PERUN 15

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#121 » pát 24. led 2020, 17:33

Já ho viděl live několikrát i střílet (takže existuje) :)) Ale to bude tím, že znám výrobce :)



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#122 » pát 24. led 2020, 20:40

Tak už v Armedu zase neni, sem řikal že se tam nikdy ani neohřeje. Evidentně pořád poptávka převyšuje nabídku.



Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#123 » úte 4. úno 2020, 13:38

Perun existuje, kdo se stará, ten má ;) . Začal jsem shánět před dvěmi týdny, tedy těsně před kompletací druhé série a včera jsem si přivezl jeden kousek z Příbrami. Konkrétně jde o kus s 10,5" hlavní, .223, MLok. Postupně to ověsím doplňky Magpul. Zatím vystřeleno 0, na střelnici se snad dostanu v neděli. Chci udělat zrychlený break in hlavně, něco si střelit přes optiku ( 3-9x ) a potom nastřelit kolimátor. Uvidíme, jestli to stihnu vše. Do víkendu by mi snad měl přijít ještě Velocity triggers spoušťák, sériový má odpor cca 4,5kg a to nepřekousnu, když na Saize mám Tapco s 1kg...
rps20200203_195026.jpg

rps20200203_195101.jpg

rps20200203_195209.jpg

rps20200203_195228.jpg

rps20200203_195046.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#124 » úte 4. úno 2020, 15:29

To M-lock předpažbí je taky hustokruťárna stejně jako to keymod od vector optics,ale to od vectoru je na alíku mírně dražší,takže se u peruna taky snaží redukovat náklady přes mrtvoly a zkoušejí kde to ještě stáhnout. Ale abych jen nehanil jako nějaký neuctivec, tak to není v jádru špatné předpažbí,taky jsem jej měl,jen prostě z krabice nefunguje jak má a chce to na něm provést lehký a snadný tuning ;)

Když to přiložíš railem na rovný stůl,tak jde hned vidět vo co go.

Jinak se těším na nějaké dlouhodobé zážitky a zkušenosti s provozem ;)



Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#125 » úte 4. úno 2020, 19:45

Jo, to předpažbí není dokonale rovné, vím o tom, ale jelikož nemám v plánu na něho montovat mířidla, tak mě to netrápí. Bude tam jen ten grip a ještě tedy očko na popruh / bipod ( mám ho z jiné pušky a až budu peruna zkoušet na terčovku na stovku, tak ho tam fouknu ). Se saigou jde na 100m opakovaně střílet tříranné položky okolo 1,25 MOA, rekord mám tři rány ve 22mm ( středy zásahů ) s Magtech 55grs FMJ, tak uvidíme, co dovede Perun, mám jak Magtechy, tak GGG. Určitě na test dojde, jen neslibuji že to bude tenhle víkend. Velocity triggers spoušťák mám už na cestě, takže tam bude už na první střelbu.



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#126 » úte 4. úno 2020, 20:13

Počkat počkat, to jako má Perun předpažbí do zatáčky, nebo šejdrem? Koukám, že cena není všechno. Abychom se za chvíli nedostali na výrobní tolerance AK-47.



Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#127 » úte 4. úno 2020, 21:55

Po obrábění se uprostřed jakoby zavřelo, takže krajní hrany jsou jsou po přiložení na stůl opěrné a uprostřed je mezera ( bavíme se o asi 0,1 - 0,15mm v mém případě, tedy cca list papíru do tiskárny ), takže opravdu žádné drama. Jinak je puška udělaná opravdu pěkně, předpažbí je spasované s upperem bez mezery, vůle upper lower ok, nikde žádné otřepy, prostě tak, jak má být.



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#128 » stř 5. úno 2020, 13:05

Desetinka (tedy list papíru) se moc na běžném stole zjistit nedá. Ten může letět i víc, zkuste to na jiné, zaručeně rovné ploše. Možná bude rozdíl ještě horší...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#129 » stř 5. úno 2020, 15:36

Nn, problém je v uchycení předpažbí resp. konstrukční chybě. Jde to ale snadno odstranit a předpažbí je potom krásně v rovině s railem na upperu nikoliv do luku a je navěky pevné a přesné i po opakovaném sundávání. Tedy abych byl přesný tak bude kopírovat rovinu railu na upperu,v rovině to nikdy nebude protože to číňan nedal a ty raily nejsou vzájemně přesně v rovině,ten na předpažbí je níže. Uspokojující ale je,že nejsou v rovině na 80% čínských předpažbí a na fci rostlináře toto konkrétně nemá vliv. Bohužel ta chyba uchycení v neřešeném stavu má ale velký vliv, pokud si tam někdo chce dát pevná mířidla, protože to pracuje na matici hlavně a nedrží nástřel, myslím tím přesný nástřel na mířenku.
Až budu mít čas na focení,tak sem kdyžtak postnu návod jak to vychytat



Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#130 » čtv 6. úno 2020, 09:12

Stůl mám rovný, jsem strojař, takže vím, jak to zjistit... Jinak teda jsem vyndal origo spoušťák a nahradil ho Velocity triggers spoušťákem. Hned je to o něčem jiném :) . A pokud někdo uvažujete o Magpul BAD páce na shození závěru ze záchytu, tak to chce mezi ni a shazovač, co je na loweru dát cca 0,4mm podložku z plastu, nebo hliníku, zůstane vůle jen taková, která je na čepu...
rps20200206_085607.jpg

rps20200206_085543.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#131 » čtv 6. úno 2020, 13:51

