PERUN 15

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#706 » stř 15. pro 2021, 13:17

Tato tema je este aktualna?

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#707 » stř 15. pro 2021, 13:32

Než byl Taurus, tak jaksi nic jiného se stejnými parametry nebylo. Dnes tu je a sotjí jen o prd více.
Otázka je jak moc je to s dostupností chyba obchodníka.

Já objednal 14,5" 8.6 2020 a 18.7. 2021 jsem vyzvednul.
Dnes bych udělal to samé.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#708 » stř 15. pro 2021, 14:00

jen pro zajímavost, tohle píšou na armed.cz: https://www.armed.cz/clanky/informace-o-dostupnost-pusek-perun-ar-15/



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#709 » stř 15. pro 2021, 14:13

Myslim ze Columbovu zenu uz niekto asi videl…



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#710 » stř 15. pro 2021, 15:03

Killing joke píše:Než byl Taurus, tak jaksi nic jiného se stejnými parametry nebylo. Dnes tu je a sotjí jen o prd více.
Otázka je jak moc je to s dostupností chyba obchodníka.

Já objednal 14,5" 8.6 2020 a 18.7. 2021 jsem vyzvednul.
Dnes bych udělal to samé.


13 měsíců bych na low end tuctovou pušku nečekal. Výše někým zmíněný Taurus stojí 26 tisíc (nejsem o kvalitě zbraní této značky po zkušenostech s revolvery přesvědčen, ale to nehraje roli), tj. rozdíl cca 3000 Kč, to je zhruba 300 laciných patron .223, to je asi jeden trénink na střelnici.
Co tedy pořád řešíte? Za mě PA15 prostě nemá žádný potenciál, navíc neschopnost výrobce to dodat v rozumném termínu, to zabíjí ještě více. Také dělám ve výrobní firmě, také vím, jaký je problém aktuálně s dodávkama materiálu z Číny apod., ale čekat rok na předpažbí nebo co z Číny objednávají? To mi přijde dříve z Aliexpressu a asi ve stejné kvalitě. Proč to neprodají bez toho? Stejně to každý, kdo myslí střílení trošku vážně, vymění za něco lepšího. Jen v těch dodávkách problém asi nebude.
Naposledy upravil(a) Střelec dne stř 15. pro 2021, 15:11, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#711 » stř 15. pro 2021, 15:11

A to já zase jo, protože nespěchám, mám dost jiných zbraní, v klidu jsem si nastudoval co a jak, je tam napsáno "Made in Czech Republic", carabine gasblock, 1:9 atd. a snad dostanu lepší podporu/servis než u Taurus atd.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#712 » stř 15. pro 2021, 15:11

Já psal mejla výrobci na možnost objednání u nich, a nestál jsem jim ani za odpověď :roll:



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#713 » stř 15. pro 2021, 15:13

V dnešním světě jen nápis "Made in Czech republic" nic neznamená. Také dodáváme zahraničnímu partnerovi výrobky "made in Czech republic", které jsou z 90% z čínských polotovarů, partner to přelepí "made in Germany" a přeprodá do USA (tam to přelepí možná zase). Pokud bych toužil po české pušce, tak si koupím asi V-AR, Bren nebo asi Antreg, možná ještě Luvo (tady fakt nevím, kolik je toho na zbrani lokální výroby), ale PA15 to fakt nebude. Snaha dostat se na přijatelnou cenu byla sice chválihodná, ale v tomto případě to potenciál zbraně doslova pohřbilo.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#714 » stř 15. pro 2021, 15:19

Cca pol roka dozadu sa ma novy clen v nasom klube pytal na Perun. Po objasneni situacie sice vahavo, ale predsa Perun objednal. 14.5" hlaven.
Po mesiaci cakania objednavku zrusil ked som ho donavigoval na toto forum.
Uz 5 mesiacov striela s Aero Precision kde som mu namontoval MLok predpazbie. Cela sranda ho vysla na dakych 900 Eur, teda cca 23 tisic Kc.

Za tu dobu vystrielal take mnozstvo mojich prebijancov, ze i napriek ich podstatne nizsej cene voci Barnaulu je cenovy rozdiel voci Perunu zanedbatelny, ak vobec.

Zaver: kto chce ARku, nech si ju kupi TERAZ. Nech necaka na nieco, co zrejme nikdy nedostane.

Tolerovat sa da kadeco, ale vodit ludi za nos 2 roky je krapet prilis aj pre niekoho s nervami so zeleza. Aneb mozte snivat a dufat ze usetrite par korun alebo strielat hodne, hodne dlhu dobu zatial co ste cakali.

A ako pise kolega Strelec nado mnou, ceska puska? Tym myslite hlaven v tej puske pricom zvysok je z Turecka ci z kerej prdele? No ehm…

Zial, z ceskej produkcie defakto nejaka plynovka nie je. ANo je tu zavodna VAR, ale to je zas nieco co je uplny odklon upperu od standardnych dielov. To fakt nie …

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#715 » stř 15. pro 2021, 16:11

Proto jsem dal to o výrobě u nás do uvozovek. Že tam je česká snad jen hlaveň výrobce sám říká.
Na druhou stranu nikdo nikoho čekat nenutí a naštěstí si každý může koupit něco jiného dražšího hned. Přesto jsou pořadníky u výrobce i prodejců.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#716 » stř 15. pro 2021, 19:19

Killing joke píše:A to já zase jo, protože nespěchám, mám dost jiných zbraní, v klidu jsem si nastudoval co a jak, je tam napsáno "Made in Czech Republic", carabine gasblock, 1:9 atd. a snad dostanu lepší podporu/servis než u Taurus atd.

Pokud vím, je tam mid-length gas.
To byl jeden z důvodů (spolu s většinou dalších, co jsi jmenoval), že jsem byl ochoten čekat a nekoupil třeba Taurus T4...

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#717 » stř 15. pro 2021, 20:32

Jasně, mid, ne carabine.
Asi mi to jen nepřišlo jak se dnes čeká na vše.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#718 » stř 15. pro 2021, 20:51

No nechápu proč si koupit Peruna a měnit na takovém locostu předpažbí, kdy opravdu hezké bude třeba za 10t. Ještě pochopím pažbu a ručku. Rozumím tomu když někdo ví přesně co chce na IPSC taktiku ale to jako základ asi nevezme Peruna.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#719 » stř 15. pro 2021, 20:55

Pred casem nabizel Peruny 15 Reznik, prispevek byl i na fb
Synovec objednal a koupil



Honza96
Příspěvky: 9

Příspěvek#720 » úte 21. pro 2021, 16:58

Ja mam 10,5” objednanou od brezna a asi po trech postupnych telefonatech a slibovani jsem to vzdal a koupil jinou AR15 a jsem za to rad. Chapu problemy s dodavkou dilu ale tohle uz je vrchol..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů