AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Grinch
Příspěvky: 75

Příspěvek#61 » sob 29. srp 2015, 17:45

"Servis" u zbrane je to same jako "zivotnost 6000"...

Klidn mohu mit duveru ve vyrobek ale proc si nedat jako vyrobce berlicku a vybehnout se zakazniky... to ze jsou vyrobci vycurani je jedna vec, ale opet to nehovori o duvere nebo kvalite zbrane...

Ztm mam kolem 1000ran bez JEDINE zavady

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#62 » sob 29. srp 2015, 17:52

Tak 1000 ran bude pro mě tak na dva roky :-D takže u mě bude nesmrtelné. Ale popravdě se ještě koukám za moře na názory na Ruger AR-556 a líbí se mi o něco více. Nebudu ale dělat závěry bez osobní prohlídky obou :-)

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk



Grinch
Příspěvky: 75

Příspěvek#63 » sob 29. srp 2015, 19:53

To je spravny pristup!
Osobne jsem sel do nornika z jistych duvodu - chci arko na doma a na strelnici na rychlou strelbu do gongu a trenink na 5-100m s objemem cca 3-5tis ks munice rocne. Chci delnika co vydrzi vse a nechci aby mi v suchem zeleze (bez prislusenstvi) lezelo 50k. I tak mam nornika komplet prekopaneho (cca 30k v prislusenstvi). Proc? Ani jedna prodavana ARka mi nevyhovuje vybavou a i tak by v tom stejne penize skoncily.

Nornik delnik je a neni pro fajnsmekry co chteji krasne ciste linky. Nova produkce je pevna a nema zadny vakl.

Takze mam pohodlne heblo s pozadovanou presnosti. Brus a ferrari mam v podobe meho odladeneho TRG 22, ktere hraje doma prim.

Takze tak :-)

Martin

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#64 » sob 29. srp 2015, 20:05

Já mu nebudu dávat tak zabrat, to už jsem psal. A "leštěnku" z něj taky nechci, bude to prostě znraň pro zábavu a občas nějaký sranda závod. Jako příslušenství k pušce chci je railové předpažbí (nepotřebuju free float, pouze na ručku), dále lepší pistolovku, pažbu CTR a sklopná mířidla (asi nakonec sáhnu po mířidlech V-AR), popřípadě při koupi Rugera bych koupil jen světlovodnou mušku do originálního nosiče mušky. Žádný velký tuning nechci, na můj účel to nemá smysl.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#65 » ned 30. srp 2015, 11:05

30 kolíků v příslušenství? Nemýlím-li se, tak třeba V-AR je možný při objednání nakonfigurovat, takže za ty prachy bys měl i slušnou pístovku, co nevypadá, jak když jí dělala dvanáctiletá pionýrka, co drží poprvý pilník. Nicméně, je to každýho boj ;-)
V tomhle případě nemůžu než souhlasit s tím, ať si ty hračky tslaby ošmatlá a uvidí sám, nakolik hcce za co utrácet ;-)



Grinch
Příspěvky: 75

Příspěvek#66 » ned 30. srp 2015, 11:28

Jenomže jsem tuze vybíravý a vesměs ty věci tady nikde neseženeš :D a 30k v příslušenství u ARky je ještě celkem dost střízlivý odhad

Předpažbí Fortis, gaspedal fab, Magpul foregrip, ručka ergo + pažba fixed, kompik Seekings Precision, spoušťák Hipertouch 24c, montáž burris pepr quickmount, vortex pst 1-4x a pevná miřidla offset

To je jen tak z hlavy

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#67 » ned 30. srp 2015, 12:07

Já už mám doplňky tak nějak vybrané, co bych ke zbrani chtěl dokoupit. A celkem i s puškou bych se rád vešel do 30 tisíc, což nebude vůbec problém.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#68 » ned 30. srp 2015, 14:14

Jo a tu AR-556 maj fyzicky třeba v "prodej-zbrani.cz" nebo v brněnským Alfa-proji.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#69 » ned 30. srp 2015, 14:21

Tak Brno padá, ale že jí mají i v Motole jsem nevěděl, na stránkách to totiž nemají, díky za poznatek.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#70 » úte 1. zář 2015, 14:33

Byl jsem se včera podívat v jedné prodejně na Norinco a popravdě mě moc nepřesvědčilo, že bych za něj měl utratit svoje peníze. Spoušť teda vážně nic moc, zpracování trochu spartánské. Takže ještě si prohlédnu někde Ruger, ale pokud bude i jen o málo lepší, půjdu raději do něj, i díky už zmiňovanému dobrému přístupu MPI k reklamacím. Jinak mi byla ukázána i V-AR a mít na ní prostředky, vůběc se nemusím rozhodovat. Byla by to jasná volba.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#71 » ned 6. zář 2015, 13:07

AR-15 Ruger AR-556
nevítě nekdo o střelnici kde je možné ošmatlat připadne si vystřelit ? :)

Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 7

Příspěvek#72 » čtv 10. zář 2015, 09:09

A co říkáte na DPMS oracle,cenová relace okolo 25000,chromolibdenová hlaveň jako Ruger 556ka,náhradní díly v Proarmsu asi nebude žádnej problém,jenm s ní nemám zkušenosti a taky mám problém něco vybrat.



Grinch
Příspěvky: 75

Příspěvek#73 » čtv 10. zář 2015, 11:39

Co získáš oproti Norníku za 17? Nebo možná už 19

Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 7

Příspěvek#74 » čtv 10. zář 2015, 22:07

Právě proto se ptám,dle skušeností ostatních jestli ten cenový rozdíl se vyplatí nebo ne,Dpmsko nemá mířidla ,další investice ,je určitě líp slicovaný než Norinco,žádná mezera mezi low a uper či jak se to menuje,prostě není vydět zkrz zbraň. Měl sem obě možnost mít v ruce a amerika byla vzhledově čistěji zpracovaná ale to je můj názor,chěl bych vědět jak to střílí,poznatky na padesát metrů je nejběžnější vzdálenost u nás v okolí stometrovka jedna ,nemá cenu si kupovat ,parku nebo varku když vím že potenciál těchto zbraní nevyužiju. Chodím střílet závody pro radost že se trefím s 858kou a máme tam kategorii samonabíjecí libovolná puška ,dříve sem to střílel s skskem ale protože se mi líbí arko tak se proto ptám,jestli investovat více než do norinka jesli to bude mít vůbec cenu.Na redukovaný terč zelenýho troubu co střílíme v Česticích mám svůj osobák 274 z 300 možných samo s otevřenýma mířidlama,jestli to zvádnou i všechny Arka o kterých se tu bavíme tak mi bude stačit i Norinko ,pokud má někdo lepší zkušenosti z dražšíma základama ARek budu jedině rád když mi někdo zdělí názor.



Grinch
Příspěvky: 75

Příspěvek#75 » pát 11. zář 2015, 06:27

Hele nvm co to jsou za zkazky s těma mezerama mezi lower a upper u Norníka... první verze, možná

Osobně mám poslední verzi a mezera není ŽÁDNÁ! Vše sedí jak má, nic nevarglá, nevakle a neklepe se i po použití vyšší síly než normální ke střelbě.

A to, že nějaká linka (čistě designová a nefunkční věc) navazuje o půl mm někde jinde mne nechává chladným...

Norník sežere veškerou munici, co jsem zkoušel, bez znatelných zhoršení střelby či komfortu...

Ale praktická zkušenost s jinými výrobci v téhle low low low end kategorii (krom ošmatlání v ruce) mi chybí

Martin

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: tom a 21 hostů