AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
ST33L
Příspěvky: 35

Příspěvek#1516 » úte 12. lis 2019, 15:29

Možná je to ptákovina, ale řekl bych, že by to mohlo omezovat oscilaci hlavně vůči předpažbí po výstřelu.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1517 » úte 12. lis 2019, 15:52

To je tak jediný, co mě napadlo a mělo trochu smysl... Ale rád bych věděl, na co je to opravdu. Uvnitř to má k hlavni z každý strany tak 4mm a to se mi zdá na kmit hlavně trochu moc. Ale jak říkám, jediný, co mě napadlo...Taky bych rád věděl, jestli to má na zbrani jiných výrobců ještě někdo. Ale ta montáž se šrouby zevnitř a s šíleným přístupem mě dostala.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1518 » úte 12. lis 2019, 17:06

Hele možná blbost, ale u aut lze celkem běžně narazit na podivnosti, které vyplývají z mnoha variant dodávané výbavy. Zaslepené díry v palubce, na kabeláži nepoužité koncovky, řídící jednotka co umí všechno a ukazuje jen něco, ...

Není tohle taky důsledek "očesání" vyšší verze na něco lidovějšího s tím, že se jin nevyplatí demontovat nějakej mezikus a tak ho tam nechají?

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#1519 » úte 12. lis 2019, 17:25

Já si tipnu, že je to příprava na granátomet, pokud je to focené zespodu.

EDIT: jsem trochu pogooglil...

https://danieldefense.com/m4a1-fsp-risii-fde.html

Two-Piece Design for USSOCOM Allows For the Attachment of an M203
M203 Grenade Launcher When Lower Rail Section is Removed.


Obrázek



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#1520 » úte 12. lis 2019, 17:51

Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat zkušenějších zde na fóru, jestli používají u ARka bipod s kloubem nebo bez???
Rozhoduji se, jestli vzít Harrisky s kloubem a odskoky nebo bez kloubu.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#1521 » úte 12. lis 2019, 18:12

Mám UTG Recon Flex a nemůžu si stěžovat.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1522 » úte 12. lis 2019, 21:46

Pánové děkuji všem za reakce. Vosicz to rozlouskl. Díky moc. A to jsem na stránkách DD hledal. Asi blbě. Z toho plyne, že jestli se to uvolní znovu, můžu to s klidem sundat a schovat na lepší časy, kdy nám bude doba ohledně nákupu granatometu příznivěji nakloněna :lol: :lol:



scotty333
Příspěvky: 13

Příspěvek#1523 » pát 15. lis 2019, 12:16

Nemá tady někdo AR15 od Colta? Colt AR15A4? Stojí asi 38k, zajímala by mě kvalita, jestli se to za ty penízky vyplatí. Díky :-)

AR15A4-2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1524 » pát 15. lis 2019, 13:14

Chybu rozhodně neuděláš,Colt a jejich AR jsou kvalitní výrobky a stejně jako Bushmastery jsou prověřeny léty služby v různých ozbrojených složkách. ;)



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#1525 » pát 15. lis 2019, 18:21

Colt už AR15 pro civil nevyrábí, ukončil výrobu v letošním roce (už jen pro LE/Military), otázkou zůstává, zda a jaká bude podpora pro již vyrobené / prodané kusy co se ND týká.

Bushmaster je dnes považován za low-cost společně s Rugerem, Remingtonem apod., tedy žádná hitparáda. Ostatně za tu cenu, to snad nikdo ani neočekává.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1526 » pát 15. lis 2019, 18:29

Je to retro reinkarnace pušky používaný ve Vietnamu. Krom retrovzledu za ty prachy nic nepřináší. Ale je to o tom co chceš. Pokud klasiku tak proč ne. Pokud ji Teda někde ještě koupíš. Jinak na sport by to chtelo půlku zbraně překopat a za ty prachy se dá koupit hotovější puška. Bushmaster dělá od lowcost pušek až po opravdu velmi drahé kousky kde co, takže příspěvek o jejich špičkové kvalitě bych bral s rezervou protože to rozhodně neplatí plošně, co zaplatíš to dostaneš.



scotty333
Příspěvky: 13

Příspěvek#1527 » pát 15. lis 2019, 19:10

Na žádné "historické" podobě netrvám. Nejsem sběratel, ani nějaký obdivovatel. Ale tento vzhled se mi velmi líbí, včetně té 20" hlavně. Vím, že v podobném vzhledu jde pušku sehnat i od jiného výrobce, ale když už tenhle vzhled, tak bych raději přímo Colt.

Chci pušku do 40k, větší rozpočet tomu obětovat nemůžu a o AR15 toho zatím moc nevím. Nehodlám s tím střílet sportovní disciplíny, ale puška by měla něco vydržet, ať už počtem vystřelených nábojů, tak kvalitou provedení.

Obecně bych se zeptal, co přesně, určije přesnost takové pušky? A na co si dát pozor při koupi? Existují nějaká místa, kde by třeba neměli být velké vůle?

Díky

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1528 » pát 15. lis 2019, 19:17

Mě se taky pekelně líbí! Ta Coltovka by mi snad nahradila přítelkyni a byla by to trezorovka jako vyšitá! Jenže prachy, no...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1529 » pát 15. lis 2019, 21:23

Nebyly v Bearece ještě nedávno originál Colt M16A1 s vypreparovanou F/A funkcí?
Tato puška není pro většinu uživatelů žádným přínosem mimo soutěže samonabíječek,které se střílí přes pevná,tam s tím většinou excelují, na takovou soutěž je to absolutní ideál



scotty333
Příspěvky: 13

Příspěvek#1530 » sob 16. lis 2019, 13:58

Na co si tedy při výběru, kdy mám pušku v ruce, dát pozor? Co zkontrolovat?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fik, Zulda a 17 hostů