AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Ropovod
Příspěvky: 43

Příspěvek#886 » úte 8. led 2019, 17:55

Ptal jsem se právě kámoše, co má AR-15 a dlouho a že to není normální...



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#887 » úte 8. led 2019, 18:02

A má určitě AR-15?Nemá třeba kosu nebo AK? :lol: Né vážně.Dělají to vsechny klasické buffery na ar-15 co existují kromě bufferů od Spikes Tactical.Ty v sobě místo kovových válečků mají wolframový prášek takže tam lítá prášek a ten necvaká. ;)



Ropovod
Příspěvky: 43

Příspěvek#888 » úte 8. led 2019, 18:20

Nééé :D ma AR-15... měl jsem ji v ruce jen jednou tak si nepamatuju jak to rachotilo.. Ten spikes bude asi mastnej co?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#889 » úte 8. led 2019, 18:24

Ani ne oproti jiným kvalitním bufferům https://www.brownells.cz/AR-15/M16-CARB ... -100006812
Každopádně tohle je prostě zvuk který k AR patří stejně jako "twang"(ten mi ovšem vadil dost a vyřešil jsem ho výměnou vratné pružiny)



Ropovod
Příspěvky: 43

Příspěvek#890 » úte 8. led 2019, 18:32

A někde v ČR se to dá pořídit ?
Jediny buffer co jsem tady našel je tento:

https://www.actionshop.cz/buffer-vector ... 15-223-rem

A ten nevypadá moc kvalitně..



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#891 » úte 8. led 2019, 18:39

Na ten zapomeň. Ten odkaz co jsem sem postnul je na českej Brownells. ;)



Ropovod
Příspěvky: 43

Příspěvek#892 » úte 8. led 2019, 18:49

joo vidim sem se špatně podíval.. a ten práškový je lepší, nebo má stejné vlastnoti ?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#893 » úte 8. led 2019, 18:58

Jak říkám ten zvuk je naprosto normální je to vlastnost ar15 stejně jako když zaklepeš Glockem tak slyšíš jak tam litá zápalník tak když zaklepeš ar15 tak slyšíš buffer. Investice do kvalitního těžkého bufferu je samozřejmě bohulibá ale kupovat Spice Tactical buffer jen a pouze proto že necvaká je IMHO nesmysl.Funkci má ten Spice Tactical stejnou jako všechny ostatní buffery akorát že je tichý. Buffery se ještě liší váhou. Ten co jsem postnul je T2 těžký buffer. Dělají se ještě těžší T3 a nebo nejlehčí T1 což je ekvivalent většiny továrních bufferů.



Ropovod
Příspěvky: 43

Příspěvek#894 » úte 8. led 2019, 19:27

Takže u střelby nepoznaš žádný rozdíl mezi něma ?



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#895 » úte 8. led 2019, 19:37

U střelby můžeš poznat rozdíl mezi těžkým bufferem a lehkým bufferem ale jestli v něm litá prášek nebo válečky nepoznáš.I ostatní kvalitní buffery používají válečky uvnitř.Takže si říkám že kdyby ten prášek místo válečků byl nějak výrazně lepší než válečky tak by to IMHO v té či oné podobě používaly všichni výrobci. Každopádně kvalitní těžký buffer je jistě dobrá věc ale Spice Tactical to určitě být nemusí. Jeho jediná výhoda oproti ostatním je že to necvaká když zbraní ztřeseš ale při střelbě to stejně neuslyšíš. Jediná rušivé věc při střelbě kterou můžeš slyšet je "twang" který způsobuje vratná pružina.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#896 » stř 9. led 2019, 12:54

hrat si s buffermi bez znalosti kompletneho systemu fungovania AR-15 je vec hakliva a ozehava. Napr. blba kombinacia zle nastaveneho gas bloku (priskrteny na minimum), odlahceneho nosica zavornika a tazkeho bufferu zarucene sposobi nedostatocne obtahovanie zbrane.
Prilis lahky buffer a preplynovana zbran (vacsina lacnych AR karabin) a dojde k rychlemu opotrebovaniu nosica zavornika a tiez prilis pomalemu vracaniu nosica naspat - zaver sa nemusi dovierat uplne spolahlivo.

Ako vravim, moc do toho nesprtat, ak neviem co robim. Cely system musi byt vyladeny - od vstupu plynov cez nosic az po bufferove ustrojenstvo.

Rezonancia pruziny v bufferi sa da poriesit tiez zakazkovo vyrobenou pruzinou tocenou do stvorca, ale nemusi to byt lacne.

Toto je kazdopadne prkotina. Prva vec co na lacnej AR-15 treba je overit ci funguje s kazdym strelivom, nasledne poriesit preplynovanie zbrane stavitelnym gas blokom a upravou spuste, ktora je casto des a hruza. zvysok su blbiny (predpazbie apod.)



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#897 » stř 9. led 2019, 13:21

Panove, co to mate sakra za usi? Ja kdyz strilim, tak slysim jen boom, boom, boom a nejaky perka, valecky atd. neregistruji :lol: jednou jsem dal .223 bez sluchatek a cely den mi piskalo v usich. Strilim velmi dynamicky, zadna mirenka. Vse mam v zakladu, bez zmeny. V-AR.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#898 » stř 9. led 2019, 13:27

Těžkým bufferem T2 nebo H2, jak to kdo značí, nic nezkazí! Problém by mohl být až u toho T3, H3. "twang" se dá vyřešit obyčejnou vazelínou kterou se pořádně natře vratná pružina. Pár let jsem toto řešení používal. Nevýhoda je že konec nosiče závorníku který zajíždí do buffer tube je pak celý opatlaný od vazelíny.Druhá možnost je koupit vratnou pružinu flat wire např. od strike industries která je z plochého drátu a nerezonuje. Tak jsem to vyřešil já.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#899 » stř 9. led 2019, 13:54

H3 používám jak v carbine GS tak v mid GS a ani v jednom není problém.

Jinak buffery od Vector Optics mám taky a zase až takové sr.čky to nejsou. Rozhodně výrazně kvalitnější, než ty co dával Proarms jednu dobu do Parek. A upřímně, půlka bufferů, co nabízí Brownells se dělá v Číně.

Ten v odkazu je ale nějak divně levný.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#900 » stř 9. led 2019, 16:50

Když sem začal řešit buffer, kvůli vyladění v kombinaci se stavitelným gas blockem a odlehčeným nosičem šel sem rovnou toutu cestou https://www.brownells.cz/AR-15-SILENT-C ... -452000209 a funguje to perfektně. I moje stará puška se 14,5 hlavní a carbine length gas systémem se po stažení plynů s tímto bufferem chovala naprosto excelentně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], smety a 22 hostů