AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#271 » čtv 16. úno 2017, 21:06

Beran píše:Ta nerez hlaveň Ti učaruje...

Toho se právě bojím :lol:
Beran píše:Hlavně když pude na pár let do hlíny, tak je jí to jedno a to je při současném vývoji v EU taky důležitý ;)

Ano, tohle je validní připomínka 8-)
soumrak píše:Resit vahu u pazby muze byt i k neprospechu veci - pokud ti prijde zbran tezka na predek, tak lehci pazba na vyvazenosti neprida.

Na předek mi přijde těžkej BREN. V-ARka mi připadá těžká celkově :mrgreen: Ale zkoušel jsem 16,5, s nejdelším možným railem, svítilnou a ještě něčím...takže to nebylo úplně provedení, které chci já.
soumrak píše:Zkus si obe pazby, obe pistolovky a idealne i oba foregripy. Fab ma dle meho nazoru lepsi ergonomii pistolovky i foregripu.

To samozřejmě u Vosátky zkusím.
soumrak píše:Adapter licnice je blbost resit, nemas na to jeste ani optiku...

Já ho neřeším, jen jsem se ptal kolegy, zda jej má on 8-)
soumrak píše:Hlavne uz tu prestan psat o kazde prkotine a uvazovat jakymi cingrlatky to ovesis a co k tomu prikoupis za tacticool ptakoviny. S V-ARkou se da vystacit tak jak je v zakladu naprosto v pohode na prvnich nekolik navstev strelnice, pak zacni resit optiku a pote teprve ruzne dalsi vecicky na uchop a podepreni. Jednak trochu zjistis, co ti vyhovuje, jak to drzis a snad si taky ujasnis na co tu pusku presne chces a co by na ni byt melo.

Nic proti, ale nikdo Tě to nenutí číst a pokud Ti to připadne otravný, tak moje posty zkrátka nečti a hotovo ;)
Jinak za připomínky díky, jsem rád za každej názor



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#272 » pát 17. úno 2017, 13:25

Vyzdvihnout, že nerezová hlaveň lépe přečká pár let v hlíně, to by byl dobrý marketingový tah :mrgreen:

Ad defaultní rukojeť fab defense:
Kdo má na to velikost ruky, tak tomu jistě padne dobře, ale "anatomické" vybrání na prsty umí být také pěkně otravné, když do něj přesně nezapadnou prsty. Proti tomu na první pohled obyčejný magpul se drží lépe. Ale je to o vyzkoušení, navíc to je věc, která se nechá relativně levně vyměnit a laborovat s tím.

Ad pažba:
Po zkoušení více verzí jsem vybral tu mnou odkazovanou. Magpul má proti pažbě fab na pohled lepší zpracování a má navíc brzdu teleskopického vysouvání. Zase je to ale o tom zkusit, zda vyhovuje vaší tváři. Já to zkoušel vzhledem k záměrné v-ar mířidel, protože s nízkou montáží se na podobnou polohu dostanu s optikou, o to spíše s kolimátorem. Vyměnit pažbu taktéž není takový problém, nastavitelné jsou však cenově dost jinde.



supernemo
Příspěvky: 24

Příspěvek#273 » sob 18. úno 2017, 23:32

pro kurvajz: jestli si ještě u Vosátky nebyl, mohli by sme se domluvit na společné cestě. Přemýšlím o tom čím dál víc jet si k němu pušky otlapkat.



soumrak
Příspěvky: 46

Příspěvek#274 » ned 19. úno 2017, 00:44

Kurvajz: to neni o tom, ze to nemusim cist. Mysleno to bylo tak, ze sam by sis mel nejdrive z te pusky vystrelit a pak resit prkotiny a ne obracene.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#275 » ned 19. úno 2017, 09:07

mobil-man: Dlaně a prsty mám velké, ale kostnaté, takže těžko říct. Uvidím, zda tam bude mít Vosátka více možností na vyzkoušení.
No a k té pažbě to bude asi podobné. Jelikož zatím uvažuju o tomhle Vortexu, kde se dá trošku laborovat s výškou montáže, budu se to snažit přizpůsobit.