Pěkné, teď ten break-in a nástřelky s dlouhým sklem šup sem! :clap: :)



Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#132 » čtv 6. úno 2020, 19:50

Děkuji. Na střelnici se snad dostanu v neděli. Zítra ještě nandám adaptér na bipod / očko na popruh od magpulu ( bylo třeba z něho odfrézovat prostřední výstupek - je třeba ho umístit doprostřed dvou drážek předpažbí kvůli gasblocku a taky kvůli tomu že tam mám grip a blíže k zásobníku s bipodem nemůžu ), no a při pokusu o montáž jsem dnes zjistil, že dodané šrouby jsou moc dlouhé a dotkly by se hlavně, takže je třeba je o 3-3,5mm zkrátit - zítra v práci je pohladím flexou :) . To jen kdyžtak jako info pro ostatní. Potom už bude puška z mého pohledu připravená.
rps20200206_194620.jpg

rps20200206_194638.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#133 » pát 7. úno 2020, 19:09

Tady posílám fotku té úpravy čínského předpažbí

Jedná se o to,že číňan nějak nevěnoval nebo ani nechtěl věnovat pozornost těsnému uložení předpažbí na hlavňové matici a udělal tam zbytečnou vůli jako prase.Přitom by bylo po problému, kdyby udělal matici s o trochu větším průměrem. Kdo někdy montoval předpažbí od BCM nebo jinou značkovku, kteréžto se musí na matici doslova natlouct plastovou palicí, tak ví, co je to těsné uložení.
Když se k tomu přidá ještě naprosto nedořešený systém stažení dvěma šrouby, kdy ve skutečnosti stahuje předpažbí k matici jen ten zadní šroub, nikoliv oba stejně, tak je vymalováno. U těch kratších handguardů to není tolik znát(je to tam taky), ale u těch delších 15",17" apod. kde je už značná páka, tak tam, když se ústí hlavně přitáhne k předpažbí buďto nahoru nebo dolů, tak je vidět, že předpažbí zůstává tam, kde se zrovna přitáhne prstama vůči laufu i v řádech mm....jednoduše řečeno lauf nebude přesně uprostřed handguardu. U mě se tím cca po 50 ranách měnil nástřel přes pevná mířidla podle toho jak handguard poskakoval po bagách a vychylovalo se to v uložení na barrel nutu. Jednou to střílelo nahoru, pak zase dolů v řádech cm a oba šrouby handguardu byly dotažené na krev. Taky podle toho, kde se handguard zrovna pohnul se měnila "lukovitost" horních railů vůči sobě

Celý problém byl vyřešen, když jsem obětoval poslední otvor M-locku a provedl tento řez. Teď už se to stáhne k barrel nutu oběma šrouby současně a především stejně a rovně. I horní rail je nyní krásně v rovině a po přiložení na rovný stůl je vepředu stejná mezera jako u upperu.

Na tom řezu je vidět o kolik se to ještě přitáhlo k sobě aby to rovnoměrně sedlo na barrel nut.
Tady tímto problémem trpí mnoho z těch čínských předpažbí, ti blbci to sekají všechno(čest vyjímkám) z jednoho výchozího vzoru a nikdo už nad tím neuvažuje, přitom by stačilo tak málo aby to bylo téměř dokonalé :roll:

Obrázek



Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#134 » sob 8. úno 2020, 15:15

Včera jsem nainstaloval antirotační piny spoušťáku a dneska jsem ještě rozřízl to předpažbí podle rady zarozak-a, tímto díky, rail je už jak má být. Střelnice snad zítra. Už jsem tam zkusmo nasadil i Harrisky s optikou a tak nějak orientačně nastavil optiku s opřeným upperem ( zamířeno s vyndaným nosičem závorníku a bez loweru na roh baráku cca 80m daleko a střídání pohledu skrz hlaveň a přes optiku a posouvání osnovy, dokud to +- nesedělo, tahle metoda se mi osvědčila, do terče to šlo na 100 zatím vždycky, zbytek už se potom snadno doladí ). Vyšší montážní kroužky optiky by byly lepší, je to tak na hraně, abych se k tomu poskládal a viděl, ale dá se to. Takže snad zítra to testnu. Náboje mám 55grs S&B, Magtech a GGG. Break in dělat nakonec nebudu, nitridovaná hlaveň má tak tvrdý povrch, že je to nesmysl. Na fotce s optikou je 20r zásobník...
rps20200208_134851.jpg

rps20200208_134909.jpg

rps20200208_134835.jpg

rps20200208_134812.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#135 » pon 10. úno 2020, 00:34

Zdravím pánové, přemýšlím o pořízení Peruna, ale rád bych na to dostal předpažbí co bude mít rail na všech čtyřech stranách. Zkoušel už někdo z vás předpažbí měnit? Zajímalo by mě případně který konkrétně se na to dá použít a jak moc manuální zručnosti je třeba. :) A nebo jde domluvit montáž 4rail předpažbí rovnou v Perunu?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů

cron