte 17. bře 2020, 22:11

Hele, já to k nim mám z práce kousek. A až otevřou střelnice, tak je pro mne snazší tam zajít, nechám si dodat O-kroužek a s někým od nich to vyzkouším. Když bude šlapat tím líp, když ne, tak aspoň rovnou budeme na místě zjišťovat co s tím dál. A vzhledem k tomu, že já chodím na střelnici v Libereckém kraji, tak by každé testování pro mě bylo + 14 dnů a navíc platba za střelnici. Předpokládám, že v rámci reklamačního řízení zaplatí aspoň střelnici.

Nicméně jakmile budu vědět výsledek tak určitě dám vědět.kolemjdoucí
Příspěvky: 439

Příspěvek#232 » stř 18. bře 2020, 08:17

Shirako píše: Předpokládám, že v rámci reklamačního řízení zaplatí aspoň střelnici.

Tak to dost pochybuju. Pokud chceš oficiálně reklamovat, reklamuj. To může znamenat 30 dní beze zbraně. Pokud chceš mít pušku rychle v pořádku a jsi ochoten do toho něco málo vrazit, použij zarozakovo radu. Míchat to imho nepůjde.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 119

Příspěvek#233 » stř 25. bře 2020, 19:29

Před chvílí na Facebookové stránce:

Dnešní příspěvek bude trochu delší, a to proto, aby jste v karanténě mohli číst i o něčem pozitivním, než jsou apokalyptické zprávy o pandemii.

Povíme si něco o zkoušení zbraní a o závadě FTE.
Na některých fórech se aktuálně řeší, že některé pušky s 10,5" hlavní trpí závadou FTE (fail-to-extract, česky "prostě nevytahuje"). Bohužel, ačkoliv z toho nejsme šťastní, je to pravda. Řešením situace jsou ty dva krásné díly na fotce - O-kroužek a zlatou pružinku pod vytahovač.
Výměnu děláme na počkání a je to práce asi na 5 minut. Kdo to k nám před karanténou stihl, už to má namontované. Na kohokoliv dalšího tyto díly samozřejmě čekají.

A teď k tomu zkoušení. Každá puška, než od nás odejde, si s námi vystřelí 5 ran na zkoušku funkce. Chceme totiž vědět, že pušky chodí, cyklují a vůbec se chovají vzorně.
Bohužel, tato závada nemá tendenci se projevovat hned během prvních pár ran a tak aktuálně platí, že na zkoušku funkce vyhradíme dvakrát tolik nábojů.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Veetek a 2 hosti