http://www.vortexoptics.com/product/vor ... oa-reticle

supernemo:
Raději přes PM, abychom to tady nezaplevelovali.

soumrak: Ale já jsem z té zbraně střílel - na Prague Armory. Sice v úplně jiné konfiguraci než chci, ale střílel :-)



soumrak
Příspěvky: 46

Příspěvek#276 » ned 19. úno 2017, 10:50

:roll: To je skoda slov. Jsou to tvoje penize...
Jinak skutecne zajimava volba optiky. Co te vede k teto volbe misto kolimatoru, ci variabilniho puskohledu? Jak klasicky Spitfire, tak Strike eagle jsou castejsi volbou.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#277 » ned 19. úno 2017, 13:32

útočnou pusku (tedy ratatatata a s ne moc přesným nábojem 223rem v úhlu pohledu ostrelovacek)) znasilnovat na ostrelovacku (delší hlaveň a optika) mi připadá nefunkční (očekávaná přesnost na stovky metrů se jednodusse nedostavi:-) a házení perel svinim.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#278 » ned 19. úno 2017, 14:42

Audis:
Tohle tvrzeni je trochu odvazne. Naboj .223 rem. rozhodne neni nepresny naboj. Bezne takove utocne pusky, kdyz jsou nakonfigurovany na odstrelovacku, tak strili submoa.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#279 » ned 19. úno 2017, 15:45

audis: Jen pro zajímavost, kolik toho máš odstříleno z AR-15? U VARky jsem byl běžně okolo 0,75 MOA na 100m (cca 2cm) a to s puškohledem 4X40 (pravda byl to ACOG to taky hraje roli) se střelou 55 grn a přebíjeným střelivem v poloautomatu, žádný speciál. To co píšeš platí pro platformu AK SA58 atd. ne pro AR-15...
Jinak ten spitfire je docela zajímavá volba. Drobný typ-s trochou tréninku se dá použít jako neprůhledový kolimátor když krytkou zavřu přední čočku a tím pádem mám 2 v 1 (více např youtube - john paul u JP enterprises).



Svan
Příspěvky: 11

Příspěvek#280 » ned 19. úno 2017, 17:24

P1040315.jpeg
Par MKS tou přesností u AR bych taky nebyl tak skeptický - s obyčejným sypaným S/B střelivem 69gr na 300m při druhé návštěvě střelnice se s 10 ranami vejdu kolem 1MOA - kdybych skončil po 3-5 výstřelech bylo by to na ukázání mnohem lepší :-) ale kdo chce po pár výstřelech běhat 300m tam a zpátky-zvlášť když na vás ostatní čekají... Stříleno s Par MK 3 18" hlaveň, optika Hawke Sidewinder 8-24x40. V podstatě stejný soustřel jsem udělal i se Savage 10 TR LE v .308Win což je jiná kategorie zbraní... Myslím, že do 300m je AR 15 se slušnou hlavní a střelivem rovnocená běžným odstřelovačkám...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#281 » stř 22. úno 2017, 19:39




Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#282 » stř 22. úno 2017, 22:17

Kazda AR-15 zozerie standardne STANAG zasobniky. Ak si pod kompatibilitou myslel spolahlivost, odpoved necham na majiteloch.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#283 » čtv 23. úno 2017, 07:35

Máš pravdu, použil jsem špatný výraz...kromě kompatibility (tj., že jde vrazit do zbraně) by mně zajímala jejich funkčnost a spolehlivost :-)

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#284 » čtv 23. úno 2017, 08:34

Lancery nejsou ve V-ARce problém.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#285 » čtv 23. úno 2017, 20:58

Díky, a máš s nima osobní zkušenost? Jsou fortelný?

Jo a ještě, dá se na ně použít i ládovačka?

https://www.brownells-deutschland.de/ep ... /100000637

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů